• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
E super, hvala :))



Vidim da je nosač zavaren fiksno, i to samo na dva mjesta? Čemu služe oni šerafi (vide se na trećoj slici)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prvi pokusaj varenja trafo aparatom, ni bas najljepse ispalo, al drzi, provjereno...
sletio tomica kroz celi vinograd kad je sam odlucio otpustit rucnu, te se nakon lamatanja po redovima zaustavio na pocetnom stupu sa uporom, zahaklal se tocno izmedju haube i nutarnjeg utega na tom zavarenom nosacu

prvotna ideja je bila ucvrstit nosac serafima, al kako mi je bilo hitno, i ima malo mjesta tu dolje, moral sam zavarit, samo sam nariktal da ne smeta za ispustanje ulja

ovi serafi na trecoj slici su plocica i seraf koji s donje strane drze uteg
seraf ide u uteg
to je valjda neka od verzija od imt utega

na 558 nema tih donjih rupa sa navojom, nego je rupa horizontalno kroz uteg, pa ih sipkom stisnem u kup
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
se-kra
ugradbeni farovi za trakore
made in india
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Necotv418

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
4
Evo cena.:icon_scratch:
20432631.jpg
Kod mene u RS Sombor cena 2300din

Poslato sa HUAWEI CUN-L21 uz pomoć Tapatoka

koliko je tomo dugacak i tezak ? 523 418 pitam zbog prijevoza auto prikolicom
Tezak je.oko 750kg bez tegova

Poslato sa HUAWEI CUN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Nikolinjo

Novi član
Tu od
20 Stu 2017
Poruka
1
Forumasi pomoc
Dali neko zna gdje se mogu nabaviti dijelovi za Tomu 420M (Diter MWM motor)?
Konkretno dizna i filter za ulje.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pre ces iskopati naftu u dvoristu neg sta delova za njeganaci.Komsija ima 420m i pre 10ak god j radio generalu i delove je preko zastupnika tv narucio direkt iz fabrike u spaniji,naravno po 3 4 puta vecoj ceni neg za delove za standadne motore kod nas.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh,
bas si gruntam, jel ima kakav veci klip sa L karikom za tomicu 523... [emoji23]
 

Tomo523sport

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
4
problem sa masinom tomo vinkovic 523 proizvodstvo 1982

pozdrav drustvo.Imam jedno pitanje do vas:
Na tomo vinkovic 523 imam problema.Znaci kada traktor je ladan on pali,al ponekad se desi da tesko upali.U pocetak je dobro do 30 minuti ili jedan cas rad ,traktor je dobar ali posle to sijalica za ulje svetne.ako ne ugasim traktor tada,on ce se sam izgasiti.Posle tada ga ne diram i kat oladi ja ga opet upalim i radi normalno sve doke ne radi 30 minuta do jedan cas.Masinu je remontirana isto ima i novu uljenu pumpu.Sta je moguce tu da radi problem dali je moguce da je bos pumpa.Pozdrav i hvala unapred
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: problem sa masinom tomo vinkovic 523 proizvodstvo 1982

Ima li možda nafte u ulju u motoru ?
 

Tomo523sport

Novi član
Tu od
13 Ožu 2018
Poruka
4
a kako mislis filter gorivo

a kako bi mogla nafta stici do ulja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Radovi sa tomekom u tijeku :)
 

Prilozi

  • IMG-20180316-WA0028.jpg
    IMG-20180316-WA0028.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 162
  • IMG-20180316-WA0037.jpg
    IMG-20180316-WA0037.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 187

josipk

Član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
47
pozdrav,jel netko mjenjao semering na izlaznom kardanu,počelo mi dosta slinit,radi se o 521
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Digneš zadnji dio-(mini rampa ili klanac) izvijačem izvadiš semering, daš novi - dodaš ulje.....:icon_rolleyes:
To je Peter slikovito opisao.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh