• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,144
Samo nemojte za veće modele (od FS260/261 na više) uzimati noževe s rupom od 1", jer nema dobrog prstena koji ne bu iskočil i dovel nož u umbalans...ne pitajte kak znam ;)
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,645
misliš na stihl modele, jer na husq i OM ide 25,4mm, a sa deuge strane, stihl malčer ima rupu 20mm, saaamo oriđinal 😁
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
87
Kod Vas taj Blažević ima sve, mi nemamo takvu trgovinu. Ižam Stihl fs 250, za njega su mi rekli da je ona rupa za rezni alat 25,4 i taj promer je na Oregonu. Za taj trimer Stihl nije predvideo malčer i nena štitnik za malčer. Sa druge strane fs 350 i ako je ista snaga ima malčer.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,645
Možda nak sigurnije da premjeriš, ja ne znam kako je na stihl, znam da je na nožu stihl rupa 20, logično bi bilo da i na trimerima bude tako, iako sa Oregon nećeš pogriješiti, iako sa njim dobiješ i adapter/prsten sa 25,4 na 20mm, ja isto baš nemam povjerenja u te kemije
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
87
Pitao sam u servisu i rekli su mi da je 25,4. Jedino me buni jer je Oregon 300mm dužine i da li ću moći na standardni štitnik koji sam dobio prilikom kupovine jer nemam da kupim štitnik za malčer u Stihl za fs250.

Ima stihl i trokraki nož za te manje modele i to jako dobar, ali kad sam kod Blaževića uzel oregonov trokraki i dvokraki nož za malčiranje taj stihlov nisam koristio.
A koji Strihl imaš ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,144
Ima li neko da je koristio malčer na teimerimakoji nisu jači od 2,2ks? Kako je iskustvo
Mene više zabrinjava dimenzija reduktora nego sama snaga trimera.
Probal sam na H335RX, ali preslab je za to. Taj nož puno više zapinje i teže se pokreće od bilo kojeg ravnog.
S trokrakim fi300 sam radil bez brige (došel je uz trimer).
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
87
Znači savetuješ da ne uzimam malčer već da radim sa trokrakim koji mi je Stihl dao uz trimer.
Koristio sam Oregonovu jet glavu i onu nit od 7mm, ubija korov a ne puca
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
179
Prijatelji,
Ođe sam naučio sve o trimerima i uspješno pokosio paš zapuštenu livadu. Naravno sviža sam zahvalan na savetima.
Sada me interesuje da li neko ima iskustvo sa nožem za malčarenje.
Ja imam fs250, 2,2ks. Za njega Stihl nije predvidio taj nož ali ima Oregonov.
Koliko je opće dobro za trimer taj noz za malčarenje s obzirom da trimer dozivi bezbroj udaraca, ja to nebi stavljao na svoga a snage ima dovoljno, bolje cirkular i noz pa pomalo.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
414
Ja imam fs 250 i 131r oba imaju univerzalne štitnike na kojima vadim donji dio kad koristim nož. Trokraki mi bolje odgovara za jaku travu, a dvokraki za trnje i slično. Treba paziti na panjeve beton i slično, ali to treba i da sa bilo kojom radiš. Pričam o oregonovim noževima.
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
87
Ja imam fs 250 i 131r oba imaju univerzalne štitnike na kojima vadim donji dio kad koristim nož. Trokraki mi bolje odgovara za jaku travu, a dvokraki za trnje i slično. Treba paziti na panjeve beton i slično, ali to treba i da sa bilo kojom radiš. Pričam o oregonovim noževima.
Kad kažeš trokraki i dvokraki misliš na zakrivljene (malčere)?
 

Rade79

Član
Tu od
18 Kol 2023
Poruka
87
Koliko je opće dobro za trimer taj noz za malčarenje s obzirom da trimer dozivi bezbroj udaraca, ja to nebi stavljao na svoga a snage ima dovoljno, bolje cirkular i noz pa pomalo.
Ante, nwće mu smetat mali, bolje to no da kičmu ostavim.
Kad sam kretao nisam ništa znao bez da oću sa sredim malo imanje. Korov je takva uvatila da ne mogu opisat. Ovi na snimke što kose korov to je ništa sprwm ovoga
 

Najnoviji postovi

Na vrh