• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Eh...a sad vec dolazi pitanje koliko se isplati ta grtalicu u odnosu na neku drugu kojoj nebis moro slagat inverziju...a ostaje ti problem okretaja, mislim da tv u rikverc vrti jako brzo...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
To će se pokazati prve prilike kad bude snijeg. Da li bi i gdje našao neki originalni stroj to je jako upitno. Vjerujem da bi, ali uz duplu cijenu minimum.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa dobro sve je to montazno, sve ima svoju vrijednost ako skuzis da ti ne pase prodas i nabavis drugu, negdje moras pocet
 

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
Zdravo drugari kako ste pozdrav iz Makedonije eto kod nas je padnal dobar snjeg pa izvinite ako smem nesto da pitem o moj tomica 523,hocu malo custit posto imam jednu branu iza ili ralica kako je zovete traktor imam dyze vreme ali stvarno nikad nisam uklucivao sper ili blokada diferincijala a i nisam imao potrebu takodje moje pitanje je dali smem da ga vozim sa uklucenim sper prazan traktor po snjegu samo sa branu zakacena od pozadi i dali moram strogo pravo izvinite ako e glupo pitanje ali stvarno neznam svaku informaciju o te blokadi i savljet bi mi dobrodoslo isto i los srpski ali nadam se da ce se mo razumeti pozdrav i hvala unared
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Smije se voziti sa šperom ali ne i skretati da ne dođe do pucanja.
 

Tomo 826

Novi član
Tu od
18 Velj 2021
Poruka
1
Pozdrav imam tomo 826 vadjena mu je dizna sa bosh pumpe i ponovo vracena nije servisirano nista nakon toga je upalio ali je radio na max. gasu to jest na iberturi ugasio sam ga poslije jedne minute prekidom goriva mslm da jr jedini bio to nacin da ga ugasim eh sad sta trebam uraditi da bih vratio to na normalu sve ili ce majstor morati odraditi svoje...Hvala unapred
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
580
Pozdrav momci
treba mi savjet (vjerovatno se o tome već pisalo al brzim pregledom nisam našao temu)
Imam Tomu 826 i sad bi nabavili frezu za njega.
Što gledati od rabljenih i novih (i rabljeno i novo za sada dolazi u obzir). Koja širina mu je "taman"? Ja sam mislio uzeti 115-120, ovisno što nađem.
Ima li nekih freza koje treba zaobići?

Bio sam kod trgovca Nino- Kanfanar
Ima kinesku sastavljenu u italiji, oko 6200kn

i Talijansku, one su 8-9000, ovisno o širini.

Kod Kineza mi se sviđa što se lakše može bočno pomaknuti. Može se i Del Morino malo bočno pomaknuti, sa ukošenim kardanom.
Traktor mi ima proširivače, ne znam koliko je točno širok, misim 120cm.

Inače za obradu imam do 5000m2. Od toga 2000 maslinik, a 3000m2 oranica/povrtnjak.

ps. sad nam to uslužno frezaju drugi, sa Zetorom, al ugl nismo zadovoljni uslugom zato se i nabavlja freza.
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Imam isto Toma 826 i rosit 115(120cm zahvat nozeva, ukupna sirina 140cm) freza svake godine otprilike 7 hektara, od 96 godine jedini kvar je bio semering ove godine, svako dvije godine mijenjam nozeve
Mislim da ti treba minimum 120cm da prekrije tockove
 

Zak

Novi član
Tu od
2 Tra 2021
Poruka
23
Zna li neko kako napraviti rucni gas na tv 821 u mene samo nozni radi a rucni samo gasi traktor kako da dovedem sajlu do rucice?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
On tvornički ima ručni gas, ako se potrgaju plastike u onom kučištu gdje izlaze sajle van kraj volana onda ne radi. Jedna plastika ide na jednu sajlu za gas a druga za gašenje. Koliko sajli izlazi van kraj volana?
 

Zak

Novi član
Tu od
2 Tra 2021
Poruka
23
Ima samo jednu sajlu izvedenu za gasenje a nozni gas je u mene tvornicki
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Normalno da je tvornički kad su na seriji 800 to promjenili, a ručni je ostao kao i na drugim serijama. Ako je samo jedna sajla onda fali ona za gas, budem slikao kako to treba biti pa stavim sliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh