• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Mogao je nakrcati barem još 0,5 kubika (po mogućnosti mokrog pijeska), pa zaokružiti na 2 kubika (lakše je računati okrugle brojke ). Taman ovih 0,5 kubika koji nije prevezao, moći će si pokriti trošak polomljene poluosovine ?:8):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomo nije mlad i sa godinama rada i ponekad još preopterečen dolazi i do kvara -loma što je kod strojeva bilo kojeg proizvodjača za ljude koji rade sa njima očekivano.Ja sam isti,znam da ga ponekad preteram sa opterečenjem ali tak je to.Takve stvari i kvarovi-lomovi se ne mogu desit samo onima koji rad sa strojevima poznaju samo preko gugla i ekrana.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ima istine u tome sto pises ali opet s druge strane ako pogledas ne treba niti pretjerivati,,,
zna se da kubik pijeska vaze cca. 1800 i kusur kila, mokrog cak i vise,,,
dakle moglo bi se reci da je vozeno cca 3 tone i da bi pritisak na traktor mogao biti blizu tone a to je slozit ces se ipak malo previse za tomeka,,,
da je to prevezao bez kvara drugi put bi trpali 2 kubika,,, :mad:

valja biti umjeren u svemu,,,:icon_e_wink: jer tad ce i kvarova biti manje,,,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Je tak kak kažeš ali starijem čoveku je težko dotajčit da je previše natovario jer po njegovo prikolica mora bit puna a nije važno kakav material prevozi.I mome je bila puna kapa kad sam mu odvuko punu kod njega.Radi on sa tim tomekom i usluge tak da če brzo povratit strošak.:icon_wink:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.....Kad je zadnji dif več bio vani sam i dotegnuo vijke tanjurastog koji su bili sasvim losani a još uvjek osigurani sa limičima tak da svakom preporučam da kad je rukavac skinut da proveri i vijke koji drže tanjirasti za glavu difa......
ja preporučujem podešene vijke za razliku od onih tvorničkih......
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
pozdrav forumaši kolega Belscak
,i meni se to zna dogodit sa klinovima,od automobilskog prednjeg amortizera ti je klip u knap,nađi na nekom otpadu stari amortiz. i gas...
Triba ti brusilica,bušilica svrdlo fi 4mm,malo zezancije i napraviš par komada

Ok, prva prilika odoh po amortizer.Hvala kolegan na savjetu i sad vidim da nisam jedini koju gubi klin :)
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Pozdrav svima,
gdje bi bilo povoljno kupit gume za tv, i koje uzet?
Čini mi se da su ove moje potrošene...
Da li uopće stvarat trošak s obzirom da traktor koristim samo za košnju trave sa roto kosom...? Mislim jel ih ima potrebe mijenjat? Jel moram sve četri mijenjat?
Evo slika kakve su ove gore...
TV 420.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Kolega slabo se vidi al ako nisu ispucane i ako ih koristiš samo za košnju onda ih nemoraš mijenjat
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Koliko i ja vidim iz slika za košnju su gume sasvim OK , a ako im želiš pomoć slobodno skini i utege jer oni ti ništa u košnji ne koriste ,, osim ako ne kosiš u nekim ekstremnim uvjetima :(talk):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak si se več namjenio pa možda več i pare pripremio za zamjenu menjaj.Kad su čelave jednom češ morat ali sve zavisi kad češ lakše pogrešit pare sad ili kasnije.:icon_confused:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ako imas para promeni,
Nisu lose,pa ih mozes lako prodati i nove ce te duplo jeftinije izaci,
Samo nemoj cekati zadnji trenutak ko ja,gume na mom tomislavu su odradile svoje
jrgdrfghgjhgsewar-022.jpg
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Gume nisu ispucan ni malo, samo su potrosene, al ak velite za kosnju da su ok...onda nek jos traju. Kak se inace krecu cijene po komadu?
Jos jedno pitanjce, u drugoj brzoj se starom desilo dok je kosil da mu je ispal iz brzine sam od sebe...tu i tam koj put...ideje??

Koliko i ja vidim iz slika za košnju su gume sasvim OK , a ako im želiš pomoć slobodno skini i utege jer oni ti ništa u košnji ne koriste ,, osim ako ne kosiš u nekim ekstremnim uvjetima :(talk):
Moze malo pojasnjenje u vezi utega? Koja im je svrha...? Imam jednu umjerenu nizbrdicu/brijeg na terenu...jel imaju tam kakvu svrhu?
Da drze tomicu "blize"zemlji..? :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Gume su od50do70e,zavisi od proizvodjaca,kazu da su najbolje savine i rumaguma
Tegovi sluze da otezaju traktor,da manje proklizava,a i sa tegovima je stabilniji,ja imam tegove kuci i nikako da ih namontiram,a i bez tegova izlazim svugde,cak sam oro nauzbrdo i ide bez problema
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Moze malo pojasnjenje u vezi utega? Koja im je svrha...? Imam jednu umjerenu nizbrdicu/brijeg na terenu...jel imaju tam kakvu svrhu?
Da drze tomicu "blize"zemlji..? :)

Kolega ti je već odgovorio , koliko kažeš o uvjetima mislim da sigurno možeš skinuti utege ,,, a ono još bitno kod utega u košnji je da jače tiskaju travu ,,, nepokošenu , a pošto traktor bar jednim kotačem gazi po nepokošenoj travi više je potiskuje u zemlju te je rotokos malo teže podiže , a tome ide u prilog i istrošena ripna , jer u principu , tvornički - komunalni traktor je bio opremljen gumama balonkama znači širje i bez ripni pa ti sam odluči što je za tebe bolje :(wasntme):
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Jel ova četri šerafa koja drže uteg su ujedno i šerafi od felge, ili je ona šerafana posebnim šerafima koji su ispod utega? Mislim jel mi treba dizalica ili samo odšerafim utege sa ta četri šerafa?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ne trebaš skidati točak,odšrafiš samo ove četiri koji drže uteg.Pazi da ti ne padne na nogu.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Hvala... :)
Ima netko ideju za ovo ispod...
Jos jedno pitanjce, u drugoj brzoj se starom desilo dok je kosil da mu je ispal iz brzine sam od sebe...tu i tam koj put...ideje?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Meni je znalo trznuti ponekad pa sam postelao na onoj plocici mjenjaca,,,
no kako se cini kod tebe bi mogao biti kljuc u pitanju,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh