• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav ekipa,
pitanjce. Da li negdje ima za nabaviti ovaj dio u originalu, radi se o Tomi Vinkovicu 830 ?
 

Prilozi

  • 20200421_201504.jpg
    20200421_201504.jpg
    65 KB · Pregleda: 30

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
hvala, na informaciji. Evo prije nekih 10ak dana kupio Tomu Vinkovica 830 iz Slovenije, na traktoru treba poraditi ali motor je odlican, pali na kljuc od prve. Medjutim trebam savjet. Danas sam malcirao sa traktorom i skuzio sam da dok radi kardan u vecini slucajeva ne mogu traktor izbaciti iz brzine. Znaci dodjem do kraja parcele, stisnem kvacilo traktor ide dalje, malu rucicu od brzina pomaknem u neutralni polozaj traktor ide dalje. Tek kad skroz smanjim gas ili nakon sto veliku rucicu za smjer kretanja izbacim iz brzine traktor stane. Znaci sajle su ok, dok kardan ne radi sve je ok i odvaja normalno,problem se samo javlja dok je kardan upaljen
Ima li netko ideju kaj bi mogao biti problem ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Problem je malčer ako nemate kardan za protočnom sklopkom, jer tv nema dvostepeno kvačilo.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
moguče da je kardan gura, ako nema protočne sklopke kako veli kolega jocc.

Ali najčešći problem na svima tomicam je iz "prve" ubaciti mjenjač brzina ubaciti u ler.
probajte pomaknuti ručicu u višu brzinu pa povući u ler.
 
Posljednje uređivanje:

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Problem je malčer ako nemate kardan za protočnom sklopkom, jer tv nema dvostepeno kvačilo.
Pa kaj moguce da sam tak glup ? Da, sa malcerom sam dobio kardan sa sklopkom, al je bio predugacak, bilo mi ga zao kratiti pa sam uzeo obicni bez sklopke.
Sad kad razmislim, neki dan sam frezao i nije mi se to desavalo pa sam mislio da se nesto u medjuvremenu potrgalo...
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
hvala puno, probam sa novim kardanom pa cu vidjet.
Jos jedno pitanje, spera ne radi...sajla je ok...kaj bi mogao biti problem ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Mora biti dobro sa tim kardanom, susjed je imao isti problem i dok ga nije kupio dešavalo mu se isto. Ja nisam rastavljao na svojem šperu i pretpostavljam da ako ne radi treba rastaviti i vidjeti da nešto nije potrgano, poluga ide lagano prema dolje? Ili ne propadne dok ne ukopća?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Dobro si i prošel. Neki su to shvatili na rubu provalije.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Hum, dobro pitanje, polugica ide prema dolje ponekad...ali to je pomak od mozda 1 cm... ne znam da li je to dovoljno dok ponekad uopce nema pomaka na polugici. Da li treba rastaviti cijeli prednji kraj ili je dovoljno samo desni kotac i dio osovine i koji su najcesci slucajevi kvara, mislim kaj bi moglo biti potrgano ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Ne znam točno koliko ali tako otprilike ide i na mojem, kad konačno složim bosch pumpu onda probam. Mislim da se može samo sa desne strane to rješiti, jedino ako ima kakva fora dok se rastavlja i vraća unutra, nasreću nisam to rastavljao još na svojem.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Dobro si i prošel. Neki su to shvatili na rubu provalije.
ne znam dal bih se smijao ili plakao, jer priznam, u par navrata sam skoro naje... dok sam se okretao na medji sa susjednom parcelom jer je njegova niza za vise od pola metra. Zbilja nemam nikakvog iskustva sa Tomicom, hvala Bogu na ovom forumu i dobrim ljudima koji zele podjeliti iskustva i pomoci drugima.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Od čega su felge? Ili su originalne širene?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Postoji neki poseban razlog za šire gume? Koja je namjena tog traktora sa takvom širinom
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
tomo i njegova nova obuća
Pozdrav, ako se ne varam ovo je 830 ?

Zanimalo bi me kako je izvedena sajla na blokadi diferencijala i koliko hoda ima kada stisnete polugu za blokadu. Meni je prestala raditi neki dan i nisam siguran da li je problem u sajli pa ne stisne polugu dovoljno ili je nesto popucalo unutra.

Da li bi bio problem slikati sajlu i polugu za blokadu na prednjem kotacu da vidim kako to kod Vas izgleda, ovo je situacija kod mene
 

Prilozi

  • 20200503_162254.jpg
    20200503_162254.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 24

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
100% bolji oprijem na podlagu nego prije.Vozim sve uzbrdo .....
ovo je jako bitno, ne znam kakvi su tereni kod vas ali stavio sam nove gume nazad i prednje jos imaju dobre ripne ali bez blokade ne mogu apsolutno nista. Malciranje u laganu uzbrdicu, nula bodova bez blokade, oranje , prelazak preko brazdi ma sve sve...nista se nemoze bez ukljucivanja blokade i sad kad mi to ne radi traktor stoji
 

Najnoviji postovi

Na vrh