• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Pozdrav svima. Molio bih vas za savjet, sa kojom masti je bolje podmazvati kutni prenos glave od ove dvije na slici? Imam HUSQWARNA 535 RXT novi trimer došlo vrijeme da se podmaže a ova husqwarna mast je univerzalna koliko sam vidio a stihl je baš za kutni prenos. IMAG0134.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ovo je jako lijepi i vjerojatno dobar stroj za manje površine u ravnici. Za veće nagibe treba dvotaktna s čim većim pogonskim kotačima.
Zašto 2T,ja imam kosilicu sa Brigss motorom i kosim po svakakvim kosinama godinama i ništa joj nije. A gdje da kupi novu 2T-tnu ;)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
To što tvoja dura egzibicije, ne znači da će i druge. Ne mora bit 2t, ima ih sa uljnom pumpom i to je ok. Cijene su im oko 9000 kn.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nije moj prijedlog jeftiniji :p
Ovo košta oko 9tkn, razmisljao sam i sam uzeti sebi za košnju...
Screenshot_20200604_211547_com.android.chrome.jpg
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Pozdrav svima. Molio bih vas za savjet, sa kojom masti je bolje podmazvati kutni prenos glave od ove dvije na slici? Imam HUSQWARNA 535 RXT novi trimer došlo vrijeme da se podmaže a ova husqwarna mast je univerzalna koliko sam vidio a stihl je baš za kutni prenos. View attachment 26828
Koju god da koristiš nećeš pogriješit, najbitnije je da ima masti. Ja svoju 535 rxt nisam sigurno tri godine mastio, no nisam je puno koristio pa nije bilo štete. Jedino što nikad nisam siguran koliko je masti dovoljno.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Meni su objašnjavali u dućanu za stihl-ovu mast, baš ovu u tubi, da treba odšarafiti vijak za podmazivanje reduktora i da navoj od tube paše na taj isti navoj, dakle zašarafiti tubu na reduktor i pritisnuti tubu kolko ide sa prstima, ne treba jače, još su me opomenuli da se nikako ne smije podmazivati sa mazalicama za traktor i ostale strojeve, jer bi moglo doći do prevelikog pritiska i nešto bi moglo puknuti, i prilikom podmazivanja lagano okretati glavu. Za sad se toga pridržavam i podmazivam 1-2 puta godišnje na taj način, mada još nisam niti jedanput osjetio da je falilo nešto puno masti.
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Ja koristim od Husqarne, jedan put godišnje, al ne vrtim maximalne okretaje, nije nešto velika trava i to je to. Dal taj stihlov navoj odgovara Husqvarni?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Mislim da je dovoljno jedan put godišnje, neki možda i nikad ne podmazivaju, pa rade, za navoj ti neznam dal paše na husqvarnu, nisam probao nikad
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Ne. Husqvarna ima jedan ravni dio bez navoja u koju sjedne nastavak odiginalne tube, koji izgleda kao lijevak.
Koliko znam, višak masti "pobjegne" u kardan kroz firkant rupu.
 

DADO78

Član
Tu od
25 Tra 2020
Poruka
39
Ja koristim od Husqarne, jedan put godišnje, al ne vrtim maximalne okretaje, nije nešto velika trava i to je to. Dal taj stihlov navoj odgovara Husqvarni?
Neodgovara korak navoja.
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Pozdrav ljudi.

Pitanje za Husqvarnovce, imate li problema sa tim da se ponekad kad koristite 3kraki niz ili cirkular šaraf odsarafi i pocne noz vrtit u prazno?

Radi se o 143 R2 koja me godinama vrhunski sluzi, samo ne mogu skuzit zasto se ovo događa, pogotovo ako par puta udarima od kamen ili deblje drvo..
 

gorangrub

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
21
Osobno nikad na svojoj nisam niti probao stavit nož iz razloga što radim u kršu. A tvoj olabavi zbog vibracija, a da probaš stavit nekakvu šajbu ili mijenjati šaraf.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
To su ljudi imali probleme koliko sam čitao na husqvarnama,vjerojatno imaš maticu sa plastikom,pa ako si je puno puta koristio,probaj je za početak zamijeniti sa novom,jer se s vremenom plastika istroši,a upravo je ona drži da se ne odvrće
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Osobno nikad na svojoj nisam niti probao stavit nož iz razloga što radim u kršu. A tvoj olabavi zbog vibracija, a da probaš stavit nekakvu šajbu ili mijenjati šaraf.

Moguće da se matica malo pojela pa ne dihtuje.

To su ljudi imali probleme koliko sam čitao na husqvarnama,vjerojatno imaš maticu sa plastikom,pa ako si je puno puta koristio,probaj je za početak zamijeniti sa novom,jer se s vremenom plastika istroši,a upravo je ona drži da se ne odvrće
Nikakve plastike na vidljivom mjestu nema, sve je metal
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
O tom problemu se već pisalo u ovoj temi.
Ne valja ti ona plava šalica. Problem se najlakše riješi kupnjom Stihove metalne šalice s odgovarajućim promjerom rupe.
 

damanhur

Novi član
Tu od
13 Pro 2012
Poruka
24
Znaci trebo bi izmerit promjer svoje metalne šalice i kupit Štilovu sa istim dimenzijama i problem riješen?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Ovdje je spomenuto:
 
Na vrh