• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Kako je 33 ccm 45 litara u minuti? Pa na kojem broju okretaja ga vrtiš. Daj mi reci koja je debljina cijevi na njemu? U biti, zanimaju me dimenzije priključaka na razvodniku? 3/8 ili 1/2 ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
multiplikator je 3;1, kardan vrtim na 400 okretaja, dakle na pumpi imam 1200x 33, dodje nekih 40 litara. Na plocici stroja pise 80 litara, a promjer cijevi na razvodniku ne znam, mogu poslikati s vana pa ti cijeni, dovod i povrat iz razvodnika su istog promjera, ostale komande prema potrosnji. Ili da skinem tlacno crijevo pa da izmjerim unutarnji promjer, mada je sve nekako naspanao i tijesno.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
multiplikator je 3;1, kardan vrtim na 400 okretaja, dakle na pumpi imam 1200x 33, dodje nekih 40 litara. Na plocici stroja pise 80 litara, a promjer cijevi na razvodniku ne znam, mogu poslikati s vana pa ti cijeni, dovod i povrat iz razvodnika su istog promjera, ostale komande prema potrosnji. Ili da skinem tlacno crijevo pa da izmjerim unutarnji promjer, mada je sve nekako naspanao i tijesno.

Ahmm...onda je zbog broja okretaja. Kod mene se vrti na 540 i multiplikator je 1:3.8 pa to izađe malo drugačije... Vjerojatno je rupa na cijevi 12 mm tj 1/2 cola. Ako ćeš biti u prilici, izmjeri, baš me zanima.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako sutra uhvatim vremena da otpojim crijevo pa da izmjerim, na koliko okretaja motora onda radis kad imas 540 okretaja vratila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kako je 33 ccm 45 litara u minuti? Pa na kojem broju okretaja ga vrtiš. Daj mi reci koja je debljina cijevi na njemu? U biti, zanimaju me dimenzije priključaka na razvodniku? 3/8 ili 1/2 ?

Onako od oka kada sam ga gledao čini mi se da je 1/2

Inače jako dobro izgleda uživo , ekstra makina
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Onako od oka kada sam ga gledao čini mi se da je 1/2

Inače jako dobro izgleda uživo , ekstra makina

Ako je 80 l onda i jest 1/2
Odlicno, eto jos da vidimo snimke u radu...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ima neki video, sad sam zaboravio kako da ga postavim,
sve u svemu stroj fino radi, jedino mu je pumpa mala pa je spor, i malo je tezak, bojim se za toplink koji trpi velika opterecenja u radu, neznam sta ima u unutra, moze li se nesto istrgati gdje se kaca toplink.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
evo nekih slika, u dilemi sam kako da ga kacam nosim na traktoru ili ugradim tockove pa ga kacam ako prikolicu, ocekujem vasa misljenja_


ovdje se vidi kako sam otkinuo gorenje kacanje, bio neki panj, kad sam zakacio samo je odvalilo, sad se bojim da to nije puklo, da ne bi napravilo havariju na toplinku na traktoru, zato razmisljam o kacanju sistem prikolica.







Ovjde je na traktrou nosac na kojeg sam mislio i na kojem je vec bilo u probnoma radu kacanje ukruta, drze ovi visci po dva u paru, i za njih se bojim da ih ne pocupa, opet je i tu deilema sistem prikolica ili ukrute na taj nosac.









http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHclKSin5ypmKTM2NqXpa6W45HV480#





Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Pomalo je neobično kako se mogao tako lako slomiti na tom dijelu... Predlažem da sve to porežeš dolje i prvo povariš ovu cijev ili profil na kojem je sve bilo zavareno, zatim staviš ploče za ojačanje na to i tek onda natrag zavariš uši za toplink. Inače će ti se brzo opet polomiti..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mogu ja to ojacati, ali sta onda sa toplinkom, hoce li ga iscupati iz traktora.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
u transportu ok, ajd reci cemo da ga nosi, ali kad zapne kasikom, jer je stroj prejak, tako da mu treba mocno kacanje. Ipak kopa u dubini oko 3,5-4m, i dohvat ruke mu je nesto preko 5
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
napravi tako da ga kopčaš na isto mjesto di ti je i kuka ali skroz gore tamo mi se vidi da je puno čvršće a opet ti je dovoljno visoko
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mislis top link da kacam na ove ploce sto nose poteznicu, ali tu kacam ukrute, i onda kad nosim u transportu sva tezina stroja je na tome i plus jos i toplink, bojim se da ne sicupa ove vijek vani, mad su ja mislim 18mm, i ima ih gore 4 komada i dole 4 komada.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
da, po meni ti je to puno jače jer kada se vuče prikolicu tu su ogromne sile tako da mislim da bi ti to bilo bolje i manja mogućnost pucanja
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma vece su sile dok kopas, jer kad povucema kasikom, traktor je ukocen, kopac na stopama i dio tezine traktora na njima i opet ga zna povuci dok se stope ne ukopaju, a vucom tockova to neces moci, a poteznica trpi samo vucnu silu sto je tockovi prenesu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Eto zato ću ja svojeg montirati na kruti nosač. Loša iskustva od ranije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh