• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako ima svaka komanda onda to nije to , nego nešto drugo
A koje deklo ti je pucalo nisam najbolje razumio ?

Sigurnosni nije problem , imam ih i ja nekoliko
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dekl od hidraulicne pumpe i to jedna pumpa dosla s varenim poklopcem ja komadu od stabilizatora do kraja i samo puce i to onaj dan kad sam kupio. Posto je bilo vareno dobio sam drugu pumpu u losijem stanju ali je poklopac odgovaro tako da sam sklopio staru imala je manji zarez kod zupacika. Cak sam iskopo jedno 10 metara kanala 30 cm dubine 60 sirine i extra radilo. Sad greskom komanda od stabilizatora do kraja i opet puce poklopac tako da sam imam 2 pumpe sa puknutim poklopcem a rijesio sam poklopac tako sto sam sklopio dvije pumpe u jednu tako da se na svakoj strani nalazi osovina a pogon je na onj u kojem smjeru meni odgovara. U pitanju je petoletka protoka 23 ccm i radila je zadovoljavajuce na 1000 obrtaja kardana. U planu je uradit multiplikator da se vrti na 540 obrtaja i na manjem gasu jer mi rakovica nema 1000 obr :)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
to sto svaka komanda ima su vjerovatno sigurnosni za svaku komandu, trebas vidjeti da podesis sigurnosne od komadi za stabilizatore, koliko se sjecam stroj treba da bude podesen za rad na 170 bara, ako je tako nebi smjela pucati pumpa, mozda je neko stezao te sigurnosne za stope. razvodnik ima za svaku komadu sigurnosni jer su razlicite sile potreben az razlicite operacije, da nebi doslo do lomljenja stroja zato svaka komanda ima svoj sigurnosni. bar ja tako mislim.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pumpe sto su bile na rovokopacu po katalogu trpe max 200 bari a na rovokopacu pise max 175 bari eh sad znaci da je zatajio sigurnsni od stabilizatora ili uopste nema sigurnosnog. Jednom sam testiro tako da sam doveo komandu do kraja od korep i otvorio povrat ulja cim pustim komandu ide ulje cim je dovedem do kraja ulje prestaje da tece ali nisam smio dugo da drzim da ne bi otkino ovaj novi sistem dekla na pumpi :) jel i kod tebe bio ovakav razvodnik? ti si imo dosta veci protok a nisi imo problema s time :/
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kako sad obazdarit te sigurnosne? na osnovu cega uradit za koju komandu ako ima sigurnsoni ne gine mu rasklapanje skroz i polako pregledanje svega :icon_redface:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kod mene je bio isti razvodnik, sigurnosni se cuo da radi, podesavanje:
odvijes sigurnosne, manometar spojis na tlacni vod i podesavas, ako nemas prirucnik onda max do 170 bara, mada za neke funkcije ide sigurno nize, zato i jesu za svaku komandu zasebno
pas zar rakovica moze da ga nosi i radi sa njim
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
izgleda da cu tako morat ili cu skinut pa odnijet nekom hidraulicaru mozda to strucnije odrade. A kopco bi ga za rakovicu samo kad bi stajnjak tovario jer mi je đubretara velika pa kad je otovari vise od pola rakovica nema tezinu da je vuce i pocen slajdrat i zapadat :(
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Pozdrav ekipa, zanima me traktorski rovokopac, treba mi za traktor 65-70ks za zetora 7245, traktor ima 4 tone tako da mislim da bi bez brige mogao stim kopat, a sad me zanima sta je od toga najbolje uzet, a da nije nešto ekstra skupo, dal je moguće do nekih 25000 kn kupit pristojan rovokopač sa posmakom i mozda provucenim priključkom za pikamer..? ima svakojakih na oglasniku manjih i veci sta je za vas najbolje?.. stim da bi se koristio u domace svrhe kopanja te tu i tamo ako šta još kome treba iskopat ili poravnat? Hvala
 

9880

Novi član
Tu od
9 Tra 2022
Poruka
22
Vece
Gledao sam traktorski rovokopac išao bih ga kupiti udaljeno je nekih 250kilometara od mene pa me zanimaju koje kvarove moze imati jer se nisam susretao s tim prije kopča se na hidrauliku traktora nema zasebnu pumpu dužina mu je negdje oko 2.5 do 3 metra eh sad me malo strah jer je to podaleko otići nemam računa ići gledati pa ponovo sa prevozom da idem po to zanima me da li moze biti neki veliki kvar na njemu jer se bas ne razumijem oko hidraulike po meni ima samo razvodnik na sebi i cilindre ne bi se imalo sta pokvariti tu mada je prije pisalo da su kao neki ventili zapekli a sad to ne piše pa me i to interesuje kakvi su to ventili i da li je problem popravka njih ako je neko imao iskustva s tim volio bih da mi malo pojasni to hvala unaprijed
 

9880

Novi član
Tu od
9 Tra 2022
Poruka
22
E, al si ovo nadrobio k'o da cucke hraniš!
Gledaj da ima svoju pumpu ili da na tog ugradiš.
Ugradio bih naravno cijena mu je oko 900 eura gledajući ostale to je bas jeftino više materijala na njemu ima pa me strah malo da nije nesto u kvaru a to sam pokušao objasniti detaljnije pa sam zato nadrobio 😀
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Uz toliko loše objašnjenje i bez ijedne slike čisto sumnjam da možeš dobiti neki realan odgovor koji bi ti pomogao.
 

9880

Novi član
Tu od
9 Tra 2022
Poruka
22
Uz toliko loše objašnjenje i bez ijedne slike čisto sumnjam da možeš dobiti neki realan odgovor koji bi ti pomogao.

To je sto imam slika
 

Prilozi

  • Screenshot_20230323_065817_OLXba.jpg
    Screenshot_20230323_065817_OLXba.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 57
  • Screenshot_20230323_065736_OLXba.jpg
    Screenshot_20230323_065736_OLXba.jpg
    20.6 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20230323_065727_OLXba.jpg
    Screenshot_20230323_065727_OLXba.jpg
    21.9 KB · Pregleda: 56

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vrijedi .ali akp ne zna sam popravoti a izglesa ne zna ostatak budu odnesli majstori...bolje kupi ispravno pa odmah počne zarađivati.
 

9880

Novi član
Tu od
9 Tra 2022
Poruka
22
Mene malo strah samo razvodnika da li se on da popravljat ne znam sta ima u njemu ostalo oko hidraulike znam dosta radio sam u proizvodnji hidraulicnih cilindara u ami ovdje u Sarajevu
 

Najnoviji postovi

Na vrh