• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
ja na mom napravim tako. Otvorim taj ventil i pomaknem granu stroja u stranu zatim vratim ventil u prvobitan položaj i čim uhvatim glavne komande on sam stisne i to je to!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
super, danas sam prvi put radio uopce sa nekim strojem tipa rovokopac, pa sam tekja kasnije skontao da bi trebalo ici tako nekako, a bilo je i drugih problema pa nisam stigao da se zabavljam sa tim, jer je put po prvi put na mom traktoru, neke stvari treba jos prilagoditi
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
a znam kako je prvi put s time na traktoru. ja sam ga kupio prošle godine i dok sanm naučio raditi s njim mi je trebalo čitav dan tj. 90 rupa za masline
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Si ga stigao ukrutiti za traktor?? kako ti radi: brz kao jbc ili je ipak spor. ja imam gore pumpu grupe 2 od 25cm i nije mi baš nešto brz. Vidim da si ti pričao o nekoj pumpi od 40cm pa me intresira kako se tvoj kreće, jer ja bi kupio jaču pumpu grupe 3 od recimo nekih 50cm za dobiti na brzini.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
probavao sam ga sa pumpom od 33cm3, i vrtio sam je na nekih 1200, dakle imao sam protok40 litara u min, moglo bi malo brze, 40cm3 ce biti idealno u kombinaciji sa multiplikatorom 3:1, ili ova pumpa sa 3,8.
Ipak je stroj predvidjena da radi na 80l, nezanm koliko e tvoj, trebas pogledati podatke. i kakav je kod tebe stroj, slike, tip.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
fendtfarmer106lsa504450.gif
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG][/QUOTE]

U dielmi sam dali da radim fiksnu montazu rovokopaca na ovaj nosac poteznice, kojeg drze 8 vijaka 20mm, sta mislite jeli to dovoljno jako, tako bi bio stabilniji, i nebi trpila hidraulika.,po preporuci clana zjocko, nesto ovako, zanemarite ove dvije crne crte, to je vezano za prethodni post.
nosaci su debljine 20mm, sirine 80mm, duzine nekih 60 cm, rupe na nijam su 23mm, razmak nosaca je otprilke 20cm,(malo usko)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oLtWpBK2ofg[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
fino izgleda, pise da ima 820kg, moj izgleda masivnije ja cijenim da ima preko 1000 kg, koliko si ga platio, novoga ili koristenoga, da usporedim malo da vidim kako sam prosao, kakva ti je sistem kacanja, imas ukrute ili samo onako na poluge.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
platio sam ga 1300 € polovnog, i kačim ga na poluge ali ga još ukrutim za traktor. traktor je zetor 4712 i prelagan mi je za taj stroj pa sam stavio uteg od 200kg na prednju stranu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Na koji nacin si ga fiksirao, moj traktor je tezak 3500kg, valjda ce se izboriti sa tih nekih 1200kg,
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
spojio sam još jednu polugu dole nisko tamo di kopčam i donje poluge i onda na traktor gore kod poteznice. na taj način stroj mi nosi ta poluga a ne hid. traktora.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
To nesto kao na linku slike fendta u prethodnom postu, jesi li zadovoljan takvim ukrutama.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
tako nešto je i kod mene samo sam ih ja još međusobno zavario. stroj ti nikada nece biti 100% ukrućen sa traktorom zbog tolerancija tj. sve ti ima malo lufta jer ako ne je jako teško zakačiti za traktor to ti jedino smeta malo u transportu jer se nadinje lijevo desno. kada spustim dole stope stroja na traktoru podignem zadnje kotače u zrak e onda tek kopa, a bez ukruta to je nemoguće i onda traktor potežeš za sobom i zbog toga sam ga ja ukrutio a bogme naje.o se na veliko
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nema on ici kud lijevo desno, kad ga na spanerima poteznica podesim, naspanam. neznam u kakvom je stanju tvoj stroj , ali ga ni ti nisi puno platio.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
da to sam i ja mislio da ga nategnem. a što se tiče stroja sada je počeo malo da trese u radu. a kada ga otkačim od traktora propadnu mi cilindri dok prije mi se to nije dešavalo pa mislim da su mi otišle gumice u komandama. trebao bi raskopati i vidjeti šta ima unutra
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sad trebam jos jednu kasiku , jer imam samo od 60cm, i grajfer bi dobro dosao, ali mi se cini da cu sacekati da prvo nesto zaradi
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
ja sam kašiku od 25cm napravio sam cca 600kn a ima i na njuškalu ali ništa ispod 2000kn. a grajfer je preskup za moje potrebe
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
i ja cu je praviti, jer mi ne treba nesto prejako i pretesko. kakav je u radu, hvata li dvije komande dojednom, koja su mu ogranicenja, kakav mu je ucinak, uzimas li vece poslove ili je samo za neke sitne poslove
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
@power
ako ti treba grajfer ima jedan na prodaji nije puno para , meni sa njega reba rotator a tebi kašika . Čovjek neće posebno da prodaje
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
radi sve sta i jbc samo nije tako velik i toliko brz . ja kopam sebi jer mi je bilo jeftinije kupiti stroj i prilagoditi za traktor nego platiti bager. kopao sam temelj za kuću i zid oko kuće a opet kopat drugima ti nije neki biznis jer si nemožeš naplatiti ko bagerista 250kn sat a za 100_150kn ti se ne isplati jer gorivo plus pokoji kvar. ja krcam ljudima zemju i kopam rupe za masline i to samo u selu i to više iz usluge nego drugo
 

Najnoviji postovi

Na vrh