• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Nasao sam ovu sliku na netu:icon_e_biggrin:dobra
tomo-vinkovic-v-20-520x2.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Meni izgleda ko da je stavio cede umjesto parabola,možda mu lampe prosviraju.:icon_fU:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Po svemu sudeći taj je vjerovatno napravljen da šprica nešto heh a jozefu treba pokazat ove duple proširivače pa neka ga pita ako njemu šta puca =P
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Od kako sam kupio traktor razmisljam o nekim prosirivacima ili distancerima, ali me strah da se nece slomit, biti veliko opterecenje ili nesto???
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Meni su se odlično pokazali kod oranja, sijanja i drugih lakših operacija, nije pametno previše opterećivati sa prikolicom, čupanje panjeva itd....:icon_axe::icon_scratch: Kod sijanja su zakon zbog širine.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Kakovi su komentari na ovo kopćanje u tri toćke? To je dosada najjednostavnije za napraviti od svega što sam vidio. Jel ima kakovih problema sa prihvatom u rukavcu (ušicama) ?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Iskreno ja sam imo i nije nista posebno ako nemas ni jedan priključak da ti treba takvo kopčanje nemoj niti ic prepravljat
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomo več drugi dan u radnom stanju,zamjenjena poluosovina,ležaj,semering i ulje u zadnjem kraju.Kad je zadnji dif več bio vani sam i dotegnuo vijke tanjurastog koji su bili sasvim losani a još uvjek osigurani sa limičima tak da svakom preporučam da kad je rukavac skinut da proveri i vijke koji drže tanjirasti za glavu difa.Na jesen ču na tom tomi menjat i ključ pa ču usput proverit i tanjirasti prednjeg difa koji verovatno ima isto popuštene vijke ko zadnji.Kad če menjač več bit otvoren je sasvim moguče da se nadje i nešto nepredvidjeno oko ležajeva ili zupčanika.:icon_wink:
 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
pozdrav forumaši kolega Belscak
,i meni se to zna dogodit sa klinovima,od automobilskog prednjeg amortizera ti je klip u knap,nađi na nekom otpadu stari amortiz. i gas...
Triba ti brusilica,bušilica svrdlo fi 4mm,malo zezancije i napraviš par komada
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753

Očiti primjer umora materijala. Vjerojatno kombinacija torzijskog savijanja, a moguće i radijalnog savijanja zbog ležajeva, u kombinaciji sa greškom kod izrade. Jer koliko vidim osovina nije brušena, pa je moguće da je bila zarezana kod obrade:(think):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako je kak si napiso,to nije puklo odjedanput več je to polako pukotina se širila prema sredini a sad je težina prikolice dokrajčila još ono malo što se vidi tamnije na sliki.Okolo tamnijeg je kao ispolirano to znači da je torziona sila več obradila pukotinu a sad je još samo malo trebalo da je odlomilo do kraja.:drink:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Moguće da osovina nije bila dobro uležištena i da je možda vibrirala, a dinamička opterećenja su najgora. Upravo ona izazivaju umor materijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh