• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ako čistiš šikaru onda i je slaba,meni u travi još nije stala
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja imam hondu umk 435 i stvarno malo trosi ali fali snage i dosta je teska.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Mislim da bi bio bolji odabir stihl nego honda. Vjerujem da je honda dobra, ali nekako i težina i to što ide na čisto gorivo mi se baš ne sviđa.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Slazem se, ja sam jednom prilikom kosio kupinu sa obicnim trokrakim nozem, imao neki fighter trimed od "7,2ks" 😅 i naletim na neki panj i savije se jedna ostrica i kad sam krenuo dalje vidim da puno bolje ide i onda savio jednu prema dolje, jednu gore a trecu ostavio ravnu, izmalciro u cas...nakon par mjeseci kupio ovaj trimer i, nicim izazvana, prodavacica mi ponudi taj noz...apsolutno nezamjenjiv je 😊
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Ja sam od cirkulara odustao kad mi je pukla cijev na trimeru pa "izgubio" motor 😅 a sa ovim nozem moze se kositi i velika polegnuta trava bez da moras paziti prema kuda je nagnuta
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Sa tim nozem se sve kosi....Za travu je najjaci kad se malo istrose ivice od ostrenja i kamenja,u protivnom lijepi se trava,ne presijeca i malo malo pauza,ali zato kad je malo lotrosen,odnosno zaobljene ivice,ma freza zamlju....Urnebes kakav posao radi!Trokraki noz nikad vise upotrijebio nisam odkad sam nabavio ovo cudo😳
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Imam ga i ja kupio kod one lijepe prodavačice(ali žena i zna svoj posao) kod blaževića .Kupio bi i flaksericu (fs131r) ,ali nisu imali na stanju. Nož je čudo kako radi u Trnju i sitnom drveću pogotovo kad radim sa fs131 četverotaktni ima jači moment pa ga brže zavrti(to je moje iskustvo). Inače stihl ima takve nože original za kupiti ,ali samo za profesionalnu upotrebu pa se nedaju ugraditi na manje trimere.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Da, kod nje i ja kupujem sve, žena je...čudo, snalazi se u tom poslu bolje od nekih muških, mislim nisam neki da djelim poslove na muško/ženske već onako...ja joj još nisam postavio pitanje u vezi bilo čega vezanog za motorke ili trimere a da nije znala odgovorit ili savjetovati i što je meni bitno, ako nešto nema odmah kaže da li može nabaviti i kada, nema ono bit će sutra, pa bit će za 3 dana, kad je rekla to je amen. A stihl ma svoje noževe da, ali je središnja rupa 20mm a na ovome je 25,4 (ili je suprotno) i stihlov je 270mm dužine a ovaj oregon je 300mm
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,120
Da, kod nje i ja kupujem sve, žena je...čudo, snalazi se u tom poslu bolje od nekih muških, mislim nisam neki da djelim poslove na muško/ženske već onako...ja joj još nisam postavio pitanje u vezi bilo čega vezanog za motorke ili trimere ž da nije znala odgovorit ili savjetovati i što je meni bitno, ako nešto nema odmah kaže da li može nabaviti i kada, nema ono bit će sutra, pa bit će za 3 dana, kad je rekla to je amen. A stihl ma svoje noževe da, ali je središnja rupa 20mm a na ovome je 25,4 (ili je suprotno) i stihlov je 270mm dužine a ovaj oregon je 300mm
Kolega, gdje si kupio taj nož Oregon? Gledam kod Blaževića, ali on ima u ponudi samo Husqvarnin i košta 255 kn.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Koliko ja znam fs 131 je 4mix a ne cetverotaktni.
Da, u pravu ste 4 mix nije kao klasični četverotaktni motor zbog načina podmazivanja. Uglavnom zanimljiva kombinacija i mogu reći da sam poprilično zadovoljan lagan ,jak i ima zanimljiv zvuk. Inače imam i fs 250 ,a radio sam sa susjedovom fs 120r koja je kilu teža od 131r . Mislim da ti motori imaju najveći problem ko i većina strojeva u održavanju jer svakih pedeset rezervara treba štelat ventile ,a to nitko ne radi .
 

Prilozi

  • DSC_1334.JPG
    DSC_1334.JPG
    36 KB · Pregleda: 22
Na vrh