• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Da li netko zna,malo kapa na filteru nafte (casica ) skroz od ispod...,mogu nesto napraviti?
Možeš, malo dotegni, a ako ne prestane zamjeni brtvu
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
može te biti sram,imaš pločice u garaži,to su već perverzije
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tomotraktor hvala na pohvali:(handshake):Danek pa moram bit nekak na nivou ostalih u selu -a imaš prav tomek je na pločicama a osobni auto je vani pod nadstrešicom a šta ču kad mi TV više znači od auta.:icon_rofl:
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
96
Dobro jutro!
Sređujem pomalo svog tomeka821 i za sada sve ide ok, izmijenila se ulja, filteri, prosvijetlile su prednje lampe, podesile se kočnice, polupane lampe se zamijenile, još se jedino žmigavci otimaju... (možda mu jednog dana u garažu postavim i ploćice pa bude ko u gospona abartha :icon_cool: Ali se pojavilo i nešto gdje bih molio pomoć vas cijenjenih znalaca s foruma da ja ne nabadam: u zadnjem trapu ulje je bilo ispod štangice. bilo mi to odmah sumnjivo... Istočim svega cca 5 litara. Utočim 8 (toliko sam imao pri ruci i opet ne dohvatima ni štangicu... Uđem jutros u garažu, a ispod tomice u ravnici zgloba lokvica ulja :mur: Rekao bih nekakav semering...
Molim vas pomoć što i kako najbrže i najlakše raskopat da se dođe do problema. Ako slučajno imate kakvu slikicu od zahvata puuuno bi pomoglo...
Hvala unaprijed svima na savjetu!
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Jacko, očito imaš volje da to dovedeš ured. Prvo možda da kreneš od prioriteta, ali nebitno duga je zima pa polako. Za to ulje dobro si rekao neki semering stim što ih ima više rukavci, dva ulazna kardana i izlazno vreteno. Ali ako je ispod zgloba to je onda od nekih tu. Odvrni ona četiri šarafa-prepoloviš traktor na zadnjem kako kažeš trapu, i mislim da ćeš vidjeti koji pušta. Moj savjet ispusti svo ulje, tada će biti lako, otvori taj trap da vidiš čisto što se nalazi u njemu fino isperi, zamijeni taj semering, novi dihtung i to bi bilo to. Nije to puno posla, možda djeluje, ali u garaži ili već gdje, i lagano nemožeš ništa zaje...ti, sve čista mehanika. :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje:

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Već gotova sezona Abarth? :D

Ja još daleko od toga.
Ulovljeno lijepo vrijeme pa podobno za piljenje drva ;-)
 

Prilozi

  • TV-piljenje.jpg
    TV-piljenje.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 186

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Ekipa pozdrav,

Mogu li na tv818 staviti sire gume (7.5x16) ali na njegove felge? Ovako nekako mrsavo izgleda, naravno ako mu to nece dodatno oduzeti okretnost ili upravljanje... Thx
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Možeš bez problema jer imam i ja tako pa nema nikakvih problema.Bolji mu je grip pa i malo brži je.:drink::drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,799
Tih 7% nemre činiti (pre)veliku razliku, pogotovo na malim brzinama.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Mozes. Ja stavio na svoj 818 i mogu rec da nisam pozalio pogotovo za zemljane terene te bolji grip. Jedino di se vidi da mu oduzeto snage je pri polasku u 3 brzohodnoj - treba mu dodati vise gasa za polazak. Na manjim brzinama se ni ne primjeti. Preporucam ako imas brdovit teren :)
No obrati pozornost ako nemas prosirenja, zapinjat ce ti za drzace nogu pri punom motanju.
 

dalmotv818

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Poruka
25
Hvala svima,
Pa I nije pretjerano brdovito, Dalmacija je to. Vecinom nesto prvezem iz polja I maslina... Nesto malo sam orao a njive su ravne...
Nego muci me to zapinjanje u punom okretanju jer tv je standardan nemam prosirenja?

Abarth,
Imas ti prosirenja, zapinju li tebi gume za drzace nogu u punom okretu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ja nisam bio zadovoljan gumama 7.5 i jednocilindrašem
Dali je neko probao 6.5? Pasquali 985, onaj kojeg sam farbao neki dan je imao 6.5 gume, ali je vlasnik prilikom kupovine novih stavio 6.00 jer ih je tad bilo lakše nabavit
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Zapinjat ce ti sigurno ako neces stavit prosirenja.
Ako ne vozis previse po strmom terenu i zemlji nemas potrebe za 7.50.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Neznam bas dal ce zapinjat prijatelj ima 818 sa 7.5 al neznam dal mu zapinje mislim da ne i da nije nista mjenjo
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Zapinjat će 100%, kod mene nije bilo produžetaka i platforme za noge su odsječene :mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh