• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Realno i tačno pokazivanje obrtomjera nema nikakve veze sa opterečenjem,on mora uvek pokazivat realne obrtaje radilice.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ja mu brojim otkucaje u letu.:icon_confused:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZFnvMFS0So8[/YT]
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
slamu o brojačima obrtaja smo toliko izmlatili da ni jedno zrno nije ostalo unutra, od kazaljke do displeja

naravno da je najlakša varijanta jednak odnos remenica kao na autu, i još sat iz tog auta.....ali nije fora da se na područe od 3 do 5x1000 uhvati paučina itd.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
@tomotraktor
Tamo neku zimu, jest navigator.:icon_thumright:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pinjon za obrtomer...
dsc01212yg.jpg


Ja sam jedno vreme bio napaljen za kojekakva izboljšanja, pa se malo oladio...naime mislio sam koristiti onaj mali digitalni obrtomer/ brzinomer/ i pitaj boga koje još funkcije imaju na sebi...što koriste biciklisti! Zalepi se mali magnetić na neki obrtni deo, blizu njega se fiksira senzor...a ostalo je samo u podešavanju uređaja! Ima ih raznih varijanti, i mogućnosti...
pozzz joe!
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
ispravka: spojen je na centrifugalni regulator nije na bregasu

naravno da je moguće, odgovarajući sat i odgovarajući adapter
već neko vrijeme planiram da prepravim tablu s instrumentima, da ugradim manometar za ulje, raznih signalnih lampica, brojač obrtaja itd.
razmišljam o električnom od nekog auta, ali nemam izvedeno W na alternatoru, osim toga trebam beskontaktni brojač obrtaja da bih kalibrisao čitavu skalameriju
druga solucija je IMT-ov sat pogonjen sajlom, pogon bi se mogao izvesti i preko radilice s tim što bi trebalo usporiti obrtaje sajle, kod IMT-a je spojen na bregastu

sve te lampice imam ja spojene preko instrumenta kojega vidite na mome traktoru od agt-a, imam ulje, alternator, kratka svijetla dugo svijetlo, žmigavce, ručnu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kaj će ti to?
Za šumu nije: 3.5m/min je brzina sajle. Prije to ispiliš i na rukama doneseš nego kaj bi to ovo vitlo dovuklo.
Cijena i nije velika. Vjerojatno kineski proizvod, no ne mora biti loš.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
nisam mislio na povlačenje drva nego da ga montiram na traktor pa da me izvuče kad se gume počnu vrtit.brzina mi nije toliko važna

ma ne mislim s time povlačit drva nego da montiram na traktor pa da me povuče kad se gume počnu vrtit.a težinu sam računao da je traktor 1200 prikolica 500 (malo manje al ajde) i 1300-1400 max težina drva
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Onda ti je to dosta, i previše. Pazi da ne pretrgne Tomeka :)
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
nego još nešto.da li se može postavit prema dolje.tu je na slici postavljen kako treba, da li bi ga mogao postaviti da ono što je sad na dnu da se okrene prema iza tj da dio di je kuka bude prema dolje okrenjen?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ti bi htio imati 4 šarafa okrenuta prema haubi, a sad su prema zemlji.
Koliko znam, nebi to išlo. Trebaš ploču s donje strane. Uostalom, za nju moraš vezati i ovu vodilicu sajle (4 valjka), pa ti ionak ta ploča treba.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ali teoretski bi se moglo?ne bi utjecalo na jačinu, zapetljavanje sajle ili sl
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Sve se može...no nosači vitla nisu predviđeni za takvu vrstu tereta, tak da ti to nebi preporučil.
Osim toga, priključak napajanja i ručica mjenjača bili bi okrenuti prema naprijed, kaj nebi bilo dobro, a pitanje je i kak je prijenosnik brtvljen.
Odgovor je NE.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
@bodul20.
Može i ovo u nosaču pluga (ralice) ubaciš u prvu sporu, potegneš par puta ručicu.
21187533.jpg

Alternativa:
445850-0.jpg

19128301.jpg
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
kužim.
pitam iz razloga što je već jedan čovjek stavio i ima tako dasku kako bi trebalo i kaže da mu dosta smeta u ovim našim šumama.nos je već i ovako dosta ispred kotača još kad se to nakalemi ispred nije baš lako vožnju po šumi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa ak ga zakreneš još bu više stršalo van. Usput bude i upravljačka kutija nezaštićena.
Ugradi vitlo umjesto akumulatora i samo sajlu prepeljaj naprijed. Akumulator postavi uzdužno na jednu od prednjih truba, npr.
 

Najnoviji postovi

Na vrh