• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorski rovokopači

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Savo, shvatio sam što misliš. Ja ću umjesto klasične poluge za toplink staviti nešto ovako, samo naravno mnogo jače. Ove poluge što idu dolje na utovarivač ću učvrstiti na ona dva uha koja su predviđena za kopčanje gornje poteznice na Rusu. Mislim da će to biti dovoljno jako

 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Noge ću svakako promijeniti jer mi se ne sviđa što su od okruglog punog komada, a i problem je u tome što ne na neravnom terenu zarotiraju oko svoje osi i polome glave na cilindrima...oba cilindra od stabilizatora sam morao dati servisirati zbog toga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Noge ću svakako promijeniti jer mi se ne sviđa što su od okruglog punog komada, a i problem je u tome što ne na neravnom terenu zarotiraju oko svoje osi i polome glave na cilindrima...oba cilindra od stabilizatora sam morao dati servisirati zbog toga.

na cijevi zavari firkant a na onima cijevima u koje ulaze napravi prorez , možda bi to riješilo okretanje oko ose
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
na cijevi zavari firkant a na onima cijevima u koje ulaze napravi prorez , možda bi to riješilo okretanje oko ose

I to je bilo u razmatranju, no zbog lošeg stanja cijevi kroz koje bi vodilica trebala ići i zbog mišljenja da će ju to jako oslabiti jer bi ju trebao prerezati preko, neću tako napraviti već ću staviti debelostjene četverokutne cijevi koje će odgovarati jedna u drugu i staviti cilindre da ih guraju van. Tako će biti dovoljno čvrsto i stabilno, al ne preteško.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ok tako je bolje , ja sam razmišljao u pravcu što manje prepravki
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Evo završio sam preinake s kopčanjem. Digne ga ko od šale, još sad kad se ovi stabilizatori zamijene, mislim da će bit još lakše



Uploaded with ImageShack.us
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
jel plazmom isjecas ove zaobljene konstruktivne elemente ili pilom,
ali cime god sve radis kako spada,lijepo i kvalitetno,.odlicno
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ovi ovalni dijelovi su rezani cnc plazmom, no nisam ja rezao, tako sam ih kupio, pa si ih prilagodim kakvi mi gdje trebaju.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Zjocko ,sta mislis da odseces noge i podesis ih da se okrecu ali da ih zavaris da budu u vertikalnom polozaju ? Ako bi to uradio mogao bi i da skratis ove sipke sto drze stope plus bi mogao i da okreces oko vertikalne ose. Imao bi dodatnog troska za jos jedno parce suplje cevi i elektroda da zavaris ojacanja ali ustedeo bi i na masi ako bi malo skratio nosac stopa
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/rps/zamjena/utovarivac-traktorski-straznji-s/oglas-12411892.html


kaj je ovo jel valja to kaj mozda bi kupio cjena je malo veca cini mi se i koji je to tip proizvodjac

To je možda Atlas, s obzirom na boju, no nisam siguran... Cijena jest malo paprena, no u današnje vrijeme ni jedna cijena nije fiksna, pa ono.. Najvažnije je da je hidraulični sustav u dobrom stanju, sve ostalo se lako sredi.

KnjazMiloš, shvaćam što želiš reći, no mislim da ću ih ipak zamijenit pravokutnim cijevima, čini mi se najlakše tako...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
kod kupnje utovarivaca kak vidjet u kakvom je stanju hidraulićni sistem osim vizuelno nekakvog lufta i mehaničkih oštečenja


nekad sam kupio ursus c360 i probam orat vozit sve 5 ali kad sam doma tanjural pol sata vise nije mogo podici tanjurace

sve radi dok se ulje ne zgrije ili naliju unutra hipenol drz vodu dok majstori odu
 
A

ajeto

Guest
??

Moj savjet ti je to pogledaš uživo i uvjeriš se da je to stvarno bronca. Imam informaciju da je bronca ipak malo skuplja nego ova cijena koju si ti naveo. Sa slike se teško može razaznati. Pa ipak se zna kako raspoznati pravu broncu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj , pokupio ćahure na otpadu pa sad prodej po oglasu ..za tu ih cijenu sigurno ne radi
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
I konačno...gotov je stroj...malo testiranja....







Potrebno je srediti još nekoliko sitnica, no sve u svemu, stroj radi, ima snage ko u priči na malom gasu i sad je manje-više kao nov... Bit će još slika neki drugi dan, nije mi se dalo više raditi danas... :)
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
svida mi se stroj, i to jako:!:..lijepo izgleda, svaka cast:prayer:..samo imam jedno pitanje, kak upravljaš, stojis izmedu traktora i utovarivaca ili?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
:? nisu li slabi oni cilindri na stabilizatorima :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh