• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske kose

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali su to onda mađari kopirali org.optibet,e to se zove kvalitetan remen,znao sam ih koristiti na dubravinoj kosi bočnoj i tri godine dok se kosi zeleno za krave od prolječa pa dok ima šta da se kosi:partyman:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
da li netko ima kakvu informaciju gdje ima za kupiti list kose za strižnu kosu busatis werke tip 324 kw dupli nož 24 komada po listu,može i informacija ako neko radi tak nekaj.


Uploaded with ImageShack.us
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Moja nova kosa , valjda je slika uspjela
 

Prilozi

  • Slika0272.jpg
    Slika0272.jpg
    11.1 KB · Pregleda: 329
  • Slika0273.jpg
    Slika0273.jpg
    14.1 KB · Pregleda: 310
  • Slika0269.jpg
    Slika0269.jpg
    19.6 KB · Pregleda: 330
  • Slika0271.jpg
    Slika0271.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 384

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Čestitam na prinovi! Kupio si kvalitetan stroj. Koliko si platio?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
takovu gnječilicu sam imal na kosi deutz-fahru,nisam baš bil sretan s time
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
takovu gnječilicu sam imal na kosi deutz-fahru,nisam baš bil sretan s time
ma ovo mi vise djeluje koa neki rastresac otkosa, mada sam i ja malo skeptican u vezi funkcjonalnosti ovog rastresaca, mada ga je lako iskljucit, jednostavno iskopcas kardan koji zjera rastresac i nastavis kosi, inace je kuoljena u njemackoj za 1500 eura
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Tako je,nije to gnječilica nego rasturač otkosa..

Hipotetski bi moralo imati dobru svrhu,dobro zamišljeno,a sad nikad nisam vidio u radu,ali bar ču ovdje na forumu sad imati priliku čut kako radi..


Inače čestitam na kosi,Pottinger su vrhunksi strojevi...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nije to je baš gnječilica,onak ti zmuči,sažvače travu,vjerojatno ju i drže samo 2 klina tak da ju možeš lako zvaditi dole i olakšati malo kad ju nebuš trebal(otava ...)
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
ma ja sam to vidijo kako radi , nisam siguran ali mislim u austriji, ali oni kose travu puno nizu od nas (visoku 30 cm) ali mi nekad nemozemo rano kositi nedozvoljavaju vremenski uslovi a barem ja nemam rolu i plus jos omotac bala da to mogo radit sirovo, pa kod nas trava izraste i do 70 cm e kako ce se sad tu pokazati taj rastresac i mene interesira , ma budemo vidili cim budem pokosijo prvi put imacete informaciju
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čestitam na kupovini, dobar stroj!!
Nije ovo rastresač nego gnječilica, ima iznad dvije daske koje usmjeravaju i zbijaju otkos. Ova gnječilica sa prstima je namenjena za trave, dok one gnječilice koje su namenjene za djeteline imaju profilisane gumene valjke.
Može li se ova greda, na kojoj stoje ove dvije daske, pomjerati gore-dole? Jesu prsti plastični ili metalni? Koliki je zahvat kose? Ne vidim dobro na slikama... jel ima plazeve ispod svakog diska? Na ovom donjem mi izgleda kao da fali. :scratch
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ista ovaka cat nova 215 u ekstra dobrom stanju meni umakla za 1200€ ovde kod nas u bih.
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Čestitam na kupovini, dobar stroj!!
Nije ovo rastresač nego gnječilica, ima iznad dvije daske koje usmjeravaju i zbijaju otkos. Ova gnječilica sa prstima je namenjena za trave, dok one gnječilice koje su namenjene za djeteline imaju profilisane gumene valjke.
Može li se ova greda, na kojoj stoje ove dvije daske, pomjerati gore-dole? Jesu prsti plastični ili metalni? Koliki je zahvat kose? Ne vidim dobro na slikama... jel ima plazeve ispod svakog diska? Na ovom donjem mi izgleda kao da fali. :scratch

da prsti su plasticni, i ima ispod svake plazevi a zahvat kose je 215cm, ne nemoze se pomjerati greda gore dole samo se mogu pomjerati ovi usmjerivaci lijevo-desno i one usmjeravaju pokosenu travu lijevo ili desno
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Teško je ovako samo na osnovu slika reći nešto o ovoj kosi. Kako sam čuo, da je IMT u svoje kose ugrađivao greben i diskove od KUHN-a. Sad koliko je to tačno ne znam. :scratch Ovdje ne piše koliki je zahvat kose ali sudeći po slikama, mislim da je oko 165. Ovako ne izgleda loše, osim što joj fali zaštitna cerada. Mada bi trebalo pogledati kakvi su ležajevi na diskovima i da nije ram negdje lomljen ili motan. Mislim da vrijedi ovih 400 € ako je sve ovo u redu. Naravno treba pokušati "otkinuti" što više od ove cijene, ako se može. :)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
pozdrav kosci,

koja stražnja strižna kosa je kvalitetnija OLT ili IMT? Koja se manje kvari i lakše 8jeftinije) se nađu dijelovi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh