• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Isto sam prije par godina rastapa mješanac i kan ali nejde to baš tak lako a nisam vidio ni neke koristi od toga. Poslje uree žito i kukuruz barem dobije neku bolju boju, nakon ovog baš ništa.
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
82
U bjelovarskom poljocentru sunce uhvatilo malo vecu kolicinu KAN-a i bas je ko kamen bio.. prodavali ga takvog do nema dugo po 240 kn/100 kg i kaze trgovac u roku par dana skoro sve otislo... ocito je i kameni dobar kad je ovaj "normalan" duplo skuplji 😆
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
U bjelovarskom poljocentru sunce uhvatilo malo vecu kolicinu KAN-a i bas je ko kamen bio.. prodavali ga takvog do nema dugo po 240 kn/100 kg i kaze trgovac u roku par dana skoro sve otislo... ocito je i kameni dobar kad je ovaj "normalan" duplo skuplji 😆
taj je dobar onome sta nista o kanu ne zna...niti prati koliko ga ishlapi I koliko se na suncu ugrije I kemijski ishlapi se zato i pretvori u kamen...

po mome to mos bacit na đubre i uzet macolu porazbijat i ostavit na đubru.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Jel ima netko kakva saznanja o kretanju cijene gnojiva? Jel bude rasla ili pala cijena poslije nove godine?
 

Jourek

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2014
Poruka
166
Jučer KTC urea 180, KAN 130 (25kg). Mišljenja sam da plin ne bude pojeftinio pa niti gnojivo ne moze. Sutra kupujem KANa za žito a kaj bude sa kukuruzom vidjet ćemo
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
NPK 0-0-0 0kn/100kg :)
Kaj napraviti uopće, najavljuju se "nestašice" hrane, možda se isplati uložiti po tima cijenama...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja ću sadit bez umjetnog ili ići u jako maloj količini.
Po toj cijeni umjeta nema zarade nego gubitak
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Za proljetnu sjetvu kupujem gnojivo u sijecnju pa cemo vidjeti. Ovo ne vodi nigdje. Mislim da ni trgovcima ovo ne ide na ruku jer prodaja gnoja bude potpuno stala.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Stala je opasno prodaja koliko vidio u poljoprivrednoj samo jedan šleper stigao i to stoji vani u vrećama od 600 kila.
Cijena sitnica 3500 kn 🤣🤣🤣
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Čitanje ove teme nije zdravo za srčku, sve mislim počelo da preskače.. Mada ni to nije loše, ako preskoči za pravo - neće me više biti briga za cijene gnojiva..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja ću sadit bez umjetnog ili ići u jako maloj količini.
Po toj cijeni umjeta nema zarade nego gubitak
Ja u plastenicima ne koristim puno, ali već petnaestak godina sijem samo tamo gdje rastu biljke, ručno u otvorene redove. Imam staze široke metar i tu ne trošim bez veze.
U krumpiru - mladome, naravno, redove otvorimo, i ko nekada, posijem najprije NPK, pa sadim. U plastniku, naravno.

Koliko je to tako efektivno sa kukuruzom, nekada su bile sijačice sa spremnikom i deponatorima u trenutku sjetve, jedna takva mi je još u garaži nekorištena već godinama ali je funkcionirala odlično, čak smo njome rasijavali NPK prije sadnje kupusnjača - ideš ko da siješ kukuruz a onda po tom istom tragu smo sadili presadnice sadilicom za presadnice i to je ispadalo fino - rilo je raširilo NPK unutar reda tako da je korijen imao na širokom prostoru dostupnu hranu.
Sve što se sije ili sadi na redove razmaka 50 - 60 - 70 cm se može tako. Sjećam se da je osamdesetih bila slična situacija, cijena 7/20/30 se popela skoro na 100 DM, na sadilicu za krumpir smo nadogradili veliki spremnik za NPK sa zupčanicima dolje za transport i cijevi usmjerili ispred cijevi u koje je padao krumpir. Rilo cijevi u koje je padao krumpir je isto raširilo NPK u zemlji na veću površinu da ne ostane u uskoj traci. Uštedjelo se 50% na taj način.

Takva štednja može dugoročno štetiti ako je parcela inače gladna, ali tri - četiri godine je dobro funkcioniralo, a onda su se cijene stabilizirale na prihvatljiv trošak pa se više to nije radilo za krumpir. Za kupusnjače i korjenašice plitkog korijena smo samo tako radili i dalje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
na povrću budemo već nekak preživili (cijene su nam i tak nabrijane, tj. u nedostatku konkurencije prodajemo po sistemu tko daje više), ali ratari su opasno ugroženi...
ove godine najbolje posijat zob, ona najmanje gnojiva traži...
 

Najnoviji postovi

Na vrh