• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ajd povjeri nam koju farbu si uzeo i od čega će biti zadnja svjetla.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
heheee nema tajni
Svjetla su mislim od maseya nisam baš siguran al ću provjerit a boja bi trebala bit kao kod Petra.On mi je dao šifru pa će mi ovi kod mene napravit takvu ako budu znali :icon_eyes:
 
D

Dujo

Guest
Eto da se i ja pridružim skromnoj zajednici ''Tomeka'' :-D

Imam 730 '79 god. prošao sito i rešeto, poljoprivreda i šuma '' Zagorski Bregi''. 4200 sati ako dobro pokazuje...

Da ne duljim, kupio sam danas novi akumulator pa namontirao i stavio ga u pogon, naštelao ''brenze'' i tak još nekaj malo oko struje da ga pripremim za proljetno oranje i frzanje :-D .

I tak dok sam to radio pričam sa starim kak pušta ulje na semeringu getribe sa strane od motora pa bi to trebalo promjeniti. Malo smo dublje ušli u razgovor i napravili bi generalku na motoru (bila bi to prva ''generalka'').
Motor i nije u baš najboljem stanju, hmm možda ni prva ''specijala'' nebi bila dosta.
Pa ono cijelu večer gledam rezervne dijelove i tak i na letim na ovaj forum.

Pa da pitam onak u grubo ako neko zna kolika je cijena generalnog uređenja motora za 730 (dijelovi)?

Mehaničar sam u struci, radio 2 godine poslije škole na kamionima, pa me život odnio na bauštelu, trbuhom za kruhom. Pa bi sam uradio posao. Osim brušenja cilindra i radilice koju i dao brusiti u Jagiću, Sesvete. (neznam pošto je brušenje)
Znači klipovi, karike, ležajeve, odmah bi i ventile, brve i sve kak spada...
''Boš'' pumpa je složena prije 2 godine, kada mi je moj dragi susjed vratio posuđenu naftu i natočio u rezervoar a j nisam gledao(bila je pomiješana sa vodom), nakon 25 minuta vožnje traktor otišao u iberturažu i na jedevite jade jeda sam ga u šestoj ugušio.

Pozdrav i Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
jel netko zna di se mogu nabavit pa i polovno original svijetla za 730 ona četvrtasta a ne ova nadomjesna okrugla plastična?
 

tv732

Član
Tu od
28 Stu 2009
Poruka
32
postovani forumasi kod mene je u toku remont tv732. uradjen je servo od bmw5 i nova poluga gasa. izmijenjeni svi dihtunzi na motoru i jos imam postaviti nove dizne. i semeringe na zadnjem trapu. zamijenjeni su i lezajevi na srednjem kraju kao i krstovi pogonskog kardana. imam rijesiti el instalacije ali to ce da ceka neka druga vremena :) na SLO forumu sam vidio prepravku poluga mjenjaca preko neke sajle i rucice su postavljene na desni blatobran pored sjedista. djeluje mi ok rjesenje samo mi treba info vezano za dio koji je potrebno pribaviti da se to prepravi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Dijelovi ili čitave poruke su premješteni u odgovarajuću temu, molim diskusiju o inovacijama i prepravkama nastavite u temi Inovacije
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
evo dvije sličice od subote, oranje sa 2x 10" plugovima
 

Prilozi

  • DSC_0006.jpg
    DSC_0006.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 366
  • DSC_0007.jpg
    DSC_0007.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 264

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nek ti je sa srećom, samo onaj gornji nož u drugom nizu, ima malo čudan oblik...:icon_lol: al to je najmanji problem...:(y):
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@Joe noževi su novi i još nisu radili.Svi su isti a ovo bjelo je zamazano prilikom transporta
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
bok,
Kolko bi vrijedio tomo 730 kojem treba promijenti karike? Ima nove gume, volan nema lufta, sređena sredina, novi zračni filter, motor nije otvaran - na satu pise 3800 sati, i treba srediti instalaciju.
I gdje nabaviti klizače za njegvu frezu - onu od 120 cm.
Tnx
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Ako mu treba promijenit karike bilo bi dovro odmah napravit sve kako treba.klipove cilindre sve povadit vidjet u kakvom je stanju radilica klipnjače.kad ima toliko sati a nije tvoj tko zna što je vlasnik sa njim radio?
Komplet instalacija sa stavljanjem alternatora je mene pred pola godine došlo 1300kn.sve u svemu ako je tako kako pišeš moja procjena je 25000 - 30000kn.ovisi u kakvom je stanju ostatak traktora ležajevi i poluosovine i getriba
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
bok,
Kolko bi vrijedio tomo 730 kojem treba promijenti karike? Ima nove gume, volan nema lufta, sređena sredina, novi zračni filter, motor nije otvaran - na satu pise 3800 sati, i treba srediti instalaciju.
I gdje nabaviti klizače za njegvu frezu - onu od 120 cm.
Tnx


newTomo dali misliš na ovaj nož?:

18627152.jpg



Ja sam kupio novi prije par godina u direktno Primi,
nitko drugi ga nije imao, cjena je bila između 200 i 300 kn sad već napamet neznam
 
B

bliznak4

Guest
zdravo.ja sam novi ,imam toma 730,uzeosam plug ali je od malih toma vinkovica,prikljuca se sa klinom, amoj je za na polugama,recitemi kako da uradim to da ga sredim da moze da se stavlja na polugama a ne sa klinom,hvala
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za kopcanje u tri tocke,,,:eek::
aako mislis naono dolje na dasci ono je umjesto crtala,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh