• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,750
Aha, čarobni četrtek.
Morti se sutra zaletim...pa bumo pili Co..., ovaj, kavu :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
I ja sam našao jednu ne baš lijepu kosilicu, ustvari ona je našla mene. Bio sam kod prijatelja koji se bavi elektro motorima (premotavanje i sve u zvezi elrktromotora) ima i tokarski pa idem kod njega za koju sitnicu. Pa mi je ponudio ove kosilicu, samo je nosi. A super , bude meni poslužila. I danas idem da malo kosim s njom, ali nije dugo izdržala. Malo radi o onda gubi okretaje i počne dimiti , malo je pustim i ona opet u okretaje i tako opet guši se i dimi i nikako da ide u radne okretaje. Nič me mi koštala, ma vero nanki ne velja. :mad:
20240501_111152.jpg
A imam ja i jedan trimer koji je odmarao od prošle sezone. Bilo u njemu malo goriva isto od prošle sezone, i upalio od prve, samo mu nadodao novog goriva.
Koristim samo ovaj ALUCUT kvadratnih 2,4mm, nit se ljepi , nit se kida, ali ima jednu manu a to je da se troši (ali sporo).:giggle:
20240501_111252.jpg
 

mbukal

Član
Tu od
8 Tra 2017
Poruka
54
zakaj na Makitinom EM2600U trimeru nemaš donji dio štitnika, , onaj sa nožem za flaks, ja sam svoj cijeli štitnik pomaknul natrag cca.3cm i dobil cca.6cm širi otkos, koristim flaks do 2,4mm, zakaj ne koristiš ili
ultra auto y4 univerzalnu makitinu glavu za flaks/skuplja verzija ili npr. villager automatsku sa navijanjem flaksa kroz ušice/jeftina verzija i praktičnija, i jedna i druga koje spominjem su mukta za stavljanje flaksa u glavu, ovu original iz paketa sam hitil nakon prvog pokušaja namatanja flaksa, ja sam na svojoj ove godine nakon mislim 7 godina korištenja prvi put mazal kardan tak da sam ga izvadil van i namazal Makitinom mašču sa kojom redovito mažem pužni prijenos glave
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,804
Aha, čarobni četrtek.
Morti se sutra zaletim...pa bumo pili Co..., ovaj, kavu :)
Ak se i zaletiš, moral buš v gorice da doletiš, bez obzira kavo je vani vrijeme, jer mi radimo u nutra, pod krovom i gore budemo. I da ako baš dojdeš ja se budem spustil dole z brega do Konzuma, ili KTC-a po jenu Coctu za tebe ili Coca colu, a ja morem polek tebe i obično, domače vino piti :devilish: .
A četrtek ti je uvijek slabiji po ponudi i posjeti od subote, bitno je i kakvo je vani vrijeme...
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,750
Hvala kolega @plus. Onda bum rajši ciljal subotu, ak ne bu kiše ili onu iduću...


Danas sam malo zaposlil i 'kvarnu, kad ju već nisam prodal (valja ni ne bum...nedam ju za bagatelu...), s istim Whisperom koji me jučer razljutil...
Na manjoj travi, u grabi i škarpi, je bil dobar, ali čim uleti neki jači ščavelj ili grančica, puca.
20240501_172828.jpg
Nekak je lakša i zgodnija za grabu, dok je FS u ovom đumbusu pokazal sve svoje kvalitete:
20240501_193545.jpg
20240501_193553.jpg
Još jednom sam očaran ovim jeftinim, prije spomenutim, flaksom, kak se nosil s travom i bezgovim mladicama.
Jedino mi smeta kaj se na glavi svako malo nakupi trave, koju često treba ručno čistiti.
20240501_192412.jpg
Na Husqvarni se to ne događa, jer je štitnik bolje otprt.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,150
Probaj namontirati onaj lim koji sprečava namatanje trave. Imaš ga u ponudi kod Blaževića i Basara.
 
  • Like
Reactions: ZJ

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,080
Lijepo su mu rekli svi da kupi husqvarnu. I sam je znao šta valja. Sad nek mu se mota trava 😂😂😂
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Imate previše problema sa svojim makinama , te flaks puca, te se trava namata, pa štitnik ne valja , preblizu je glave , ma ne nije preblizu nego je oblik štitnika ne odgovarajući. Očekujete da su te makine svemoguće u travurini od 1,5 m. :LOL: Tu bi imala problema i BCS i to ona najveća diesel od 14 KS a kamo li neće biti problema sa ovim vašim igračkama.:):coffee:
download.jpg
Samo za uspoedbu sa vašim prdalicama.
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,610
Lijepo su mu rekli svi da kupi husqvarnu. I sam je znao šta valja. Sad nek mu se mota trava 😂😂😂
jedino je još, barem meni, nejasno da li sa ovim hvalospjevima pokušava ubjediti forumaše ili samog sebe da se zajebo 😅
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,750
Pa jesam...mogel sam te novce bolje potrošiti... na žene i vino, npr.
Al, ježi ga, nit se kurvam, niti pijem... već samo kosim "prašumu".

A svaki stroj ima vrlina i mana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,750
@brgud, nisam kosil travu na "livadi"; to bude s traktorskom kosom, već samo tam gdje takav stroj nemre ;)
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,150
Vino, žene...... pa nije ti ideja loša. Ako malo bolje razmislim to mi se čini puno bolje nego zajebavat se trimerom, a trava bu ionak začas ponovno narasla. Više kosiš, bolje raste. :love: :ppozdrav: (y)
 
  • Like
Reactions: ZJ

LukicM.

Novi član
Tu od
28 Tra 2023
Poruka
14
Ili si pojednostavniti stvar i zaboravi tu glavu...i kupi Tecomec/Villager TS174 glavu i pripaši ju. Kak ne postoji originalna matica s navojem M12x1,75L povećaj ovu rupu s 19 na 20mm (najbolje rajberom)...
...i ugradi originalnu maticu s T45.
Hvala na detaljnom odgovoru.
Pokusavao sam, okrene 5-6x i sklizne, cas drzi cas ne drzi...

Da li ovo obelezeno treba zapuniti pistoljem za plastiku - ceo prorez, da debljina nanete plastike ne prelazi gabirite samog "mesa" ili vec kako?

---
Da li je moguce da je pucanje opruge na kvacilu uticalo na ovaj problem sa glavom?
Majstor mi je stavio oprugu (prIvremeno) koja ima jedan namotaj manje (vrv.od nekog drugog), rekao je da mogu da radim tako da zavrsavam to sto imam, ostalo je oko 3-4 Ar sto sam i odradio, zvuk trimera je bio na trenutak malo drugaciji, glava se nije bas zaustavljala uvek na leru, ostalo je bilo sve ok.
Da li sam pogresio sto sam nastavio da odradim tih 3-4 Ar ili ne?
Da li sam mogao neku stetu da napravim?
------------------------

Nisam u toku sa trimi glavama,
ovu koju preporucujes Villager TS174, na sajtu vidim BC174, da li je to jedno te isto i da li je to istovetno sto i Tecomec BNW130 ?

Kazes da rajberom prosirim glavu za maticu sa T45X,
a na sajtu Tecomec-a stoji da imaju poseban adapter za
M12 X 1,75 LF, sta je pametnije uraditi?
Da li je bolja opruga kod T45X?


Ove glave:
Tecomec SPR130 i BNW130 su oko = 16e,
Villager TS174 oko 14e,
Husq. T35 = 20e
Obicna T35 u odnosu na TS174 (BC174 ili BNW130) Tecomec?
------------------

SPR130

Zaboravih da dodam u vezi adaptera
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    26.6 KB · Pregleda: 17
  • 3.jpg
    3.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20240501_094246.jpg
    IMG_20240501_094246.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 12
  • 50739124.jpg
    50739124.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 14
  • e425e084-b5f2-4ddb-b2ec-da6e9ada33e0.jpeg
    e425e084-b5f2-4ddb-b2ec-da6e9ada33e0.jpeg
    43.8 KB · Pregleda: 19
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh