• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,608
Puknuti,to je vitlo na 12 volti,imaš oglas na prijašnjoj strani(post 89),vjerojatno se spaja na akumulator.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ma što, ček, molim? Kakav akumulator?di je sad akumulator upao u cijelu igru? A akumulator imam kao i sva svijetla i žmigavce i alternatot jer je to postavljeno sve novo ovu jesen.
Sad ne kužim kako je to upalo u ovu priču??

A što se tiče dužine možda (iako po onome što sam vidio sumnjam) bi i više stršio van ali bi bio više postavljen nego kad bi ispred tutnuo dasku
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,608
Pa čovjek je pitao gdje da ga uštekaš,logično je akumulator,ako je vitlo na 12 volti.
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ma da to mi.je čak i jasno ali ono prije o.postavljanju akumulatora na trube rukavce to nisam baš sve razumio
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Re: Tv serije 700 ugradnja brojača okretaja

Evo jednog relativno jednostavnog rješenja mjerenja broja okretaja.
Na ebayu kupljen digitalni brojač okretaja 17,5 USD.
Link je:http://www.ebay.com/itm/4-Digital-R...2411&_trkparms=aid=222002&algo=SIC.FIT&ao=1%2. Izgled displeja vidi se na prvoj slici.
Na drugoj slici se vidi postavljeni magnet (ono malo crno na vrhu) na jednom od vijaka za pričvršćenje remenice.
Na trećoj slici je shema spajanja.
Mesingana čahura je postavljena na produžetku vijka da se spriječi utjecaj vijka na permanentni magnet. :icon_question:
Isprobano držanjem pickupa rukom i radi. Pokazuje 1120 o/min.
U toku je izrada nosača pickupa.
Kad bude završeno pošaljem slike u radu.
 

Prilozi

  • 20140305_193748.jpg
    20140305_193748.jpg
    10.1 KB · Pregleda: 217
  • 20140305_193713.jpg
    20140305_193713.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 244
  • Shema spajanja.jpg
    Shema spajanja.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 231
Posljednje uređivanje:

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Ne bojiš se da će čahura ispast tokom rada?

Nema straha, jer je u tijelu mesingane čahure urezan navoj M8. Originalni vijak je skinut i umjesto tog vijka je nešto kao navojna šipka. U stvari odrezana glava vijka od 55mm (navoj po cijeloj dužini).
Za permanentni magnet je u čahuri istokarena rupa 12mm i magnet je zalijepljen tekućim metalom(može i trenutnim ljepilom) i zakirnan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,820
Bodul...
ak ne želiš imati vitlo ispred traktora, ugradi ga negdje dalje. Meni je palo na pamet da to bude umjesto akumulatora...a sajlu izvučeš negdje u sredini ispod motora. Akumulator preseliš na jednu od truba (rukavaca).
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
@pribek
Samo me malo podsjeti.ovi vijci manji drže remenicu a veliki u sredini drži radilicu zar ne?
@ZJ
sad je puno jasnije što si htio reć :)
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Re: Tv serije 700 ugradnja brojača okretaja

Kakva je vidljivost toga brojača na suncu? naime ugradio sam isto takav digitalni voltmeter ali kad je sunčano slabo se vidi.

Javit ću kad se pojavi sunce. Inaće ovo je LED displaej. ne LCD.
Možda je bolje pitanje trajnost cijelog sklopa, jer su prisutne znatne vibracije (posebno kod jednoklipca).
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Koja je mogućnosta da nakon dugo goduna loža sada plavi d. nagriza gumene cijevi?
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
Re: Tv serije 700 ugradnja brojača okretaja

Javit ću kad se pojavi sunce. Inaće ovo je LED displaej. ne LCD.
Možda je bolje pitanje trajnost cijelog sklopa, jer su prisutne znatne vibracije (posebno kod jednoklipca).

Ovakav voltmeter sam stavio, piše da je isto LED
http://www.ebay.com/itm/New-4-5-30V-DC-Digital-Display-Voltmeter-3Bit-Red-LED-Voltage-Panel-Meter-/390568242474?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5aefae6d2a

a ovo je moj neuspjeli pokušaj ugradnje obromjera, dok nema vibraciji radi odlično(kad ga držim u ruci)....kad sam ga ugradio na kontrolnu tablu zbog vibracija je kazaljka "preskakivala" (loš obrtomjer...kolko para tolko muzike :D:)...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=BAiONaWNg4g[/YT]
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Napokon montiran digitalni brojač okretaja na TV. Radio za sada 2 sata i sve je OK.
Kratki video je na:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yQ-PKSHPaIY[/YT]
Na slici ispod je montirani pickup kod remenice. Snimljeno u radu.
 

Prilozi

  • Pickup u radu.jpg
    Pickup u radu.jpg
    34.5 KB · Pregleda: 227
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobro ti ide poso,još malo pa če bit pravi stroj.Blatobrane si ti prepravio za druge lampe ili su več bili ?:tractor::icon_thumright:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Da ide al me vreme gazi.Nemam dovoljno vremena da ga sad sređujem do kraja al bude.Zadnje lampe sam kupio drugačije i hoću da budu unutra da ih ne mogu lako razbit a trebalo bi i malo ljepše izgledat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh