• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
391
Kako ti se pokazao ovaj narančasto sivi flaks?
Na prvoj slici
U travi odličan vrijedi kaj je skuplji čak sam siguran da lakše i brže ide nego sa običnim flaksom i manje se troši , ali na kamenju, betonu i šibama troši (trga) se samo malo manje nego obični i za to je preskup . Taj flaks 2,7 debljine i ova glava 25-2 sa jednim namatanjem poflaksao sam preko 2500 lješnjaka na razmaku 4 metra i širine flaksanja u prosjeku 70 cm.

Kad si već nabacio sliku trokrakog noža, svog sam prebrusio jer je bilo dosta hrđe na njemu i upravo nanio drugu ruku tekuće plastike i stalno se razmišljam treba li ga balansirati i kako?
Ako ne trese u radu najbolje ga ne dirati. Dao bi se možda izbalansirati statički ko kotač od motora, ali dosta komplicirano napraviti prihvate.
 

Titivillus

Novi član
Tu od
14 Lip 2022
Poruka
10
Koji bi trimer bio best buy u kategoriji 300 - 400 eura?

Dilema je:
solo® by AL-KO 140 B
ili
HUSQVARNA 333R Mark II

Razmatram još ova dva:
VILLAGER BC 2700 XCE
i
STIGA BC 555 B

Trenutno koristim AL-KO BC 400 i s njim sam izuzetno zadovoljan, ali otkako imam dosta više za kositi čini mi se da je taj trimer ipak preslab pa gledam nešto jače.
 

Ninz

Novi član
Tu od
1 Lip 2021
Poruka
10
Ekipa trebam savjet. Uzeo bi Kawasaki tj53 ili tj45 i sada postoji leđni model i onaj s "bicikl" ručkama, za ovaj s ručkama znam da je odlican i izdržljiv stroj (ima ga susjed) a sad me zanima leđni model, da li je to ista stvar samo što se nosi na leđima? Pitam radi izdržljivosti komponenti jerbo je to savitljiva ručka. Svaki savjet je dobrodošao.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
@Titivillus
Velim ti zato jer je taj trimer masivno napravljen, ima poprilično velik motor i 2ks, pa je "trpežen" i dugovječan, a niske potrošnje goriva.
Radije pričekaj i kupi bolju stvar
Ili kupi neki najjeftiniji kineski no name, pa koloko da traje.
Taj 543RS je napravljen u Kini, ali na osnovi 143R-II, koji je bil japanski, tak da to nije usporedivo s običnim kinezima.

Ne znam kakva je cijena Stihl FS120?
 
Posljednje uređivanje:

Titivillus

Novi član
Tu od
14 Lip 2022
Poruka
10
Hvala na odgovoru. Pričekat ću.
Ako sam dobro shvatio, između 543RS i FS120 nije velika razlika (cijena je tu negdje) i neću pogriješiti ako izaberem jedan od ta dva modela?
 

Bahrija1979

Novi član
Tu od
20 Svi 2023
Poruka
17
Isplati ti se potegnuti do Mađarske ak kupuješ novi trimer.Stihl fs 120 kod nas oko 600 eura,a u Mađarskoj 480 eura,ako si u sustavu PDVa još se smanji cijena za 27% (mislim u Mađarskoj).Ja tako kupio Husqvarnu motorku,ušparao sam 150eura(ja nisam u sustavu pdv).
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
Koji bi trimer bio best buy u kategoriji 300 - 400 eura?

Dilema je:
solo® by AL-KO 140 B
ili
HUSQVARNA 333R Mark II

Razmatram još ova dva:
VILLAGER BC 2700 XCE
i
STIGA BC 555 B

Trenutno koristim AL-KO BC 400 i s njim sam izuzetno zadovoljan, ali otkako imam dosta više za kositi čini mi se da je taj trimer ipak preslab pa gledam nešto jače.
Od ovih ponuđenih husqvarna bi bila najbolji izbor, jedino što je malo slabija, ali ako gledaš u tom cjenovnom rangu mislim da je najbolja kupnja. Definitivno je bolje da uzmeš jači trimer, a sad ti vidi koliko možeš ići financijski.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Hvala na odgovoru. Pričekat ću.
Ako sam dobro shvatio, između 543RS i FS120 nije velika razlika (cijena je tu negdje) i neću pogriješiti ako izaberem jedan od ta dva modela?
FS120 je manjI, lakšI i slabijI od H543RS.
FS235 ili FS231 bi bil usporedivi sa 543, ali su dosta skuplji.
 

spawn

Član
Tu od
24 Tra 2022
Poruka
35
Ekipa trebam savjet. Uzeo bi Kawasaki tj53 ili tj45 i sada postoji leđni model i onaj s "bicikl" ručkama, za ovaj s ručkama znam da je odlican i izdržljiv stroj (ima ga susjed) a sad me zanima leđni model, da li je to ista stvar samo što se nosi na leđima? Pitam radi izdržljivosti komponenti jerbo je to savitljiva ručka. Svaki savjet je dobrodošao.

Isti motor, isto sve, samo drugacija vrsta prenosa.. Kardan i sajla..
Ako uzimas ledjnu verziju, uzmi TJ53e, jeste tezi i sve ali ako vec nosis na ledjima onda uzmi jaci..
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,387
Isplati ti se potegnuti do Mađarske ak kupuješ novi trimer.Stihl fs 120 kod nas oko 600 eura,a u Mađarskoj 480 eura,ako si u sustavu PDVa još se smanji cijena za 27% (mislim u Mađarskoj).Ja tako kupio Husqvarnu motorku,ušparao sam 150eura(ja nisam u sustavu pdv).


Gdje to?

Evo ja upravo gledao 545 rxt i u hrvatskoj je jeftiniji skoro 100e...
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
63
Koji bi trimer bio best buy u kategoriji 300 - 400 eura?

Dilema je:
solo® by AL-KO 140 B
ili
HUSQVARNA 333R Mark II

Razmatram još ova dva:
VILLAGER BC 2700 XCE
i
STIGA BC 555 B

Trenutno koristim AL-KO BC 400 i s njim sam izuzetno zadovoljan, ali otkako imam dosta više za kositi čini mi se da je taj trimer ipak preslab pa gledam nešto jače.
Mene isto zanima husqvarna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Na žalost, Husqvarna je srozala kvalitetu svojih proizvoda.
Ispada da je jedino još Stihl ostal kao vrhunski proizvod (koliko god si to nišam štel priznati).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Srozali su svi, a nije ni čudo. Razloga za to je puno, a obično se gleda da ima ovakve ručke, da ne zagađuje, da iz čim lakšeg stroja izvuče čim više snage....

Na forumu godinama najviše savjeta za kupovinu bilo kojeg stroja je bilo: kupi ono za kaj ti je servis blizu, a več godinama u svakom malo večem gradiču dučan koji prodaje ima i servis
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Zadnjih par dana kosim baterijskim trimerom. Nije marka ali je solidan. Lakši je i tiši od motornog.
20230529_141854.jpg

Koliko god sam ga u početku shvaćal kao igračku, oduševil me je učinkom i duljinom rada. Da imam 4kom 8Ah baterija, mogel bi kositi skoro bez prekida, ovak sa 2x4Ah i 2x8Ah ipak treba pauza.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,387
Jel ima tko još kakvih iskustava s baterijskim trimerima? Šta na tržištu valja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh