• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Koje ulje staviti za podmazivanje Bosch pumpe i regulatora ??
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ako lijevaš u traktor Super 5 onda i u pumpu isto a ako lijevaš Mobil 1 onda ulij i njega isto u pumpu...samo nek ga ima u pumpi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svejedno čije je bitno da je sae 30.
Nema sagorjevanja u miniwasu,pa se i ne prlja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Imam jednu novu bacvu od 200 l..
Od ulja je i na njoj pise INA kompresorsko ulje, ulje je nekakve zuto zelene boje i dosta je gusto, gusce od ininih super ulja..
Ja sam ju ocjedil koliko sam mogel od tog ulja, ali naravno da bude nekaj ostalo unutra jos.
A tocil bi u nju plavu naftu za traktore, sad je bude to smetalo traktorima kaj, to malo ulja sto ostane?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Možeš nasuti koji litar benzina, malo valjati da se opere od ulja i ostaviti za kasnije ako ćeš nešto prati/paliti.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Znaci nebi bilo bas preporucljivo da odmah tocim naftu pa iz bacve u traktore?
Znam da INA Super 3, 5 ne skodi ako ga ostane malo, npr u karnisteru i to..
Sad ovo mi ulje malo cudno, tj dosta gusto pa zato pitam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
To ulja koliko je ostalo unutra, nemre ti škoditi. Ak je teže, ionak se bude istaložilo, a ak nije, bude se pomiješalo z naftom. Nije imt CR motor koji zahtijeva vodicu od goriva.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jučer sam promjenio ulje u zetoru 5211,stavio sam ina super turbo,200kn 10L.
Tlak ulja mi je kad se ugrije stalno između 2-3bara ovisno o okretajima motora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vidiš htjel sam napisat ono najbitnije,al sam zaboravil,fala danek kaj si me potsjetil!
Eda čin i medalju več imam kaj ne vidiš dobro???
Promjenjeno je lani u prolječe,i napravil je samo 200čr.
A za ovo ulje piše 350čr ili jedna godina:icon_jook::icon_rofl:
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pri oranju mislis da je tlak 2-3 bara, kad ga upregnes pravo par sati?
Koliki bi bio minimalni tlak za 7711 npr kad je ugrijan pravo i kad se radi? Sta radit ako je premal?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da danek bio je super 5 a sad je turbo jer se povecal obim posla za ovu godinu.

Tyap-r ja ne mislim nego znam koliki je tlak u svakom trenu.
Evo ovako motor 3cilindra 2700ccm sa ina super 5 uljem i filterima ulja koji se pereju,znači mrežice je na hladno ler 2.5bara na leru a na turaži znači 1700-2000okretaja ide do 5bara i tu staje.

Na vruče na leru je 2bara stalno i raste s turažom do max 3.5bara.
Motor ima oko 4000čr.i novi je došel na grunt 88god.
Pa si računaj ili ispitaj tlak.

Kad sam jesenas oral oko 5-6 h u komadu temp. antifriza je ukopana na 88°C,a tlak oko 3.5bara.
Na leru nikad ne padne ispod 2.00bara,a na 0.5 bara se pali kontrolna lampica tlaka ulja.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas kupljen transhidrol jd 85 za Sonaliku,18,5 kuna litra u rinfuzi,čekam drugi tjedan filter da izbacimo staro ulje van.
 

Najnoviji postovi

Na vrh