• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U Zagorju, barem kod Krapine, nema vukovarskog. Samo kutinsko i Yara koje je skuplje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja kupujem samo vukovarsko, jer je dosta jeftinije....a nema razlike u prinosu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mi koji smo blokirani a bavimo se poljoprivredom ,ove godine prelazimo na onaj eko predznak,pa neka samo petrokemija igra na kartu lošeg gospodara.Kod mene u selu nikad manje gnojiva po dvorištima,barem budemo zemlju zaštitili od zagađenja a budemo i ispoštovali onu nitritnu direktivu
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Urea sa 3567 na 3710,kan sa 2395 na 2562,15ica sa 3396 na 3667 a 7ica sa 4447 na 4913.
urea na svjetskom trzistu 320usd/t.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nije bas 15% manje ali neka si samo dižu cjenu
Ima i drugih gnojiva pa cemo njih kupiti...
I to jos od četvrtka nisu dali bas prodaju...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Evo jedan video iz susjedstva:
http://m.youtube.com/watch?v=CaZ6Q79XDjU
Tako da nije uvjek ono ako kupis najjeftinije da ces proci i najbolje.
Koliko se moze vjerovati petrokemiji??dali je itko poslao ikad umjetno gnojivo na analizu??
Ja sam imao prije par godina manji okrsaj s petrokemijom i na kraju je dosao tadasnji direktor,platili su moja potrazivanja i ispricali se.. da nebi bilo uplitanje javnosti..
Pogresno su umjesali odredeni postotak pojedinih stvari u jednom proizvodu,a to se naslo u konacnici slijedom sirovina i dosli do njih.. pitao sam ja njih jel se to dogada i s gnojivom?onda je usutio
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Prošle godine negdje na jesen sam pričal sa nekim slovencima koji se naveliko bave krumpirom. U razgovoru došla tema na gnojivo i oni vele da od Kutine uzimaju samo Ureu i Kan. Za Zorku iz Šabca ili Vukovarski ( nisam sad siguran o kojem je bilo riječ ) vele da su nekoliko godina koristili i kak su davali zemlju na analizu vidjeli su da najemput imaju ogromne količine fosfora viška. Došli su do zaključka da se fosfor u tom gnojivu uopće ili vrlo malo rastapa u zemlji, tak da ga biljka uopće nije mogla apsorbirati.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Čiji Gnoj ti uzimaš
Rwa sad ima od zorke gnojivo mislim da mi je kolega uzeo kod njih koperaciju
Vidio sam da kod vas neki rade sa Rwa pa da bacaju neke formulacije koje kod nas Rwa nema
Možda im je kisela zemlja a fosfor se onda jako slabo usvaja pa ima onda ga dosta u zemlji
Mi smo 2013 uzeli Gnoj neki 8-16-24 od vrt Bjelovar i to je neko srpsko bilo mislim da bas od Subotice i onda su me iz poljoprivredne inspekcije zvali dali imam uzorak da ga analiziraju jel nekaj ni bilo uredu ali nisam imal sve sam razbacal i vise nisam uzimal
Danas vise nikom nemozes vjerovati
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Trenutno važeče cijene u Sloveniji u Ormožu kod Jurkoviča

IMG_20150223_152936_zpsmpesbsmq.jpg
[/URL][/IMG]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Prelazak s Petrokemije na Adriu je, kako narod kaže, prelazak s konja na magarca. A Talijani su oduvijek Hrvatima slali samo prvu klasu, u to uopće ne sumnjam :icon_toilet:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam neki dan uzeo KAN, malo uree i npk 3x15 od petrokemije, a sutra idem još po nekih 2t Zorka Šabac NPK formulacije 8-15-15 u RWA, kupljeno još po staroj cijeni 293 kn.
Probat ćemo i to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh