• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ovako je i moj komso pa smo kasnije peglali haubu i blatobrane u tomeka, komsi nije nista bilo iskocio prije slijetanja :D
 

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
pukla radilica ustanovili smo kvar :fiery:
800 KM košta popravak
Šta mislite kako sam prošo jer nisam upućen u to :S
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Koliko se ja razumim u mehaniku dobro si proso jer kad pukne radilica ona se razleti pa ode i blok
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Malo sam ovih dana sređivao tomicu. Trošio mi je pomalo ulje, dimio i gasio se na leru pa sam promjenio karike. Prestao je trošiti ulje ali je nastavio dimiti i gasiti se pa je promjenjena dizna. Poslije toga više nije dimio ali se i dalje gasio pa je promjenjen pvp elemenat i nepovratni ventil. Sada radi ko zmaj. Sredio sam mu i sredinu i bili su potpuno u pravu oni koji su govorili da na izbor materijala u velikoj mjeri utjeće cijena. Danas sam skinuo pumpu hidraulike jer mi je hidraulika padala i opet problemi. Pukla je opruga u ventilu. E a sad pitanje da li mi je zbog te opruge padala hidraulika ili ima neki drugi razlog? Da li kod sastavljanja puškicu koja dolazi ispod matice(crna strelica) treba nećim namazati zbog brtvljenja ili je dovoljno samo dotegnuti? U cijelom ventilu sam pronašao samo jedan o-ring i nekako mi se čini da je to premalo. Možda sam previdio negdje? Ili je stvarno samo jedan o ring? Da li možda u maticu (zelena strelica ) treba da dođe o-ring iako mi se ćini da tamo nema mjesta?
 

Prilozi

  • DSC00146.jpg
    DSC00146.jpg
    34.4 KB · Pregleda: 233
  • DSC00148.jpg
    DSC00148.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 218

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Razvodnik brtvi na toleranciju, to kaj si ti slikal su samo brisači da prašina ne ulazi unutra, mada neka sitnija propuštanja oni pomognu zabrtviti.
Opruga služi da bi ručicu stavila u neutralan položaj, moguče da je zbog nje popuštala hidraulika, tj razvodnik nije bil u neutralnom položaju
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Po tome ispada da samo trebam promijeniti oprugu i i taj jedan o-ring i sastaviti. Ako bude i dalje padala tolerancija između stijenke i klipa je prevelika i tu nema pomoći? Da li u tom slućaju postoji mogućnost postavljanja dodatnog ventila pošto se regulator pritiska nalazi na samoj pumpi? Iako se ja nadam da neće padati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Pa da se to popraviti u servisima koji se tim bave ali to košta poprilično i neznam kolko je isplativo.
Mislim da je jeftinije staviti drugi razvodnik i to sa dvije ručice.

Za sad probaj sa O-ringom i oprugom pa kak bude, to nije veliki izdatak
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Da li netko možda zna dimenzije opruge ili može izmjeriti. Razmišljm da opruga možda nije ni bila original. Mjerio sam promjer 20mm, visina 20 mm, debljina žice 2,85 mm
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
mladen_60

Ako si rastavio pumpi zamenjaj vse britve (O-RING).

20368939.jpg

20368941.jpg

20368945.jpg
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Pregledao sam kompletno tvoj album kad sam rastavio pumpu i planiram promijeniti sve gumice jer to nije veliki trošak. Sada sam rastavio crijeva do cilindra i vidim da je prijašnji gazda strućno maknuo povratni ventil i stavio koljeno direktno na cilindar. Jel ima netko možda slike tog ventila koji se nalazi na cilindru hidraulike da mogu pokazati trgovcu u trgovini šta mi treba.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Narućio ventil iz Hitnera(80 kn + 28 kn dostava) . Promjenio oprugu i gumice međutim hidraulika i dalje propada. Pumpa je u redu jer diže bez problema. Morati ću postaviti dodatni ventil ako je to uopće moguće. Može kakav savjet ako je to netko radio? Da li možda paše kiper ventil?
 

Prilozi

  • DSC00149.jpg
    DSC00149.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 110

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
koliko brzo propada? Vidiš kako spušta ili nakon nekoliko sati propadne? Možda je problem samo u "nultom položaju", ako pada brzo probaj ručicu pomaknuti sasvim malo u smjeru u kojem podiže
Kad ugradiš eksterni ventil moraš negdje ukomponovat i sigurnosni, imaj to na umu, ili da ovaj postojeći razvodnik postaviš u položaj dizanje i tako ga fiksiraš, na postojeći izlaz spojiš eksterni razvodnik i iz njega povrat spojiš na rezervoar, tako će postojeći sigurnosni obavljat svoju funkciju
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Dok okrećem sa plugom(ili frezom) u njivi plug sam padne i poćne orati ako nepazim. Hvala na informaciji. Ne razumijem se baš u hirauliku ali sam upravo tako razmišljao to odraditi. Postaviti ventil i blokirati stari na podizanju. Hvala na pomoći.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Neka na tome i ostane meni se to nikako ne sviđa,volio bi vidit da ti zavrti drvo pa ti skine rezervar ulja dole...kad si već radio direktni priključak sta nisi iza na kardan spojio barem taj traktor nema problema sa brzinama na kardanu,ja bi te uzeo da mi cjepaš drva samo da vidim koliko dugo biš izdržo sa glavom tako blizu motora...nikako mi se ne sviđa bez obzira koliko jeftino bilo ni da je besplatno nebi tako radio
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Re: Najbolji Tomo Vinković

Bok ekipa.

Koja je razlika između 523 i 523S??
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Re: Najbolji Tomo Vinković

Oznaka S je meni poznata kao servo volan?
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Trebam info, kdje se može kupiti nalepnice komplet sa komadnom pločom za TV 523 ako netko od vas zna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh