• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni se čini da je njegova osnova predaleko naprijed , ja bi to pomakao malo nazad po grani :icon_thumright:

Ček nije mi jadno šta ovdje sa vladimircem hoćeš da kažeš , gledao sam ovaj video i prije ali nisam primijetio ništa neuobičajeno
za 400rpm kardana treba cca 1300rpm radilice
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
prvo video je na nekih 250 okretaja kardana, ovo je sa 400, a 1000 okretaja kradana ima na 2100 okretaja motora, ako se dobro sjecam kako sam vidio na instrumentu. Vladimirac ne kontam...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:icon_rolleyes: ni ja tebe nisam razumio da se ne lažemo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
To je sad mnogo bolje, mislim da se slobodno doda jos malo gasa ako bude potrebe. Koja je debljina flaha za prst? Slobodno na vise mjesta povezi te flahove i u koso, da bude sve skupa izdrzljivije
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
obecani video, rad kardana na 400 okretaja, motor na 900,
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vHyuoIKt34w&list=HL1360431859&feature=mh_lolz[/YT]

Zasto optercava kad vrtim kran lijevo desno, nije neki otpor, sigurno da ima prigusenje, da se nebi vrtio prebrzo, ili je nesto drugo
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Baš sam ja to slušao na video snimci...nema to opterećenja nego su vjerojatno prigušni ventili pa zbog smanjenog protoka teže ide...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mozda bi bilo bolje da se ti ventili malo otpuste ako mogu , da ide lakse, opet nebi bilo prebrzo niti narusena sigurnost
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Sigurno bi bilo bolje. Pogledaj detaljnije dovod na ta dva cilindra pa vidi sto se moze uciniti...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
misli da je stvar u komandi ili nedge ima prigusenje protoka, mehanicko (rupica na reduktoru) ili neko podesavajuce, nagadjam.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
misli da je stvar u komandi ili nedge ima prigusenje protoka, mehanicko (rupica na reduktoru) ili neko podesavajuce, nagadjam.

To lako nađeš, samo prati cijevi do komande
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Budući da sam kupio ruku za kopanje od bobcata...bfgordini, trebao bih par savjeta oko pripasivanja na traktor, vidim da ste neki prošli kroz te muke poslikam uskoro ruku pa ćete vidjeti

Iskreno nebi htio raditi nosač na traktoru, , powershift jel bi mi mogao poslikati svoju kombinaciju kad će biti prikopčana , kako se ponaša?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vjerujem da je ta ruka od bobcut manja od ove moje, na koji traktor to mislis kacati,
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Powershift, jel se stogot kopalo kod tebe? Jesi li pronasao problem sa opterecenjem kod zakretanja?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hehe, nisam cekam da me posao natjera, zasda mi nije jos zatrebalo, a i vrijeme je lose
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Ma valjda će se to vrijeme sredit već jednom...uvrh glave mi je ovog bijelog shita :).
Kod nas se zub jako malo koristi dok Ameri to imaju na svakom stroju i moje je mišljenje da su u pravu.
Kada treba podići i premjestiti bilo kakav kruti veći predmet (panj, kamen, drvo...itd), sa običnom korpom možeš samo plakat...
 

Najnoviji postovi

Na vrh