• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trimeri

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Kako uraditi brisanje accaunt-a iz apleta u Gnome 3
Da li mogu da se ubace komande za deadbeef kao za Rhythmbox Music player.

Zdravo svima, prvi put sam na forumu ovakve tematike. Imam neki vocnjak oko 10 ari koji bi trebalo odrzavati.
E sada sam u dilemi posto se nerazumem mnogo u ove stvari.
- Prvo bih zamolio ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju Trimera i Motorne Kose i cemu sta sluzi.
- Drugo znam da postoji svega i svacega na nasem trzistu, znam da moze da se kupi sve i svasta a neretko i nista
i zato se obracam ovde vama na forumu i trazim pomoc od vas sta bi trebalo to da kupim da bude bas za moje potrebe
da nebude ni jako a ni slabo i da traje i nasta treba obratiti paznju pri kupovini.
Malo sam zamuljao ali mislim da cete da me shvstite i razumete.
 
B

BAGERISTA

Guest
Prvo bi bilo ljepo da se prestaviš ko i svi u temi,,,,,,prestavi se......,,,,a onda pitat,,,,,,,pa če ti svako pomoč,,,,,,,,,,,ovako upast bez pozdrava,,,nebi bilo uredu,,,,,,a sad kako očeš..
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Bagerista@ pokusavam da razumem gde sam pogresio, nerqazumem kakvo predstvljanje i gde je to ???
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Kak vam se cini flakserica Straus Austrija, iskustva, dal ju neko mozda ima, servisiral, delal s njom? Ima jedna na njuskalu, 3,0ks, mislim da je 1300kn? Omjer cjene i snage je jako dobar, ali dal se isplati na duge staze?
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Kako uraditi brisanje accaunt-a iz apleta u Gnome 3
Da li mogu da se ubace komande za deadbeef kao za Rhythmbox Music player.

Zdravo svima, prvi put sam na forumu ovakve tematike. Imam neki vocnjak oko 10 ari koji bi trebalo odrzavati.
E sada sam u dilemi posto se nerazumem mnogo u ove stvari.
- Prvo bih zamolio ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju Trimera i Motorne Kose i cemu sta sluzi.
- Drugo znam da postoji svega i svacega na nasem trzistu, znam da moze da se kupi sve i svasta a neretko i nista
i zato se obracam ovde vama na forumu i trazim pomoc od vas sta bi trebalo to da kupim da bude bas za moje potrebe
da nebude ni jako a ni slabo i da traje i nasta treba obratiti paznju pri kupovini.
Malo sam zamuljao ali mislim da cete da me shvstite i razumete.
Da kao sto rece Bagerista red bi bio da se predstavis u temi koja je odredjena za to. Nije dovoljno samo reci imam vocnjak od 10 ari. Neg da ti odgovorim na tvoju nedoumicu u vezi tvog pitanja.
Ako ti treba trimer samo za tvoj vocnjak onda ti je dovoljan i neki Villager od 100-150 eura. Medjutim trimer ce ti uvek trebati tamo gde se najmanje nadas. Evo ja imam trimer od 600 eura a imam samo dva ara placa koje sisam. Medjutim, radim i drugima.
Sto se same razlike tice motorne kose oavljaju teze radove poput ciscenja visokih trava, korova i malih stabala. Za to postoje i odredjeni alati. U principu svaka motorka moze to da odradi ali je pitanje koliko ce dugo da bude u funkciji. Opet rekoh tebi zatvoje potrebe savrseno moze da legne neki Villager ali i motorna kosa od 28cca koja je negde oko 350 eura pa navise. Husqvarna Stihl, Jonsered, Makita sve su to odlicni brendovi.
E zasto su tolike razlike u ceni? Pa kvalitet izrade na prvom mestu. Onda da li odredjeni model ima amortizere koji pri dugom radu moze da utice na zdravlje rukovaoca. Takodje i sama kubikaza i da li je proizvod za profesionalnu ili amatersku upotrebu. Ima jos naravno razlika ali to ti je osnovno. Da ne pominjemo da novi modeli uticu na ekologiju tj. potrosnju goriva. A da napomenem da postoje i motori sa cetvorotaktnim radom koji trose cist benzin dok dvotaktni naravno mesavinu.

Kak vam se cini flakserica Straus Austrija, iskustva, dal ju neko mozda ima, servisiral, delal s njom? Ima jedna na njuskalu, 3,0ks, mislim da je 1300kn? Omjer cjene i snage je jako dobar, ali dal se isplati na duge staze?

To je na nivou marke Keno. Mozes da pogodis dobar model a mozes i da kiksnes. Moj sav alat sto je poreklom od Austrijskog brenda poput Kena ili Einhela je vrlo brzo crko. Jedino busilica Valter je u ispravnom stanju i to zacudjujuce dobrom s' obzirom koliko je koristim. Tako da?! Dobro razmisli prilikom kupovine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Kako uraditi brisanje accaunt-a iz apleta u Gnome 3
Da li mogu da se ubace komande za deadbeef kao za Rhythmbox Music player.

Zdravo svima, prvi put sam na forumu ovakve tematike. Imam neki vocnjak oko 10 ari koji bi trebalo odrzavati.
E sada sam u dilemi posto se nerazumem mnogo u ove stvari.
- Prvo bih zamolio ako moze neko da mi objasni kakva je razlika izmedju Trimera i Motorne Kose i cemu sta sluzi.
- Drugo znam da postoji svega i svacega na nasem trzistu, znam da moze da se kupi sve i svasta a neretko i nista
i zato se obracam ovde vama na forumu i trazim pomoc od vas sta bi trebalo to da kupim da bude bas za moje potrebe
da nebude ni jako a ni slabo i da traje i nasta treba obratiti paznju pri kupovini.
Malo sam zamuljao ali mislim da cete da me shvstite i razumete.

Trimeri imaju sajlu i sluze iskljucivo za kosenje trave silkom , a motorne kose sluze za kosnje trave ciscenje zbunja, i imaju kardan ( osovinu) i mogu da seku drvenasto zbunjei tanje drvece. A inace je opsti naziv za motorne kose , sumske cistace i slicno. Najkvalitetnije profesinoalne masine su stihl i husqvarna i kostaju mnogo ali i vrede . Posle njih Jonsered, Oleo mac , dolmar , makita, pa onda kinezi Villager, einhel i ........ U principu Kinez moze da traje i da radi dobro ali tu dolazi prica o parama i muzici i preteranim ocekivanjima.

A za prvo pitanje evo adrese http://ubuntuforums.org/
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
@ KnjazMilos
Zasto bi bio Jonsered posle ta dva brenda a narocito Stihlovke. Kad je to Husqvarna u crveno crnom pakovanju. Stavljati takav brend u drugu klasu jer u najmanju ruku nekorektno.
A time dovodis i potencijalnog kupca u nedoumicu.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
@ KnjazMilos
Zasto bi bio Jonsered posle ta dva brenda a narocito Stihlovke. Kad je to Husqvarna u crveno crnom pakovanju. Stavljati takav brend u drugu klasu jer u najmanju ruku nekorektno.
A time dovodis i potencijalnog kupca u nedoumicu.

Moja greska izvinjenje .
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
Pozdrav društvo! Čitam vas već duže vrijeme ali sam se tek danas odlučio priključiti. Naime, imam trimer Stihl FS120 već neke četiri godine. Za to vrijeme sam dosta toga pokosio sa njim, ali nije nešto preterano puno odradio posla. U zadnje vrijeme sam primjetio da se dosta grije. Nakon pola potrošenog rezervoara ona plastika oko motora je dosta vruća, skoro pa se možeš opeći. Što se tiče glave i ona se grije ali nju redovno podmazujem sa stihlovom masti. Pa sad ako bi mi mogao neko od vas dati neki savjet oko toga. Da li je možda potrebno rastaviti to sve pa malo prečistiti i da li to može biti zbog goriva. Što se tiče servisa do sad nije nikada nošen jer nije bilo nikakvih problema :)

zrm7.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Rastavi ga i očisti ventilator kao i rebra za hlađenje. Sigurno se nakupilo prašine i polena pa zato se slabije hladi.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ovo što ti je kolega Cowboy rekao, a ne bi bilo loše nakon svake 2-3 košnje ga ispuhati kompresorom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
A da ne radiš slučajno na malom gasu pa ti lamela proklizava :scratch
U svakom slučaju izduvavanje i čišćenje rashladnog sistema motora moraš odraditi
 

sinisa990

Novi član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
16
gas je normalan ni prejak a ni preslab, zavisno od potrebe ...
probaću ga rastaviti i ispiriti prljavštinu pa će valjda problem biti rješen
u svakom slučaju hvala vam na pomoći i trudu :)
 

nesa07

Član
Tu od
6 Lip 2012
Poruka
67
Izvinjavam se svima na razumevanju bez obzira na to sto se nisam predstavio (koliko sam video to je obavezno na forumu) dobio sam od vas odredjene odgovore na moja pitanja pa cak i na pitanja koje sam greskom (copy/paste) postavio jer su bili pisani zajedno u istom .txt.(zahvaljujem se @KnjazMilos@).

Nisam bio na forumu jer sam nekako posao odrado delimicno da nekazem traljavo, ali cilj mi je bio da mogu da udjem u vocnjak koji je bio sav obraso. Unajmio sam coveka sa trimerom koji koji je trebao da odradi taj posao. Dosao je sa Villager BC 1250 S i poceo je da radi. Posao kao posao nije odradio do kraja. Prvo da objasnim kakav je plac bio: kako sto sam naveo plac je oko 10 ari, od tih 10 ari oko 3 ara je bila zapetljana trava visine preko kolena, oko 1 ar je bilo kiselo drvo koje je bilo najdeblje debljine palca, oko 4-5 niskih zbunova (onako nisu naivno obradli) i sve ostalo je bila trava i vocnjak. E sada ja se nerazuemem u ovo ali izginuo je sa zapetljanom travom koju je morao eetazno da kosi oz vise puta (nije mogao u korenu da je pokosi jer mu se odmah obmota oko glave) i to je uradio pola, sto se tice kiselog drva ja ga pitam da sto nestavi noz, on nece ni da cuje (kaze ce da mu crkne trimer) za zbunje isto. Pokosio je travu i to je to.
Zakljucak je da on moze da odradi iskljucivo i samo sa strunom i nista drugo a to je samo trava i nesto malo deblje od trave, neke stabljike. Kaze da na njega nikako nemoze da se stavi trokraki noz i nemoze nista to da ocisti to samo rucno moze i nikako drugacije (to je njegova providna prica - gledao sam da odradi koliko moze a ne da mi peva pesme).Ono sto je meni trebao da odradi nije odradio, jeste mi prokrcio do vocki i oko vocki ali to nije to.

E sada ja bih vas pitao nesto, koju bih ja motornu kosu trebalo da kupim i koje snage za ovaj moj vocnjak.
Mislim da sam docarao sta je to sto raste od korova(zapetljana trava, zbunje, kiselo drvo, pofit) i sa cime mora da se izbori ta motorna kosa. Konsultujem vas iz razloga sto nebih kupio nesto sto bih sutra bacio i kajao bih se sto nisam jos malo para dodao i kupio nesto sto bi sluzilo svrsi i trajalo, a takodje nebih ni nesto pretplacivao i kupovao nesto sto mi ne treba. Znaci hteo bih da kupim bas ono sto bi mi trebalo ni skuplje ni jeftinije.

http://imageshack.us/photo/my-images/542/johannesvandonge0.jpg/

Yamolio bih administratora da postavi ovu sliku u rubriku predstavljanje , ja sam pokusavao i nisam uspeo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@nesa07
Možeš uzeti nekog Stihl-a ili Husquarnu. Samo oni su puno para, jest da je to profi alat ali je prilično skup. Ja imam Villager 1900X i uglavnom radim sa trokrakim nožem. Sa laksom samo tamo gdje ima puno kamenja i gdje je prljavo. Inače ovaj Villager je za svoju cijenu i više nego odličan. Nož je vrlo kvalitetan, poslije više bliskih susreta sa kamenjem nema vidljivih oštećenja. Ima dosta snage i sa ovim trokrakim nožem u jednom potezu siječe šiblje debljine palca bez ikakvih problema. Cikular još nisam koristio jer jednostavno nemam potrebe za njim, tako da snjim nemam nikakvog iskustva.
Za tih 10 ari (0,1 ha) mislim da će ovaj Villager ВC 1900 X biti sasvim dovoljan. Po mom dosadašnjem iskustvu ima to da odradi a da se i ne ugrije pošteno. Druga stvar je što većinu tog šiblja neće biti ako to budeš redovno kosio i krčio. Tako da ćeš samo prvi put imati puno posla a kasnije će to biti pjesma ;)

Nemoj pisati post ispod posta, koristi tipku "edit" da urediš post ili dodaš nešto što si zaboravio. :)
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Što se tiče tog čovjeka koji tvrdi da na 1250 nož nemože to je stvarno strašna izjava :mad: kaži ti njemu da je daleko LAKŠE mašini da radi sa nožom nego sa silkom u teškoj travi
A zašto ? pa neka otkrije sam :mrgreen:

Što se tiče te površine od 0.1ha skoro da može bilo koji trimer da odradi taj posao , ajde da to drugačije kažem , ako se naljutim ja klečim i popasem kao krava tu površinu za jedan dan :lol:

Ali pošto je mnogo ljudi probalo i potvrdilo dobar odnos uloženo-dobijeno vilager ti dođe kao sasvim opravdana opcija , pod uslovom da u tvom kraju imaš mogućnost nabavke rezervnog dijela
Čak nemoraš uzimati ni najveći model , može i neki manji (čitaj lakši)

Samo mi reci šta je to kiselo drvo :confused:

a gdje hoćeš da se stavi ova slika ?
daj link

scaled.php
 

Najnoviji postovi

Na vrh