• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nisam mislio tebe več brguda,on ima više problema sa raspoznavanjem LDA 820 tipa motora.Izvana je težko reč koji je,razlika je u auspuhu(kutija ili okrugli) a to nije sigurno jer pašu obadva.Tačnije je ak ima na glavi odlivenu oznaku,pa i to nemaju svi.100% je tad kad je skinuta glava pa se izmeri promjer i hod klipa.
 

Stric1

Novi član
Tu od
22 Pro 2016
Poruka
14
Da li možda tko zna , na TM , kad vrtim volan u mjestu , okrene se dva-tri puta u prazno i tek onda se počne okretati a pri tom praznom okretanju volana kao da se odvidava odnosno volan se izdiže prema gore , zna li tko u čemu je problem ?
Hvala
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Odvrnula ti se matica koja drži osovinu volana ( ispod nje je kuglični ležaj). Pritezanjem te matice regulira se prazan hod volana. Skineš kolo volana, odvrneš onu ogromnu maticu i stižeš do problema.
 

Stric1

Novi član
Tu od
22 Pro 2016
Poruka
14
Puno hvala

E , i. Ovo isto , Jel moguće da zato što je ta matica odvijena da mi gore na onu veliku maticu curi ulje , odmah ispod volana ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Da i ne ,možda imaš vode u kučištu volana pa ti ona diže ulje, možda je semering gotov , možda je zdrobljen aksijalni ležaj , možda su popustile tanjuraste opruge , možda su se odvrnule km matice odmah ispod obruća volana,moguće da se nešto desilo sa navojem na velikoj matici jer je od gusa a stup volana željezni ako se ne varam. Treba to sve lijepo rastaviti i pogledati u ćemu je problem.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Pozdrav,

Trebam kupiti nove gume, jer su sada tvorničke gume spucale, mada se još nisu potrošile. Sada su gore Sava Ruma 6.00 -16. Kojeg proizvođača uzeti ? Kakva su vaša izkustva ?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Tigar nakon privatizacije,vise neproizvodi traktorske gume,a trajalove ne nisu bas najbolje pokazale,kod nas vaze za najlosije pored rekordovih koje su ubedljivo najeftinije,ja sam uzeo 2 trajalove za mog tomu(po25e su u fabrici bile)i za pola sezone dok nisu otputovale sa traktorom,nakon 10ak sati rada,bile su poput zadnjih savinih koje su radile par sezona.Odlicno su se pokazale ruma guma i sava,a mala je razlaika u ceni(gledajuci u prodavnici).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ja imam par godina Trayal na Labincu,za sada su se dobro pokazala,mada sam primjetio da ih voli asvalt da jede
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Cemu sluzi ovaj cep? Cini mi se kao da je piknit, tj da bi na njegovom dnu trebala bit neka sipka??
200ac3f896a2581b7cbc834c71443c04.jpg


A nalazi se tu....
c5b3e5fd38237c2b2a20b17d435de777.jpg



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,694
Lijepo ti piše STARTER na njemu.
Tu se nalije malo tekućine da lakše zimi vužge.

Imaš li upute od TV-a?
Ak nemaš, javi mail pa ih buš imal.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Vidio sam da to pise al nisam znao da to opce postoji na traktorima :)
Ulutstva imam (Uputstva o rukovanju i odrzavanju 420 i 523, medutim nisam to pronasao u njima.)
Hvala na info :)



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pripremaš ga za fašnik?

ta rupica , kanal vodi iznad usisnog ventila .
u okolnostima kad to kino teže pali ulij u rupicu malo nafte , 1 čajnu žlica .

Ako koristiš i vidiš koliko lakše upali kad uključiš " čok" , ovo mu dođe kao turbo čok .

i nemoj čitati te puste knjige , ja znam ljude koji su poderali 1-2 komada a nisu znali čitati
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hahahah hvala :D a pripreme za fasnik su u punom jeku!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
...A nalazi se tu....
c5b3e5fd38237c2b2a20b17d435de777.jpg

Obrati pozornost na regulator punjenja, jer tamo ti se odspojila stopica, pa ti to ne puni više akumulator .... :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
U svakom slučaju čep je oštečen i traži novoga.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 69
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh