• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
U Nedelju ja krenuo da kosim oko jedne tresnje koprive a zaboravio da stavim vizir . Ne bi se ni setio da ga nisam ni stavio da nisam osetio po licu zemlju sto je bacao silk a odbijala se od drveta. Sa vizirom se nista ne oseca .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja kada sam prije nekoliko godina tražio takvuglavu našao samje samo na jednom mjestu , imam i STIHL FS36 i on isto vrti u desno
na glavi piše STIHL ali nije od modela fs36 , nešto sam morao prepravljati e sad šta , zavboravio sam davno je bilo
 
P

Pike

Guest
probaj pogledat na Dealextreme (DX) -
tamo ima svo cudo kineskog smeca :)
mogu cijeli dan surfat po njihovoj stranici
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Svi trimeri koji imaju direktni, odnosno savinutu cijev imaju desni navoj. Pošto svaki proizvođač ima barem jedan model u ponudi, ne bi smio biti problem. Obično imaju M8x1.25 navoj.....Ispada da njega non stop reklamiram, ali Boris Česi iz Koprivnice ima veli izbor, Trgoagencija, ovlašteni servisi....itd
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Svi trimeri koji imaju direktni, odnosno savinutu cijev imaju desni navoj. Pošto svaki proizvođač ima barem jedan model u ponudi, ne bi smio biti problem. Obično imaju M8x1.25 navoj.....Ispada da njega non stop reklamiram, ali Boris Česi iz Koprivnice ima veli izbor, Trgoagencija, ovlašteni servisi....itd

Ma moj mali kosooki samo za oko okučnice potreban ostalo FS 350.
Da m8 navoj M8x1.25 nisam znao da svi mali trimeri vrte u desno:prayer:,ma sve se prepravi,moj FS 350 u desno i svi veliki trimeri pa sam se bojao da neću nači uopče glavu koja vrti u desno,ali zato postoje forumaši da pomognu.
Hvala.
 
M

mjukic

Guest
Pozdrav.

Posjedujem trimer Einhell Royal. Sličan ovomu. Sistem za paljenje je otišao, tj. samo opruga. Gdje bi mogao nabavit oprugu i jesu li opruge drugih proizvođača kompatibilne sa Einhellovim.
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Mislim da je moj STIHL FS36 totalno riknuo.Isterao jedan rezervar i kod drugoga na pola, samo je nešto jako zarondalo i stalo.Imam osjećaj da se u njemu sve razletilo.
Mislim da je negdje rečeno da je to inače dosta promašen Stilov model,pa neznem jel mi se to financiski isplati popravljati ili nabavit kakav Einhel za 999 kn....
flakserica-stihl-fs36-mali-kvar-slika-2520624.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Mislim da je moj STIHL FS36 totalno riknuo.Isterao jedan rezervar i kod drugoga na pola, samo je nešto jako zarondalo i stalo.Imam osjećaj da se u njemu sve razletilo.
Mislim da je negdje rečeno da je to inače dosta promašen Stilov model,pa neznem jel mi se to financiski isplati popravljati ili nabavit kakav Einhel za 999 kn....
flakserica-stihl-fs36-mali-kvar-slika-2520624.jpg

rastavi pa vidi što se razletilo.....onda ćeš znati jel se isplati ili ne
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Po svoj prilici, moguće je da su se podrobile usisne lamele i ušle u motor....ak je tak, popravak sa novim dijelovima se ne isplati(klip,cilindar), jer taj trimer je novi koštal 1400kn, al ga definitvno otvori. Najjednostavnije ti je rastavljat otraga prek fergazera(onaj crni kotač za čok), lamele se nalaze iza rasplinjača...Sretno!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Imam i ja taj FS36 , ako ga budeš bacao meni treba ono zadnje deklo sa vilterom vazduha
Inače sam prošle (ili predprošle) godine kupio klip za njega (koji sam jedva našao pošto se radi o starijem modelu) i platio sam ga 40e , bilo je na granici isplativosti jer je nov FS38 (ako se ne varam za model) nekih 160e
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Juce je bilo jako zanimljivo sa trimerom. Mada me i zezo. Naime pokosim jednu livadu od 5 ari ali gumeni amortizeri se pomere sa lezista. Proklizo saf koji drzi taj deo. Odem zamenim saf i odem kod drugog da ocistim neki vocnjak. Medjutim udarim u panj ne ispustim gas na vreme i kvacilo iskoci. Radi motor ali ne okrece glavu. Srecom odem ponovo u servis i majstor to namesti za pet minuta bez ikakve naknade. Druga jedna situacija se ispostavila interesantnim. Videli me kako kosim livadu i vec imam tri ponude da i njima to odradim. Dobio sam cak poziv da na vrh Ovcara kraj antene ( za Hrvate to je mesto verovatno poznato kao Ovcar i Kablar) da ocistim mesto tj prilaz i zaletiste za paraglajderiste. Znaci otvara se poso za ovaj moj trimer on i treba da radi a ne da stoji na polici, mada treba poturiti debelo ledja.
p.s. Gledam ovu Stilovku sa slike i konstatujem kako je nevidjeno ruzna. Kako to da je kapica od svecice van?! A inace podseca me na stare stabilizatore koji su sluzili da regulisu struju za prastare crno bele televizore.
 
L

las2

Guest
Trimer fs 38 imam problem sa gasom negdje na 1/3 gasa razvijam puni gas, a kad ga pomaknem mrvicu dalje ili pun gas krene se gusit i crkne. Dal je to do membrane mozda ili do karburatora? Karburator sam narihto po knjizici onaj saraf za zrak ( prvi do filtera zracnog) na 3/4 a onaj desni jedan krug otpustio od zategnutog polozaja. Svijecica nova.... Pa eto ako neko mozda zna sto je bio bih zahvalan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Rekao bih da mu fali benzina :scratch možda membrane
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Slažem se, membrane su se skrutnule i nema benzina.....
Todos ovo si dobro primjetio za ovu igračku gore, to je jedaka kanta kao i ovo...čak i iste gradnje
kosilica-trimer-flakserica-jonsered-gt-32-slika-12556612.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Slažem se, membrane su se skrutnule i nema benzina.....
Todos ovo si dobro primjetio za ovu igračku gore, to je jedaka kanta kao i ovo...čak i iste gradnje
kosilica-trimer-flakserica-jonsered-gt-32-slika-12556612.jpg
Je, samo ova potonja je trajala puno dulje od Stihlovih ;)
i nije ju trebalo hladiti poslije svakog spremnika goriva (proizvedena u SAD-u).
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ajd nemoj me nasmjavat....znam ljude koji se kunu i u ovu štilovu kantu...a znam i jednog koji je 10 godina služil bolnicu i pitaj boga čije sve vikendice nije održaval...al to ne mjenja činjenicu da su jedno i drugo poluproizvodi...i ne mogu se oteti dojmu da i jedan i drugi imaju isto američansko porijeklo....
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Slažem se, membrane su se skrutnule i nema benzina.....
Todos ovo si dobro primjetio za ovu igračku gore, to je jedaka kanta kao i ovo...čak i iste gradnje
kosilica-trimer-flakserica-jonsered-gt-32-slika-12556612.jpg

Jesi me zezno svaka cast ova Jonsered je duplo ruznija od one Stilovke. Hahaha!
 
Na vrh