• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
eto par slika
 

Prilozi

  • DSC_0001.jpg
    DSC_0001.jpg
    62.9 KB · Pregleda: 481
  • 1389112468637.jpg
    1389112468637.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 420
  • DSC_0002.jpg
    DSC_0002.jpg
    59.3 KB · Pregleda: 406
  • DSC_0003.jpg
    DSC_0003.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 390

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
još par slikica
 

Prilozi

  • DSC00033.jpg
    DSC00033.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 238
  • DSC00037.jpg
    DSC00037.jpg
    42.9 KB · Pregleda: 251
  • DSC00057.jpg
    DSC00057.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 245

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
od kojeg traktora ti je hauba.baš bi mi pasala jedna takva

@ssucur i kod mene u papirima piše732 a na pločici 731.Danas zvao vlasnika pa je išao na policiju i rekli mu za dva dana da dođe da će to rješit
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
hvala lijepo, prikolicu sam isto uradio sam uz pomoć zeta i sina

to sam sve kupio u Bjelovaru od g. Filipana i preuredio instrument tablu i normalno haube i sve nosače i ostao što je potrebno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
od kojeg traktora ti je hauba.baš bi mi pasala jedna takva

@ssucur i kod mene u papirima piše732 a na pločici 731.Danas zvao vlasnika pa je išao na policiju i rekli mu za dva dana da dođe da će to rješit

Već sam ti pisao da je i kod mene bilo isto, al sam ga brzo spustio na 731 kao na pločici.:icon_lol:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Super sređen tomo i odlično napravljena prikolica,svaka čast.:tractor::icon_thumright:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
to sam sve kupio u Bjelovaru od g. Filipana i preuredio instrument tablu i normalno haube i sve nosače i ostao što je potrebno

koliko si platio haubu i jel imaš adresu od tog Filipana
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
dali znate, dali ima koji post, nisam pronašao ni jedan, disk kočnice planiram stavit na tv , pa da vidm nešto slično, da dobim ideju kakvu, kako najlakše to odraditi



(099) 68 46 719,Marijan Filipan

43000 Trojstveni Markovac, Trojstvena ulica 47

to je inače kopija haube i instrument table od agt-850

Super sređen tomo i odlično napravljena prikolica,svaka čast.:tractor::icon_thumright:

hvala lijepo, pratio sam i vaše radove i divim se svima vama koji ste vrijedni u sređivanju svojih tv, i po večini vaših radova dobio sam podstreg da uredim i svoj traktor
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@majstrjoso Sve pohvale za traktor, prelijep je :icon_thumright:

Nego kako ti se ponasa traktor sa ovim sirim gumama, da li ide brze?
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Sumnjam da bi de brže.veća površina guma po meni znači veći otpor.šire gume mogu koristit jedino u držanju na cesti.ali s obzirom da traktor ide 20km/h a i to je upitno ne pomaže baš ni u tom pogledu.vjerojatno je bolje držanje na zenlji i jače i bolje zagrabi pa će mu lakše traktor potegnut tj neće proklizavat

EDIT: sad sam se sjetio nečega što sam htio pitat.pročitao sam stranicu dvije ranije da 732 ili1 nije bitno ima pokazivač okretaja?kako to izgleda? Na temelju čega broji okretaje? Meni pada jedino na pamet puž ispred na nosu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Koje su dimenzije guma i kak si proširil felge?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
......
EDIT: sad sam se sjetio nečega što sam htio pitat.pročitao sam stranicu dvije ranije da 732 ili1 nije bitno ima pokazivač okretaja?kako to izgleda? Na temelju čega broji okretaje? Meni pada jedino na pamet puž ispred na nosu.
sajla......spojena preko odgovarajućeg adaptera (puža) ne bregasto vratilo

imadoh negdje link do jednog foruma....češki, poljski......prerada AGT-a, veći/širi točkovi, kojekakva hidraulika, okviri.......mislim da je preradio felge od nekog bagerčića

šire jeste bolje/stabilnije, ali šta se desi s upotrebljivosti, oranje, frezanje....? šta s opterećenjem na ležaje u rukavcima?
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
pozdrav, gume su 260/70/16 good year s originalnim felgama za njih, sve je to original od agt traktora, samo su srca urađena za tv, što se tiče širine gume, traktor je stabilniji za sve radove, vučem plug dvobrazni 10 cola, za košenje po strminama za frezanje, imam frezu od 150 cm širine, bolje mi je za prikolicu jače su gume , one originalne su se htjele kod skretanja(izuti) dok s ovim nema nikakvih problema sa večim teretom, na njoj vozim 4 metara drva, imam ih namontirane više od godinu dana nikakvih nisam uočio problema sa rukavcima, lagerima ili bilo čime što vi pričate ovdje, u svakom slučaju isplatilo se to investiranje, koje je dosta veliko
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Majstor jozo iz Đurmanca, lijepi ti pozdrav.

Ja sam ti skoro pa susjed, stalno gledam tvog tomeka na brijegu kak je lijepi... neki dan si i oral uz glavnu cestu kod doma u Hromcu čini mi se...

Kaj ga više ne prodaješ? bil je u oglasniku koliko se sjećam...
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
Majstor jozo iz Đurmanca, lijepi ti pozdrav.

Ja sam ti skoro pa susjed, stalno gledam tvog tomeka na brijegu kak je lijepi... neki dan si i oral uz glavnu cestu kod doma u Hromcu čini mi se...

Kaj ga više ne prodaješ? bil je u oglasniku koliko se sjećam...

ne prodajem, planiral sam prodati i kupiti agt 850, al nemam potrebe ovaj moj zadovoljava moje potrebe, nisam ja oral, jesam iz hromca, a ti
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
A jel moguće stavit vani ispred na zamašnjak?
ispravka: spojen je na centrifugalni regulator nije na bregasu

naravno da je moguće, odgovarajući sat i odgovarajući adapter
već neko vrijeme planiram da prepravim tablu s instrumentima, da ugradim manometar za ulje, raznih signalnih lampica, brojač obrtaja itd.
razmišljam o električnom od nekog auta, ali nemam izvedeno W na alternatoru, osim toga trebam beskontaktni brojač obrtaja da bih kalibrisao čitavu skalameriju
druga solucija je IMT-ov sat pogonjen sajlom, pogon bi se mogao izvesti i preko radilice s tim što bi trebalo usporiti obrtaje sajle, kod IMT-a je spojen na bregastu
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za ugradnju obrtomjera od auta mora biti remenica na radilici istog promjera ko na autu od kojeg je uzet alternator i obrtomjer.Ako promjer nije isti,obrtomjer neče kazat realne obrtaje.Za motor od 30 konja je najbolje ugradit origi puža,sajlu i obrtomjer a za ostale ostane varianta preko senzora ili usklađenje remenica.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ili čak samo spojit pa vidit koliko pokazuje.jer minimum je 1100 okretaja (kao 1000 bi trebalo bit ali se po uputstvima stavlja 1125 tako da se na kraju pri opterećenju to izravna). ugl, spojit pa vidit di pokazuje i onda napravit na kompu papir sa napisanim okretajima i otvorit staklo na okretomjeru i stavit taj papiri iznad starog.po.meni jednostavnije nego prčkat po cijelom mehanozmu i izmišljat toplu vodu :)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh