• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tuber 40 - Labin Progres

B

Bobo

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

alen28 kaže:
Tko prizna pol mu se prašta!

Tko ne prizna, oprasta mu se sve, a ko prizna pola mu se doda ;) Pa ti vidi...
 
P

Picek

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

alen28 kaže:
Dobio sam odgovor na mail:
Dobro jutro,
hvala na upitu za Traktor Tuber 40.
Molim Vas da za karekteristike, cijenu i ostalo kontaktirate naše distibutere
za Hr.
To su:
ENTRADA D.O.O., LETAJ 2, 522333 ŠUŠNJEVICA, 052 850 033
PMT D.O.O., DONJE SVETICE 40, 10000 ZAGREB, 01 /2310 191

Hvala i srdačan pozdrav,
Ivana
Kao što već rekoh..
Labin je jedina tvornica u Hrvatskoj koja se toga drži, nemaju direktnu prodaju nego su distributeri ti koji prodaju..
Oni se toga drže, za razliku od OLT-a i drugih.. :roll:
 
P

Picek

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

stigla obavijest iz Labina danas

Prodajna cijena:
Tuber 40 Lombardini
60.164,00 kuna (bez PDV-a) 73.400,08 kuna (sa PDV-om)
Tuber 40 Yanmar
61.359,00 kuna (bez PDV-a) 74.857,98 kuna (sa PDV-om)

dakle to su prodajne cijene za traktore bez kabine..
 
B

bajki

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Mislim da je to dobra cijena, pogotovo znajuči kvalitetu ugrađenih motora. Kolika mu je širina i visina s kabinom (bez kabine)?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Picek kaže:
stigla obavijest iz Labina danas

Prodajna cijena:
Tuber 40 Lombardini
60.164,00 kuna (bez PDV-a) 73.400,08 kuna (sa PDV-om)
Tuber 40 Yanmar
61.359,00 kuna (bez PDV-a) 74.857,98 kuna (sa PDV-om)

dakle to su prodajne cijene za traktore bez kabine..

Ja toliko pitanja imam,a navise me znaima:

-Imali sto u PDF formnatu,pri kojim obrtajima razvijaju najvecu snagu,koji je najveci okretni moment .tezina i sl.

-Ako ovo 40 znaci konjske snage,onda to i nije nesto skupo,dali ima izvedba sa kompresorom?

-Pitam se,zasto su dva motora u ponudi ako su iste snage(koji je motor bolja kupovina)?

-Koja je konacna brzina ?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Picek mi je poslo prospekat...pa ako mi se bude dalo poslikam ga ili skeniram pa ga dignem na neet
 
P

Picek

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

alen28 kaže:
Jel ima traktora? Kakvo je kreditiranje?
za sada još nema traktora na skladištu..
uopće nemam informaciju koliko će ih biti namijenjeno za prodaju u Hrvatskoj u ovoj godini..
u narednih mjesec dana bi mi trebali dobiti dva komada..
što se tiče kreditiranja.. mi radimo sa Croatia i Slavonskom bankom s kojima imamo ugovor ali isto tako i sa ostalim bankama ako kupac s njima radi..


bajki kaže:
Mislim da je to dobra cijena, pogotovo znajuči kvalitetu ugrađenih motora. Kolika mu je širina i visina s kabinom (bez kabine)?

sa kabinom ne znam jer se kabina još dovršava..
bez kabine imam podatke, ali u uredu.. sutra ti to postam ako swizach ne posta prije mene..

suljos kaže:
Ja toliko pitanja imam,a navise me znaima:

-Imali sto u PDF formnatu,pri kojim obrtajima razvijaju najvecu snagu,koji je najveci okretni moment .tezina i sl.
swizach ti je odgovorio, ali zatražiti ću ja sutra iz tvornice prospekt u pdf formatu pa vam ga onda postavim na forum za download...


suljos kaže:
-Ako ovo 40 znaci konjske snage,onda to i nije nesto skupo,dali ima izvedba sa kompresorom?


-Pitam se,zasto su dva motora u ponudi ako su iste snage(koji je motor bolja kupovina)?
kod prvog modela gore navedenog to 40 u nazivu traktora znači i 40 ks..
taj traktor dolazi sa Lombardini motorom 40 ks.
kod drugog modela (ovog skupljeg) oznaka 40 je samo oznaka traktora ali ne i snaga motora.. snaga motora je 35,6 KS i radi se o Yanmar motoru..
na testiranjima se Yanmarov motor pokazao kao izdržljiviji i kvalitetniji..
nema mogućnosti kompresora za sada..


suljos kaže:
-Koja je konacna brzina ?
ne bih znao..
ali ja sam prototip vozio maksimalnih 25 km/h koliko je pisalo na km satu..
dali je to točno i dali može više, stvarno za sada ne znam.. :?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Zahvaljivam,vidim i oznake motora su napisali,sada na miru sve da proucim.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Re: Tuber 40 - Labin Progress

nema na čemu..zahvali piceku koji mi je poslao prospekat
 
B

bajki

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Hvala na podacima. Meni izgleda jako zanimljivo. Dali su te haube na traktoru plastične ili metalne?
 
P

Picek

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

bajki kaže:
Hvala na podacima. Meni izgleda jako zanimljivo. Dali su te haube na traktoru plastične ili metalne?
plastične..
ako si gdjegod vidio motokultivator Labin progresa onda si vidio i plastiku koja se koristi i za traktor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Picek kaže:
[
plastične..
ako si gdjegod vidio motokultivator Labin progresa onda si vidio i plastiku koja se koristi i za traktor...

Stakloplastika, odnosno epoksidna smola kao na starijim Agromehanikinim špricama. I to nije loše - ak ju udariš, dade se jednostavno i jeftino popraviti.
 
B

bajki

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Nije to baš najbolje rješenje. Ta plastika dosta puca, pogotovo na mjestima gdje su vijci, a onda je problem kako učvrstiti tu plastiku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Re: Tuber 40 - Labin Progress

bajki kaže:
Nije to baš najbolje rješenje. Ta plastika dosta puca, pogotovo na mjestima gdje su vijci, a onda je problem kako učvrstiti tu plastiku.
Torban šarafima...
 
B

bajki

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Jednom kad se taj vijak iskine iz plastike, onda je to teško učvrstiti bilo ćime.
 
V

VTZ

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Picek kaže:
plastične.. ako si gdjegod vidio motokultivator Labin progresa onda si vidio i plastiku koja se koristi i za traktor...

Ja imam doma motokultivator Labin Progres, maska uopće nije iz stakloplastike, osim ako mi ne pričamo o sasvim različitim stvarima? Stakloplastiku poznajem jako dobro, ona se najviše koristi za izradu jahti, ali je skupa zbog previše ručnog rada.

U svijetu plastike danas je glavni materijal POLIETILEN visoke tvrdoće (PEHD), dijelovi se iz njega mogu proizvoditi brizganjem. PEHD nije krut i lomljiv poput stakloplastike, nego je elastičan i dovoljno čvrst za dijelove poput haube traktora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Re: Tuber 40 - Labin Progress

VTZ kaže:
Picek kaže:
plastične.. ako si gdjegod vidio motokultivator Labin progresa onda si vidio i plastiku koja se koristi i za traktor...

Ja imam doma motokultivator Labin Progres, maska uopće nije iz stakloplastike, osim ako mi ne pričamo o sasvim različitim stvarima? Stakloplastiku poznajem jako dobro, ona se najviše koristi za izradu jahti, ali je skupa zbog previše ručnog rada.

U svijetu plastike danas je glavni materijal POLIETILEN visoke tvrdoće (PEHD), dijelovi se iz njega mogu proizvoditi brizganjem. PEHD nije krut i lomljiv poput stakloplastike, nego je elastičan i dovoljno čvrst za dijelove poput haube traktora.

Samo PEHD se neda farbati...ali za rezervoare goriva je jako dobar...
Za haube i blatobrane talijani već dugo koriste plastiku nazvanu Telen (ili Telene). Mislim da i ostali proizvođači koji imaju plastične dijelove karoserije.
 
V

VTZ

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Tehnologija i vrste plastičnih materijala daleko su odmakli od početnih PVC-a i sličnih materijala, a stakloplastika se više ne koristi niti kod rezervoara prskalica... Niti je na motokultivatoru ikad bilo stakloplastike. Noviji Goldoni motori za MTK Labinprogres imaju umjesto metalnih danas rezervoare od PEHD-a, imam takvog doma na frezi.
 
G

GROF

Guest
Re: Tuber 40 - Labin Progress

Poštovani prijatelji sa neta poljoprivrede.,! ljubitelji hrvatskih proizvodjača; LABIN PROGRESS-a, traktora; Tuber 40. Ma ča reć i ja volim da se pomalo počme nešto delat i u ovoj našoj hrvatskoj., ali pod ovom oznakom i nazivom ovog traktora ima 1000 nepoznanica. Predznak traktora CINA., E LJUDI MOJI., ma čast Kini i Kinezima,... usporedbe radi., traktor iz Rijeke, TORPEDO., predznak i traktora i motora; Njemačka i svijetska firma; DEUTUZ, PA ČA JE NAŠA FIRMA doživila.,??? propast. Ljudi i ljudi; radnika 1000., isto toliko koperanata ostalo bez posla., tvornica stara preko 100 godin..., nema je nigdi...
Komentari i komentari su suvišni., ljudi moji taj traktor bi trebal koštat do; =5.000,00 eura., i da tvornica kreditira poljoprivrednike., kamata do 4 %., da projde minimum 5 godina rada., ili oko 1000 satova rada., e onda se more divanit o cijeni, kvaliteti, lipoti, hidraulici,..., provjerene marke i modeli traktora imadu dosta nedostataka...

Moja preporuka, mišljenje., sa kojim se 90 % ljudi neće odma složit., nego za 5 godin će mi svi ovo potvrdit 100 % da sam u pravu. Jer ljudi moji, moj narode., kinezi ča god napravidu., ma niš ni orginalno, sve je kopija, kopije., jedino je BRUS LI i RIŽA valjda orginalna., ako i to nisu odnekud uplodali.

I moja preporuka; ki oće veliki traktor od 35 - 40 ks., e onda je to najbolji IMT-e, i verujte mi na reč nema boljeg, to se zove pila, nad pilama,...ma vinković, ma i on je zakon...

narode!!! BOG VAS SVE SKUPA BLAGOSLOVIL I PAMET VAM PROSVITLIL! BOG GROF
 

Najnoviji postovi

Na vrh