• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Evo jedan video mog tomice u akciji paljenja tama:(rofl):
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=T3Dh_pUkomo[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pokusaj oranja... neuspjesan
dosao me izvuci jedan Ford:tractor:...malo se i on namucio al je uspeo ;)
plugove u vis i pravac kuci.:icon_winkle:

photo share

screenshot software

nego da vas pitam: kuplug (koji se ovde ne vidi od blata:icon_lol:),jako se tesko pritisce.gotovo ustanem da bih ga pritisnuo do kraja. a i tada mora se stisnuti da pedala dodje skoro ispod nogostap da bi odvojio...a i tada uvek problema...krci pa ga s mukama saltam...pomozite sta da radim? dali je mozda lamela odradila svoje za ovih 27 god,.... ili sta je razlog tome da se kuplug tako ponasa? nedavno sam vozio jedan isti tomica kao moj,a njemu kumplug ko kod auta...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Zajedene su tačke(polugice) košare na koje pritišče potisni ležaj.Treba ga razdvojit pregledat košaru,lamelu i potisni ležaj pa i sajlu u kakvom je stanju.Ove polugice na košari se mogu kupit pojedinačno tak da ak je korpa u redu samo se one zamene i eventuelno potisni ležaj.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ja s tomicom veoma retko propadnem... znam mu karakter:8):
al kad kad desi se, pa moram zvati nekog veceg traktora u pomoc... al to se desi jednom u dve tri godine.a ovaj put mi bio baksuz dan,pa nakon sto su me izvukli iz tog blata, otisao odmah da orem jednu bastu gde je trava bila visa od metra.jako se sakuplala na plug pa sam cesto podizao plugove i vracao malo u rikverc da spadne nagomilana trava pa opet produzim...al pri kraju ,tomica mi nasedne na kup nagomilane trave i ni makac vise.stavljao sam kamenje ispod tockova....pokusavao na sve moguce nacine...i na kraju otisao po svog IMT a,zapeo ga sajlom i izvukao onako ugasenog bez coveka na njemu...ma tog sam se dana bas namucio.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Ja sam svega par puta zapeo sa ac do sad nisam ni jednom eto neki dan sam do kine se ukopo,sa goldonijem su me dva puta potezali kad sam šprico a bila je voda u redu,a sa 522 sam jednom naletio na kamen pa me doso drugi povuc, jbg desi se
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A kako da izađeš iz toga blata kada umjesto ripnjača ti ugradiš BALONKE ,,, he , hee , heee :icon_lol:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Dobro si reko kolega.Ripne su mu prave :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Evako je zaplužio jedan čeh.

podzimni-hluboka-orba.jpg

az-moc-hluboka-orba.jpg
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
Pozdrav svima, ja sam novi na forumu iako isti pratim vec dve godine. Imam TV 418 i jako sam zadovoljan njime sto se tice svega. Najveci problem je to sto imam veliki luft u volanu kao i u sredini traktora, te je gotovo nemoguce upravljati isti. Kako to srediti. Inace da napomenem da snjim najvise radim u sumi, i vozim oko 3 metara hrasta.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Najbolje i najjeftinije je da uzmes koplet volan sa puzom od tamica i stavis,nacices dosta slika,jer je dosta clanova to uradilo,a sredinu kolko ja znam trebas biksovati.
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
koliko treba prepravki za taj volan od tamića?. Biksnovao sam ali opet je došlo do kraja, čaki ima lufta i u onoj velikoj sredošnjoj biksni. čuo sam da neki to biksonavnje rade plastikom
 

predrag

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
138
hvala, ali to je u redu, te matice su pritegnute, ali luft je negde u kućištu volana, kad okrećem upravljač ne podiže se gore dole, a ipak ima lufta. A kako rešiti luft sredine traktorai velike piksne
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
koliko treba prepravki za taj volan od tamića?. Biksnovao sam ali opet je došlo do kraja, čaki ima lufta i u onoj velikoj sredošnjoj biksni. čuo sam da neki to biksonavnje rade plastikom

Netreba puno ja sam ugradio na mog toma 420 i odlican je bolji od fabrickog 100 puta ima slika na stranicama u nazad slikacu sjutra detaljnije:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh