• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske RALICE

C

CroRipke

Guest
Re: traktorske ralice

PozZ
Novi sam u svijetu ralica... Ovako imam zetora 6320, tj. to je od starog... I mene oduvijek vuku ralice i kamioni i traktori, pa mene zanima da li bi se mogla napraviti neka kućna izrada ralice za zetor 6320... Ciljam na prednju hidrauliku, a pošto zetor 6320 nema prednju hidrauliku jel se to može staviti na zetora i koliko bi koštalo???
Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

hm, traktor bez prednje vuče, bit će mnogo problema po snijegu i ledu za njega, da je 6340, onda staviš ph i ralicu i samo gas, a ovako, baš i neznam kak bude išlo, inače ja imam slučnu situaciju s IMT 565, također bez prednje vuče!
 
C

CroRipke

Guest
Re: traktorske ralice

I kako ti se ponaša po snijegu i jel čistiš s njim?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorske ralice

CroRipke kaže:
I kako ti se ponaša po snijegu i jel čistiš s njim?

ma nisam niti montiral ralicu napred, baš zbog toga jer nema prednju vuču, nem šanse skretati dok guraš snijeg, graba ti ne gine :D , inače imam i same 95 ks + ph i prikapčio sam mu ralicu jednom napred, al kad je led i ugažen snijeg svejedno treba biti oprezan kod skretanja, jer neide baš onak kak po suhom :D , zato velim bez prednje vuče neču ni pomišljati, ima kod na s specijalaca kaj stave napred neku manju ralicu, a iza recimo tanjurače ko protuteg, pa nekak rade bez prednjeg pogona, al nije to to, riskantno!
ja inače imam ralicu za iza na 565 i čistim na rikverc, ide pomalo :mrgreen:
 
C

CroRipke

Guest
Re: traktorske ralice

A ja sam mislio da neki komad lima ili daske stavimo naprijed samo za dvorište, pa jel imaš neku ideju kako bi se moglo dizat to naprijed ali bez ugradnje PH??? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

evo danas kod drugara kad ono lik dotjerao da se naprave hidraulicna crijeva
zetor nov :p
a kasika ima interesantan nacin zastite udara u prepreku , iz dva dijela je
http://img442.imageshack.us/i/image0011r.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/image0014g.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/image0013q.jpg/
http://img31.imageshack.us/i/image0010g.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/image0012f.jpg/

koji je ovo klinac za imageshackom kada prepisem linkove nemozem da postujem izbaci mi gresku ''NIJE MOGUCE UTVRDITI DIMENZIJE SLIKOVNE DATOTEKE"
a resizovao sam slike :shock:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorske ralice

A zašto ima još tegove naprjed???
Pa jel mu nije ralica dosta teška za prednji kraj?!?!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorske ralice

dino kaže:
A zašto ima još tegove naprjed???
Pa jel mu nije ralica dosta teška za prednji kraj?!?!
dino ..jebemu sve ..kad ralica radi onda leži na podu i ne daje opterecenje na traktor :blackeye
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorske ralice

aha,pa da neproklizuje,sad kužim
sory ! :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

a jel mu teska ili nije vidjece posto je tek namontirana , kao sto rekoh dotjero covjek da mu se crijeva naprave

i moje je misljenje da je se to moglo malo bolje uraditi , sistem podizanja nema paralelogram pa kada dizes ona ide nakrivo , visina dizanja je nedovoljna , tegovi su se trebali skinuti , mogla je biti i blize traktoru ......

ali kasika kao kasika mi se svidjela , sirina 2.6m , zakretanje u obje strane , sigurnosni sistem , prateci tockovi , prilicno jaka ali ne preteska
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Re: traktorske ralice

Dobra je, al utezi su suvišni... Sistem zaštite i nije najsretnije riješen jer taj tip zaštite s vremenom oštećuje segment, tj. ralica počne pucati na raznim mjestima. Provjereno, vidio sam taj slučaj na više takvih ralica.
260 je dobra širina, tako iza njega ostane 220 cm čistog puta. Mislim da može gurat i širu, no to opet ovisi o debljini snijega...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

VTZ kaže:
Već je riješeno - manualna "hidraulika" za podizanje daske :D

IMG_2981.jpg


IMG_2982.jpg


IMG_2983.jpg


IMG_2984.jpg

evo malo preturam po starim postovima i nadjoh ovaj projekat pa me interesuje kako se ponasa u radu ?
jel to mogao gurati ovaj traktorak ?

inace utiske i iskustva malo podijeli sa nama , jesi li sta polomio :roll:
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Traktorić odlično obavlja svoju funkciju - naravno, čim padne malo više snijega obavezni su lanci na zadnjim kotačima. Evo i rezultata čišćenja dvorišta od zadnjeg "snjegopada" prije 10-tak dana:

Subota popodne, nakon prave bujice snijega...

IMG_3277.jpg


IMG_3278.jpg


IMG_3280.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Ponedjeljak popodne - u nedjelju je jako zahladilo, a palo je i dosta novog snijega od subote. Unatoč svemu, ostalo je samo nešto malo leda na pločniku, jer su auti zagazili snijeg, prije nego je on bio očišćen

IMG_3294.jpg


IMG_3295.jpg


IMG_3296.jpg


IMG_3298.jpg


IMG_3300.jpg


IMG_3301.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Lanci od auta pripasani na kotače traktorića, i našpanani s obje strane kotača pomoću elastičnih traka.

IMG_3291.jpg


IMG_3292.jpg


IMG_3293.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorske ralice

Polomio nisam ništa, jer se daska "kipa" ako zapne za neku prepreku. Ali još u toku izrade daske morao sam napraviti jednu modifikaciju. Prvo je "pant" oko kojeg se rotirala daska bio bliže sredini visine daske, ali to nije bilo dobro rješenje. Svaki malo veći otpor pri dnu daske rezultirao je "kipanjem", unatoč tome što su našpanane dvije prilično jako opruge.

Kasnije sam taj "pant" spustio bliže donjem rubu daske, i na taj način sam skratio polugu sile otpora, koja se najviše javlja pri samom dnu daske.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Re: traktorske ralice

VTZ kaže:
Polomio nisam ništa, jer se daska "kipa" ako zapne za neku prepreku. Ali još u toku izrade daske morao sam napraviti jednu modifikaciju. Prvo je "pant" oko kojeg se rotirala daska bio bliže sredini visine daske, ali to nije bilo dobro rješenje. Svaki malo veći otpor pri dnu daske rezultirao je "kipanjem", unatoč tome što su našpanane dvije prilično jako opruge.

Kasnije sam taj "pant" spustio bliže donjem rubu daske, i na taj način sam skratio polugu sile otpora, koja se najviše javlja pri samom dnu daske.

e vidis mene bas interesuje ta tacka prevrtanja , koliko ti je ona od donje ivice?
posto sam zapoceo jos jednu ralicu kucne izrade koja bi bila namontirana na moj VTZ

naime imam potrebu za njome na nekim manjim povrsinama i na povrsinama za koje je rus pregabaritan :pjesacke staze , trotoari , manji prilazi , dvorista , ona sranja barok kocke ili mozaik i jos ................

sirina bi bila 170 visina oko 55 , kacila bi se na prednji kraj , sistem podizanja bi bio na ono moje hid. vitlo jer mi je tesko ukomponovati klip a da vitlo ostane

ralica bi iskljucivo sluzila samo za snijeg pa samim time pravim je malo oskudnije masivnosti sa sistemom ''prevrtanja''
nesto skoro identicno na ovaj princip

Neispravan link obrisan!

Neispravan link obrisan!

posto na malom traktoru nemam PH napravio bi nesto slicno ovome
Neispravan link obrisan!
 

Najnoviji postovi

Na vrh