• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Kakva to svojstva treba imati jedno ulje da bi bilo smatrano bolje od ovog drugog?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako proizvođač dvotaktnog motora prepuruča ulje tog i tog proizvođača onda nema dalje.....
Nekad ne tako davno je bilo dobro bilo koje koje smo mogli na benzinskoj natočiti, a još malo davnije su bile i pumpe koje su miksale same ....
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
724
Koje preporucate ulje za mjesavinu
Divinol oregon
Oni su naj pristupacniji cijenama
Oregon se meni pokazao dobar u zamjenskim mačevima, lancima. Ja sam mladi amater. S obzirom da jako puno piliš, ova jeftinija ulja obavezno 3-4%. To je mineralno ili uvrh glave polu sintetičko ulje. Ako te smeta dim, žao mi je ali morat ćeš stavljat potpuno sintetičko, ova o kojima se ovdje piše, fensi-šmensi od 100+ kuna. Ta idu u 2% koncentraciji i pružaju adekvatnu zaštitu. Što se tiče gareži, opet ne znam koliki je problem svke 2,3 sezone raskopat termogrupu, očistit čelo klipa sa tvrdom krpom i nitrom, pogledat zazor karika, opće stanje sklopa cilindar klip, malo glavu koliko se da očistit, auspuh... Kažem 2-3 sezone jer radiš jako puno sa drvom. Kod ovih fensi-šmensi ulja nema toliko potrebe za čišćenjem jer idu u manjoj količini i ako su uvjeti sagorijevanja ispunjeni, sagorijevaju "čišće". Uvjeti su koncentracija ulja u mješavini i temperatura sagorijevanja. Okretaji, samo gas. Svatko neka radi kako njemu paše, ali mineralno ulje obavezno 3-4% i nikad ne bude problema radi ulja.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Od kad sam kupio 572xp i 592xp po preporuci servisera koristim Husqvarna XP, do sada sam sa 576xp i 550xp koristio LS+ i nikakvih problema nisam imao, na 576 sam nakon 3 godine prvi puta skinuo svjećicu, na 550 nakon skoro 4 godine promjenio i to zato što sam ju preventivno poslao na servis, uvijek idem sa malo jačom mješavinom od 2% tj na 5 litara goriva 110 ml ulja, to bi bilo nekih 2,2% ako se ne varam i sve super funkcionira do sada.
271912541_701512827517818_8164000001278199097_n.jpg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Za prave strojeve samo najbolje 😊
Ponekad uzmem po par kanti Aspen goriva ali mi je malo preskupo, ali opet kad malo proracunam po trenutnim cjenama na akciji skoro da i nije 🤔
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Pa je, ali sad kad racunam benzin+ulje izađe me oko 15 kn po litri, a aspen je trenutno 17 kn gotova mjesavina tak da...tu je to, al sad imam oko 3 litre xp ulja pa mi se ne isplati, zapravo da imam blize trgovinu bilo bi bolje
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Neznam jesi vidio možda pisal sam dugo već o aspenu u nekoj temi, to je stavrno nevjerojatno gorivo. 🙂Ali kod nas skoro nepoznanica, samo pravi i iskusni šumari znaju kaje to.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Nisam vidio, a jos sam ja mladi forumas pa ni ne stignem sve procitati 😁 ali u pravu si, gorivo je jos nepoznanica kod nas, meni su ga ponudili kod Blazevica pa mi se ucinilo preskupo, ali je prava cjena 170 kuna za 5 litara, sad bila je neka akcija 1+1, odnosno 2 kante po 5 lit za istu cjenu pa sam uzeo par paketa...a sad i ne smiju ga slati dostavom pa ne znam kako bih rjesio 🤔
 

MadFarmBoy

Aktivni član
Tu od
2 Svi 2020
Poruka
203
Nisam vidio, a jos sam ja mladi forumas pa ni ne stignem sve procitati 😁 ali u pravu si, gorivo je jos nepoznanica kod nas, meni su ga ponudili kod Blazevica pa mi se ucinilo preskupo, ali je prava cjena 170 kuna za 5 litara, sad bila je neka akcija 1+1, odnosno 2 kante po 5 lit za istu cjenu pa sam uzeo par paketa...a sad i ne smiju ga slati dostavom pa ne znam kako bih rjesio 🤔
Jel jos uvijek traje akcija? Planiram si uzeti za probu.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
@swizach ja sam naručivao od Baževića, a ima ga, pretpostavljam, u svakoj Husqy ovlaštenoj trgovini/servisu. Viđao sam kod Bana u Nuštru da ima, sad ne znam gdje ti imaš najbližu. Razlika je..gotova je mješavina, manje ispušnih plinova, ekologija itd, a čini mi se i da je donekle manja potrošnja, također gotova mješavina može dugo stajati, nije da moraš potrošiti u nekom određenom roku.

@MadFarmBoy nisam siguran, mogu ti ujutro provjeriti
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Pa ako je samo zbog ekologije,nevidim zasto bi kupovali po toj cijeni,isto i stajanje. Neznam da mi je ikad 5 l mjesavine stajalo duze od 2-3 dana. Obicno ode u jednom danu. E sad ako ke bolje za motor,ili bolje radi to ke druga stvar. Ta cjena i to stajanje mi ima jedino produ za neke vikandase koji 5 l imaju pol godine
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
A gle, znaš kak kažu da svaki cigo svoga konja hvali pa tak i to, preporuka stoji na službenim stranicama husqvarne hr. odnosno Drezge, oni ga uvoze i zastupaju, naravno da vele da je bolje za motor, da je kvalitetnije i tak dalje, ja ga nisam puno koristio da bih mogao nešto tvrditi sa sigurnošću, kako sam rekao, čini mi se da je malo manja potrošnja u odnosu na klasičnu mješavinu. inače se slažem što si rekao za stajanje goriva.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Gorivo, ulje , mešavina, bolje lošije, ma sve su to nijanse. Od 90tih do 2000 u BiH je gorivo bilo očajno, ulje pogotovo, pravio sam mešavina od šta mi je padalo pod ruku. 61 husgvarna je to sve pojela i prvi cilindar je stradao nakon 15 god rada zato što je ispao seger prsten iz klipa i sjebao (zabio se) cilindar, a ne od pohabanosti cromnikl sloja.Tako da veliku ulogu igra podešenost smjese i njezino sagorijevanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh