• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Očigledno ne mislimo na istu , ja sam mislio na klipno aksijalnu koaj nagiba radno kolo i time mijenja litražu
Swashplate.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ga puno koristite, zašto ne napraviti remont? Nije preskupo i onda znaš što imaš. Znam za dobre jeftine orbitalne pumpe...a to će ti promijeniti rad s njime u potpunosti

Ma ne radi se puno s tim, to je od bratića, oni nešto sitno tovare gnoj s njim, eventualno i ja koji puta godišnje natovarim par prikolica gnoja, za to je više nego dobar, evo ovo je bio prvi slučaj da smo kopali nešto s njim, inače to ne radi.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Klipne pumpe su odlične, ali ne, nismo mislili na istu. Orbitalna pumpa ima slične karakteristike kao i klipna, ali ju je lakše pogoniti i isto daje veće radne tlakove, tako da mislim da s njom nebi poriješio
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
Pozz.samo bih htio se nadovezat na to da jcb radi sporije od traktorskog kopaca.ja imam jcb 2cx znaci kombinirka.kako nabit radne sate ak strojar radi brzo ili ono sta mozes zagrabit odjedaput grabis dvaput ili strojar ima problem sa mjehurom ili stalno ga neko zove na mobitel a stroj stalno radi u leru..ja sam mjenjao pumpu na kombinirki jer je postala spora i nisam mogao ukopcati tri komade odmah..ta me je pumpa dosla 8500 kuna..ziveli.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Pozz.samo bih htio se nadovezat na to da jcb radi sporije od traktorskog kopaca.ja imam jcb 2cx znaci kombinirka.kako nabit radne sate ak strojar radi brzo ili ono sta mozes zagrabit odjedaput grabis dvaput ili strojar ima problem sa mjehurom ili stalno ga neko zove na mobitel a stroj stalno radi u leru..ja sam mjenjao pumpu na kombinirki jer je postala spora i nisam mogao ukopcati tri komade odmah..ta me je pumpa dosla 8500 kuna..ziveli.

Na tvom mjestu, ja prvo provjerio sve filtere ulja, osobito onaj koji se nalazi unutar rezervara. Taj zna biti začepljen do bola, ali nije uočljiv na prvi pogled pa ga rijetko tko redovito čisti. Druga stvar što trebaš saznati jest maksimalni protok razvodnika i protok pumpe. Osobno bih stavio tandem pumpu sa barem dvije pumpe spojene u jednu. Tako odmah imaš dva hidraulična kruga i najmanje dvije komande uvijek rade zajedno punom brzinom i snagom.
 

panjc

Član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
45
To sve stoji ali je pumpa otisla.kupljena je nova,novo ulje,filter i ocisceno sve sta se moglo ocistit sto se tice sistema.poslije toga odlicno radi..kombinirka je prije nego sta sam je uzeo stajala 4 godine,covjek se prevrtao.tak da je to sve kumovalo kvaru..tesko je ista nadogradjivat jer je sve u stotu nabijeno i nema mjesta za kemije..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Ufff! Postolje izgleda prihvatljivo, ali kran je za poskidat cilindre i na otpad pa pravit novi lakši, kraći, ...ljepši... :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni je najčudnije ovo lomljenje grane , ja nikada ništa slično nisam vidio :shock:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Meni je najčudnije ovo lomljenje grane , ja nikada ništa slično nisam vidio :shock:

Slažem se, baš je neobično, ali ako malo bolje pogledaš ima jednak omjer na uporištu kao i većina, samo je složeno suprotno; umjesto sa podizne grane na pregibnu ide obrnuto...
To valjda iam 3 tone :) . Koji je proizvođač? Meni prednji kraj jako liči na stari Huddig iz Švedske...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Geometrija i nije tako loša ali izgleda van vremenski :rolleyess:

Neznam stvarno ko je proizvođač , traktro je ford kako mi se čini
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sta kazete na ovo, pravi rovokopac, cilindar gore, mocan je, ali je zato 2 500 EURA, uz nejga ide kasike 20, 40 i 60 cm, te grajferi za pijesak i djubre. Vrijedi li.
slika-37043-2012-12-1354475012-velika.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
sta kazete na ovo, pravi rovokopac, cilindar gore, mocan je, ali je zato 2 500 EURA, uz nejga ide kasike 20, 40 i 60 cm, te grajferi za pijesak i djubre. Vrijedi li.
slika-37043-2012-12-1354475012-velika.jpg

Za sve šo kažeš to i nije velika cijena, naravno, ako je u radnom stanju
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kaze da je, dosao iz svicarske, kad bi htio moje cjepac u racun, razmislio bi. Kako se tebi cini, posto lici na carlo pesci, a ti imas iskustva sa njim, jeli mu u rangu. Ova dodatna oprema mu je sigurno 1000 EURA. tako da on sam dodje 1500. (3 kasike i 2 grajfera)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
Kaze da je, dosao iz svicarske, kad bi htio moje cjepac u racun, razmislio bi. Kako se tebi cini, posto lici na carlo pesci, a ti imas iskustva sa njim, jeli mu u rangu. Ova dodatna oprema mu je sigurno 1000 EURA. tako da on sam dodje 1500. (3 kasike i 2 grajfera)

Nema nikakve sličnosti s Pescijem, Pesci ti je duplo veći...
Teško je doći Pesciju u rang...osim težine i rasporeda komandi, Pesci je jako dobro zamišljen stroj... Ovaj je manji i slabiji, ali ako ima dobru pumpu, vjerujem da bi bio dobar u radu. Grajferi su općenito skupi pa mislim da sve to što dobiješ sa njime čini ga vrlo svestranim strojem za široku upotrebu. Da sam na tvom mjestu otišao bih isprobati stroj u radu i pregledati ga malo detaljnije...tek onda možeš donjeti pravu prosudbu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Meni se cini da nije manji od Pescija. Nesto sam se zakacio na tu izvedbu da je srednji cilindar gore, zbog vece sile kopanja,a dici on moze i tako, te da su komade duple (jedna rucica da upravlja sa dva potrosaca, cilindra).
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Neko moje misljenje je da mu je ruka dosta kratka, pa i nije bog zna za utovar, a za to para se moze naci bager skakavac za koji mislim da je daleko bolji stroj od ovoga
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slika-481217-2012-12-1355603404-velika.jpg


slika-481217-2012-12-1355668304-velika.jpg


http://img03.pik.ba/galerija/2012-12/15-20/slika-481217-2012-12-1355603404-velika.jpg[/IMG

kakva je situacija sa ovim
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,424
To je Carlo Pesci EC 6 kao što je bio i moj. Pravi stroj, eventualne probleme na njemu je lako riješiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh