• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ok,znači felga mora biti orginal,ali vidio sam po netu, TV sa auto gumama,znači da idu neke gume vjerojatno 16 cola i x širine. Dali možda znate koliko mogu biti široke. Zahvaljujem!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Izgleda da idu neke gume 16' gore na orginal tv felgo,imao jih je nekad gore moj kumic. Ovo ce ti znati kazati svaki vulkanizer. I ona moze imati 7,5x16 dimenziju. Takve su isle na nekve kiperice.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Znam da idu od prikolice ali htio bih staviti najširu autogumu koju mogu, jer covjeku kosim parcele (do sad samo sa samohodno kosilicom) da mu ne išrafiram zemlju.ok pitam vulkanizera.hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Pretpostavljam da su felge 4". Možeš postaviti radijalnu gumu 205/70-16, jer one nisu (toliko) osjetljive na usku felgu.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Gledaj, ako budeš preteravao sa širinom ona če se u sredini napuhnuti. Površina vozna od gume, bude polukrožna. ZAto kod ovakvih felga ti je 7,5 original mijera taman. Možeš proširiti felge, da prepiliš okolo i uvariš trak od metala, ako si majstor za zavarivanje ali je dosta finog posla.
7,5 širina je u milimetrima negdje 19cm ali tvornice nikad ne prave tako širokih tekalnih površin. To je širina, ak jo mijeriš na stranih, tako da možda ima ZJ prav, da tražiš od dostavnog kombija, znači od auta.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Da,eto zato i pitam jer je orginal felga uska, vidio sam da ovi što valjaju igrališta imaju balonke i mislim da su tu negdje 4' ali htio bih proći čim jeftinije 😉 jer imam dvije orgi felge
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Balonke su ove od prikolica 10/75-12(ili 15).
Na beraču sam imal takvu gumu (kakvu sam ti spomenul) na 4,5" felgi.
Ak na te felge ide guma 7,50-16, onda radijalka 205 bude išla bez brige.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ok,idem u traganje za još dve felge i veliš 2o5..ajd probati cemo kemijat nešto do proljeća.hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Imam ti 4 rabljene gume od kombija tih dimenzija, pa ako ti pašu, javi se na PP ;)
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
A treba probati namontirat jednu pa bismo vidjeli,kaj veliš di da se javim?!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Felge ćeš teško naći da odgovaraju, zbog oblika i malog razmaka rupa i centralne rupe. Za gume već već nešto bolje, recimo guma 6.00 - 16 (najčešće kod Tamića) ili 6.50, 7.00, 7.50.komunalna oprema za traktore
 
Posljednje uređivanje:

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Hvala ljudi nešto cemo smisliti, ovaj na fotki ima origigi, ali takve su 100Eura kom, i to jako rabljene. . Ja bih se jako malo vozio s tim gumama, kilometar možda u oba smjera i 3000 kvadrata košnje. Javim se ZJ kad nađem jednu i namontiram.
 

mmario

Novi član
Tu od
30 Svi 2012
Poruka
25
Pozdrav. Može li tko napisati koliko ide ulja u motor za tv 821. Imao san negdi zapisano ali nigdi nemogu naći.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Pozdrav
Imam tv826 i pusta ulje i tesko pali, ima motor slavia i trebam da mu zamijenim karike, lezajeve i dihtunge ali ovdje u BIH ne mogu nigdje naci dijelova za taj motor.
Znam da u Hrvatskoj ima Masiva, i kako bi mogao te dijelove dobaviti ovamo
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Evo da se javim
Tomica 826 je upalio dijelovi stigli iz hrvatske i sve sastavljeno
Bilo je verglanja na pocetku dok nije procepio sad pali super i nema pustanja ulja
Sad cu ga malo stediti na gasu dok se ne razradi :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh