• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Za neprimjetno dimljenje kod Unija imam čoveka koji ga postigne.
 

Universal.445

Novi član
Tu od
3 Sij 2022
Poruka
6
Sve, to je takav motor da svaki malo dimucka kak god da mu pumpu okreneš. I tak dimucka zauvjek.
Nemora biti,u mom kraju ih ima dosta,ima njih par koji uopće nedime

Čestitke na kupovini.
Ako ti pušta naftu na polugicama za gas i gašenje to nije problem doma riješiti.
Da na polugicama i odiza negdje,na polugicama malo samo skoro neprimjetno ali i od iza negdje to maram sutra bolje pogledat.Čuo sam da su unutra gumice i da se mogu doma zamijenit,ali zbog dima bio najrađe odnio pumpu i dizne bošisti.Kojeg mi bošistu preporučate u okolici zagreba
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Purić u Samoboru je navodno ok.
Oko dima se ja ne bi previše zamarao. Imao sam pred neko vrijeme 2 komada doma i oba su dimila, prije i nakon reparacije PVP i dizni.
Sad sam nema dugo na ovog koji je ostao ugradio termostat i kako se motor zagrije tako se i smanji dim, dok je hladan dimi i dalje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Nebitno kolko pari na odušak dok dobro pali i ne troši ulje.
Svaki pari, osobno nisam vidio ni jednog da ne pari. Kad krene kapat ulje(veće količine) iz oduška, onda je problem a tad već i ulje troši.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Za sad je dobro, sve mu dam i redovitije nego bi trebalo pa se nadam da će i on mene služiti . Tek mu je prvih 40 godina :ROFLMAO:
 

Universal.445

Novi član
Tu od
3 Sij 2022
Poruka
6
... zbilja je imao 22 tisuće radnih sati?
Po riječima vlasnika 22000 i nešto sitno rh.Jedino je repariro bosch pumpu,dizne 3 puta,štelo ventile.Drugo sve nije dirano(jedino ac pumpa,vodena pumpa i to je).

...i kako se motor zagrije tako se i smanji dim, dok je hladan dimi i dalje.
Kod mene je slično kad se motor malo zagrije nedini toliko.Ali ja znam za par njih koji nedime nikako uopće.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
152
Pozdrav, pušta mi ulje na ovoj ručici. Vidio sam u katalogu da je unutra O-ring i osigurač, da li onda za zamjenu O-ringa treba sve skidati dolje da se dođe do osigurača? Jer sam probao odšrafiti šraf koji drži ručicu ali nisam mogao ništa izvaditi.

1641333942595.png
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Bok dečki.Nije me bilo dugo jel sam imo obaaveza dosta i problema nisam stigo.Imam male poteškoće s postavljanjem slika pa nemogu trenutno stavit
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Da li vi na kojem Univerzalu imate problema sa luftom u zadnjim tockovima?643je u pitanju.
Treba rastaviti bocne reduktore i dotegnuti matice ako su lezajevi dobri
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
219
Rastavljeno danas i lezajeve treba mijenjati, semeringe isto i treba mijenjati poluosovinu zadnjeg tocka ?Da li znate ko to ima i koliko to novaca dodje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Traktor Univerzal Sesvete ili ako ima još kaj zaliha Dom Križevci, a možda kaj rabljenog Traktor servis Hadrovič.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Izgleda da ima problema za dijelove za unija ,skoro je jedan trazio poluosovinu za 533 kaze nema je nigdje.
Kod nas ima samo za 445 i 550 dijelova za motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kolko ja znam ima dosta problema s dijelovima. Več dugo i sve ih je manje.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam sebi trazio 533 ,bilo je lijepih primjeraka ali nisam kupio najvise zbog dijelova strah me je bilo za ubuduce.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Danas je problem kupiti kvalitetan dio i za Zetora starijeg, a gde za Univerzala kad se ne proizvodi več 20 let.
 

Najnoviji postovi

Na vrh