• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa jel ti podmazujes dole gde su zupcanici u prutu ili samo gore za diskove, kod mene na svakom disku po mazalica za lezaj a dole kako kazu ne treba nista?
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
U pitanju je bcs 404, u reduktoru ima merac i ide oko 2l ulja a dole nemam pojma koliko treba, ja nasuo 1,5l ali mislim da je malo jer kada sam je upalio da probam bila je dosta bucna i kada sam skinuo plocicu na pocetku pruta bila je potpuno suva, znaci tu ulje nije ni dohvatilo

Sad sam citao za sip 170 koja je radjena po bcs-u 404 da se dole nista ne sipa samo gore se podmazuju lezajevi od diskova mada mislim da je bolje da ima ulja.

Ja sam skinuo upute od SIP ROTO 170D i ne piše ništa ni o kakvom podmazivanju dolje, ima samo mjerač u reduktoru i na svakom disku mazalicu. To mi je čudno, kako se onda to dolje podmazuje, uljem iz reduktora? Dosta je bučna, ali radi dobro!
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam je bio rastavio čitavu i promenio 7 lezajeva u gredi, sve sam pregledao i nigde ništa za ulje. Ispod reduktora ima semering da ulje ne ide dole. Ja sam ponešto ulja i masti oko 2,5l i nasuo joj jer nikako ne verujem da zupcanici mogu bez ulja. Reduktor sam nasuo koliko treba i sad ce odma u kosenje. Bučna jeste kad joj dam gas čini mi se da ce poleteti. Kod mene je tek jednu godinu, sad sam ovo izmenjao i nadam se da ce biti dobro.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja sa svojim 7011 vucem bcs 405 2.20cm...

u mene nema mazalica na diskovima,ali na prvom disku dole gdje skija ima otvor i imbus kljuc,tu se odvrne zatim zavrne nipla,ubaci toatna mast i pici...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na imt 533 imam bocnu striznu kosu staru 37god mislim da je gramip al nisam siguran,i jucer mi je pukla na onom nosacu di de dize kosa sa lancicem,to je sad 3 put u 37god.jucer smo to povarili i sve je sad ok al me zanima jel se to kome desava jel zbog krive konstrukcije ili?
I jos jedno pitanje,cime zastitite zadnju veliku remenicu da ne namata travu na sebe kad se ide urikverc?
Ovo je ta kosa.
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam vidjao da takve kose imaju zastitni lim pozadi, verovatno orginal jer sam video 2 takve
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
E nemam stvarno, jer sam to gledao kad sam kosio 10ak km od mene, mozes potraziti na netu, sigurno da ima slika od toga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,674
Oficir, to ti se pri nama rješava vrećom od gnoja: naprijed se sveže za A kose, a otraga za prečku između poluga.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vreca od umijetnog je najbolja zastita ko sta @ZJ veli i ja dok sam vise kosio s bocnom vrecu svezem ispod remenice i mir kad se potrga drugu gore i gas!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno kolege Bokci IMT-i bez takvog patenta ni su mogli jer su bili preniski .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja nemam iza nikakvu zastitu, ali i rijetko kad mi se nakupi, a kad se nakupi iskljucim i ocistim..
Nego da pitam, jel ima za kupiti nova bocna kosa Gramip Dubrava za 539 i koliko bi to odprilike kostalo?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gledal sam u jednom ducanu samo greben sa cesljevima i plehom za micanje trave novi 3000kn.

Evo ovdje puca moja i sad je treci put varena,valda bu sad potrajalo.




 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
@oficir,eto ja sam gledao kod juma i presnimio pred nekih 10tak god ,
20140613_211357.jpg
[/url]
image hosting no sign up[/IMG],
20140613_211324.jpg
[/url]
screen capture windows 7[/IMG].
Stegne se na donja dva srafa kod kardana i stoji koso kao i remenice.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Stjepan jel taj pleh dojde ispod velike remenice,i kak ti se pokazal u kosnji visoke trave?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ja nemam iza nikakvu zastitu, ali i rijetko kad mi se nakupi, a kad se nakupi iskljucim i ocistim..
Nego da pitam, jel ima za kupiti nova bocna kosa Gramip Dubrava za 539 i koliko bi to odprilike kostalo?

oko 3000 kuna je prije 2 godine susjed platio komplet postolje i kosu,ispod čekića,nazovi u Gramip i to je to,susjed je kupio u jednoj lokalnoj trgovini
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad se vari ili popravlja se barem očisti mesto gde če se vuči var kad se več ne obrusi kanalčič na mestu zavara.Oficir kod tebe se to vari i preko blata a ti bi učio druge kak popravljat i kvalitetno zavarit.Kod takvog načina zavarivanja se sigurno ne može očekivat da če bit dugotrajno.:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh