• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
11.2 r24, gume za prednju vuču, Ruma guma, ta dimenzija je oko 1600kn pa nadalje kod nas

Pa ak je tolko jeftinije,jel bus isel u bosnu?
Isplati se ak je tolko jeftinije!:)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Pa ak je tolko jeftinije,jel bus isel u bosnu?
Isplati se ak je tolko jeftinije!:)

Isplati se ak hočeš novu gumu negledajući na marku, ja nebudem uzimao ove, osim ak tamo nenađem mitas po nekoj povoljnoj cijeni, samo mitas dolazi u obzir :) ali ga nisu imali tam u dućanu di sam bio
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
neplača se carina nego naš pdv 25, a njihov porez dobiješ natrag, a naš ti zaračunaju. Ja sam u bosni gledao gume, 1200 i neš kn, šta je samo po sebi povoljno za razliku kod nas, dobijem povrat njihovog poreza nazad, i ispadne manje od 1000 kn, a naš pdv neplačaš jel ne prelazi 1000 kn po osobi..

ok krivo sam napisal ...ako je tako onda se isplati .....sad da su nesto vece dimenzije gume i da ti prelazi preko 1800kn a kod nas je bezveze velim 2500 kn jos ako nemas svoj prevoz ,i daleko si od trgovine dođe ti na isto ....pozz
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
ok krivo sam napisal ...ako je tako onda se isplati .....sad da su nesto vece dimenzije gume i da ti prelazi preko 1800kn a kod nas je bezveze velim 2500 kn jos ako nemas svoj prevoz ,i daleko si od trgovine dođe ti na isto ....pozz

a zadnje nemožeš tako, iako i tu ima računice još i da platiš porez ali prve se i daju još. Ali sad kad uđemo u uniju, možda se bude dobro isplatilo ići u sloveniju ili zemlju eunije
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
a zadnje nemožeš tako, iako i tu ima računice još i da platiš porez ali prve se i daju još. Ali sad kad uđemo u uniju, možda se bude dobro isplatilo ići u sloveniju ili zemlju eunije

vidjet cemo...daj boze da bude tako pa mozda i kod nas spuste cjene
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kad dođe konkurencija iz vana mogle bi cjene opasti, a to sve budemo vidjeli, ove godine teško da će šta, a sljedeće budemo vidjeli..:)
 

kojot

Član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
78
a zadnje nemožeš tako, iako i tu ima računice još i da platiš porez ali prve se i daju još. Ali sad kad uđemo u uniju, možda se bude dobro isplatilo ići u sloveniju ili zemlju eunije

kad uđemo u uniju onda bumo i mi zamlja unije
 

hunter

Novi član
Tu od
3 Svi 2011
Poruka
2
pomoć oko traktorskih guma

Poštovani!
Molio bih Vas savjet. Imam Universal 445 dtc, proizveden 1998 god.(dupla vuča), do sada su na njemu bile gume:
zadnje- 13.6-28 TZ19
prednje- 7.50-20
- nabavio sam zadnje felge (dimenzije su: vanjski promjer u cm - 36 , a unutarnji do ruba u koji sjeda guma 33 cm). Molim vas da mi odgovorite:
1. koje gume odgovaraju toj dimenziji felge (oznake u colama)?
2. paše li i smije li se guma tih dimenzija stavljati na ovaj traktor uopće?
3. ako da, koje dimenzije guma treba staviti na prednje felge?
Koje marke guma preporučate (traktor radi na njivama i u šumi).
Hvala Vam na savjetima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Poštovani!
Molio bih Vas savjet. Imam Universal 445 dtc, proizveden 1998 god.(dupla vuča), do sada su na njemu bile gume:
zadnje- 13.6-28 TZ19
prednje- 7.50-20
- nabavio sam zadnje felge (dimenzije su: vanjski promjer u cm - 36 , a unutarnji do ruba u koji sjeda guma 33 cm). Molim vas da mi odgovorite:
1. koje gume odgovaraju toj dimenziji felge (oznake u colama)?
2. paše li i smije li se guma tih dimenzija stavljati na ovaj traktor uopće?
3. ako da, koje dimenzije guma treba staviti na prednje felge?
Koje marke guma preporučate (traktor radi na njivama i u šumi).
Hvala Vam na savjetima.

Ti si izmjeril sirinu felge,sad izmjeri promjer i pretvori u cole.
Na tu felu ide guma 14.9 orinal al to je sirina gume e da bi dobio koja colaza su felge izmjeri promjer.
 

hunter

Novi član
Tu od
3 Svi 2011
Poruka
2
Ti si izmjeril sirinu felge,sad izmjeri promjer i pretvori u cole.
Na tu felu ide guma 14.9 orinal al to je sirina gume e da bi dobio koja colaza su felge izmjeri promjer.

Felge 13x28 je za gumu 14.9-28.
oficir hvala ti na odgovoru i objašnjenju, molim te komentiraj ovo:
Na vaš traktor, taj kompletan kotač(guma i felga) se može namontirati ako vam paše srce felge ali nije preporučljivo zbog prednjeg pogona jer ćete time promijeniti visinu i dovesti u pitanje zupčanike traktora odnosno diferencijala.Oštećenja su moguća.
Ovo je odgovor trovca koji prodaje gume. Molio bih vaša cjenjena mišljenja i iskustva sa promjenom veličina guma. Da li bi uz ove gume na stražnjim kotačima trebalo kupiti i veče gume na prednjima, i koje bi veće pasale na postojeće prednje felge ( original 7.50-20 )
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Felge 13x28 je za gumu 14.9-28.
oficir hvala ti na odgovoru i objašnjenju, molim te komentiraj ovo:

Ovo je odgovor trovca koji prodaje gume. Molio bih vaša cjenjena mišljenja i iskustva sa promjenom veličina guma. Da li bi uz ove gume na stražnjim kotačima trebalo kupiti i veče gume na prednjima, i koje bi veće pasale na postojeće prednje felge ( original 7.50-20 )

Ako nazad imas tvornicki 13.6-28 a napred 7.50-20 a htio bi sire moras sve cetri stavit sire,a to je ovak sljedeci broj na zadnje je 14.9,a na prednje bi trebal biti 8.0020 to je sljedeca sirina gume ako ima za pogonsku ili 8.50,al velim treba pitat kaj imaju koje sirine za prednje pogonske,reci trgovcu koju sirinu hgmas a on ti nek veli koju sljedecu ima,ili opet stavi gume tvornickih dimenzija,nesmijes razlibite kupovat radi prjenosa da ne sjebes prednji diferencijal!
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
imam IMT 539 i na njemu su gume 11.2-28 rekord yugoslavia,gume su otprilike istrošene do pola pa razmišljam o kupnji novih ak bu penez
e sad,može li mi netko od znalaca objasnit koju mjeru označava oznaka 11.2 a koju 28,dali su to mjere visine i širine izražene u colama,koliko bi to bilo u mm
koja je prva veličina poslije 11.2-28,možda bi uzeo broj veče,vidim da se dosta raspravljalo o tome u ovoj temi ,jedni su za a drugi protiv pa sam sad totalno zbunjen,ja osobno mislim da su veče bolje za transport i oranje a i po nekoj logici se manje troše.jasno mi je da veče umanjuju snagu traktora, e sad kolika je to razlika u veličini i dali se to uopče primijeti u radu
eh da ,kolika bi bila razlika u cijeni i dali se to uopče isplati

dali netko zna koliko kosta zracnica za gumu 11.2.28 hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
dali netko zna kolika je cijena zracnice za gumu 11.2.28 hvala
postavio si tri posta s istim pitanjem...neide to tako prijatelju,, kad si se registrirao trebao si pročitat i pravila..a za cijenu svatko od nas ako hoće saznat pitat će u trgovini...
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
postavio si tri posta s istim pitanjem...neide to tako prijatelju,, kad si se registrirao trebao si pročitat i pravila..a za cijenu svatko od nas ako hoće saznat pitat će u trgovini...

Dobro ispricavam se necu vise nikad nista pitat vidim da niste dobre volje
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dobro ispricavam se necu vise nikad nista pitat vidim da niste dobre volje

kolega nije nitko loše volje,i samo pitaj šta te zanima,ali malo ipak bezveze stavljat 3 posta zaredom sa istim pitanjem...tko dođe i vidi bude ti odgovoril ako znade...
 
Tu od
14 Ožu 2013
Poruka
72
kolega nije nitko loše volje,i samo pitaj šta te zanima,ali malo ipak bezveze stavljat 3 posta zaredom sa istim pitanjem...tko dođe i vidi bude ti odgovoril ako znade...

Ma nije bilo sa namjerom da nekoga uvrijedim sa time zablokiro mi je kompjuter i zato sam poslao a sad sam primjetio da mi na samom ventilu koji ulazi u zracnicuima jedan rez i tu mi pusta a nove sam gume stavio a nisam zracnice nove stavio a ad nemam koga nazvat kad je subota nista ne radi pa me zanima cijena nista drugo
 

mario 22

Novi član
Tu od
11 Lip 2011
Poruka
27
pozz

dali netko zna koliko kosta zracnica za gumu 11.2.28 hvala

ako su ti istrosene do pola onda nemoj mjenjat jer te ce te jos drzat par godina a nove gume nisu vise tako kvalitetne ...koliko cujem
mislim na vajske gume
 

Najnoviji postovi

Na vrh