• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
🤣🤣Ja se ubi sa slikama zadnjeg mjenjaca TV i izlaza kardana...a sve mi se cine da je prica o inverziji cijelo vrijeme ?..ili se varam...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ne varas se....i ja sam kao ti mislio!!!
Sta bi rekli susedi profulo si ceo fudbal....
hhaha ma nema veze bitno da se pomazemo u misljenjima i idejama, mnogi se nisu susretali sa diferencijalom i mjenjacem ni auta a kamo li traktora, super opet ,👍
 

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
101
Poz, imam ina hipenol gtl hd 85w-140 dal bi to ulje bilo ok za mjenjač tv 730? Znam da je propisano hip 90. Koja je razlika?
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Kad smo kod ulja, počelo mi gadno curit iz zadnjeg trapa, pojavljuje se odnekud ispod donjeg kardana, moram rastavljat.. Tomo je 730. Jel može neka pomoć oko postupka da ne lutam s rastavljanjem, gdje šta treba, kojim redom? CDFDEB1F-06B0-4882-A5F4-B4349E36C0AE.jpeg
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
po slici bi reko da curi iz prednjeg ili je otišo semering na pogoonu ili na kardaskij.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Elektroinstalacija?
Ovako otprilike izgledaju ovi kablovi.
1652281010141.png
Ja sam na svojem TV koristio te kablove kada sam mijenjao/uređivao struju. Nisu ko originalni kablovi, ali manje/više mogu poslužiti. Sama kvaliteta i nije toliko loša, jedino mi se ne sviđa ta crna guma koja služi kao zaštita za žicu, dosta je tanka i sam materijal je dosta slab, ali nažalost bolje od ovoga u današnje vrijeme teško da se može pronaći.
 
Posljednje uređivanje:

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
po slici bi reko da curi iz prednjeg ili je otišo semering na pogoonu ili na kardaskij.
a ništ, onda moram sve obrisat pa pokušat pratit od kud curi, meni se činilo da negdje iz zadnjeg kraja al možda sam u krivom
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,890
Ja bi isto isključio mogućnost curenja iz zadnjeg trapa. Najbolje sve obrisati da bude suho i čisto i pratiti od kuda točno ulje dolazi. Prije bi rekao da ulje curi iz mjenjača na semeringu kardana, e sad ili je na pogonskom ili na kardanu za frezu.
 
Posljednje uređivanje:

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
curi negdje ispod donjeg kardana iz zadnje strane. I kardan ima jako lutfa u straznjem dijelu A69FF54F-EF62-40C5-9178-2DE942C11B50.jpeg
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
prestao sam radit s tomom čim sam vidio da curi, da ne napravim veću štetu. Neda mi se baš to sve rastavljat uz sve druge poslove al morat ću, sa starim pe18 mi je strašno teško borit se tu po brdu. Trebam kosit s malčerom a sa 730 je to neusporedivo lakše radit
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Najlakše je sredinu otpojiti od getribe, onda ju dignuti okomito u zrak i otpojiti od zadnjeg dijela!
Tada taj srednji dio ide na stol i radiš što treba!
A možda curi ulje iz diferencijala pa preko tog kardana
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Po meni iz zadnjeg diferencijala....lezaj i semering???
Rastavljas na mjestu strelice, dolje papuce kvacila i kocnice, te postolje za noge...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220511-185052_Chrome.jpg
    Screenshot_20220511-185052_Chrome.jpg
    29 KB · Pregleda: 16

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Pazi!
Kardan se previše klima - zato izvaditi kompletan srednji dio! Onda zamijeniti svih 8 ležajeva
Sad treba vidjeti gdje gubi ulje, da nije možda iz diferencijala!
 

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
Hvala svima na pomoći! Nisam to nikad radio jer tomo je kod mene tek par mjeseci, valda ću se snaći nekako. Bit će mi sve jasnije kad rastavim
 
Na vrh