• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Traktor Univerzal Sesvete ili ako ima još kaj zaliha Dom Križevci, a možda kaj rabljenog Traktor servis Hadrovič.
U sesvetama nećeš nać sigurno ja tamo često idem i poznam gazdu reko je kriza za univerzala sve manje i manje.Veli jedva naručim kontakt bravu a kamoli nešto komplicirano.Dom križevci više nema dijelove isto poznam gazdu samo gume i vulkanizaciju rade i sad su se premjestili nisu više na starom mjestu.Poznam i Hadrovića i on bi možda mogo imat rabljeno novo nećeš nać nigdje
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
Da li ima tko katalog od Univerzala 643 trebao bi te lezajeve da vidim koji su na toj poluosovini zadnjeg desnog tocka?!
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Imam dva universala 453 i 640 i u universal sesvete sam sve nasao. Dom krizevci vise nemaju, samo sa gumama rade, mada sam tam kupio zastitu kardana i to zadnju....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Da li ima tko katalog od Univerzala 643 trebao bi te lezajeve da vidim koji su na toj poluosovini zadnjeg desnog tocka?!
Zovi ti ipak u Dom, ima tam još dosta zaliha koje nisu završile u Sesvetama pa pitaj ;)

Koji ležajevi te zanimaju, na kratkoj ili na dugačkoj poluosovini?
Reci broj pa pogledam i javim.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Najvjerojatnije su otkupili sve kaj ide od Doma, znam da još nekih stvari koje manje idu u Domu ima.

Koji te onda ležajevi zanimaju?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
A dobro, možda si mogel malo prišparati na ležajevima da si ih uzel negde drugdje ili za istu cijenu kupiti kvalitetnije ;)
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
205
A cuj nisam narucivao dijelove dugo pa nisam sad htjeo kemijati.Ovako ima sve spakuj i posalji i gotovo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ma sve pet, ja sam si mislil da ušparaš koju kunu ili da za istu cijenu kupiš kvalitetnije ležajeve u nekom od specijaliziranih dučana jer trgovci djelova ionak od njih uzimaju i prodaju ih po duplo, ako ne i višoj, cijeni i još ti uvale one toprole ili slične...

Baš me zanima kaj ti budu poslali i ako ti nije problem pošalji sliku
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, kako provjeriti kolicinu ulja u reduktorima na universalu, do kojeg srafa treba biti ulja? Takoder, za prvi pogon kod DT verzije treba biti do cepa za tocenje ili?
 

stjepanf

Novi član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
7
Ubacili novi termostat pa kako bude.

Skinuo stari i čini mi se da je to orginal gore ili se varam? Piše 1972, sad ne znam jel to godina proizvodnje ili nešto drugo?
Filter sa nepovratnim ventilom plaćen oko 90 kn, suh ko barut. Jedva par kapi ulja u njemu
e9d005a4c20ff62a9cf685785da74ca8.jpg
cd939ac8da5dbedfd4e06604d29deba4.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Ja stavljam filter Mannove oznake W950/7, može i niži W940/25 odnosno to je isti po UFI-jeovm katalogu 23.102.02 baš za 445. Lampica se gasi odmah. Filteri nemaju taj treći dodatan anti-siphon ventil. Bitno je da je bypass na 0,7 bara onda će ti se lampica odmah gasit. Svi ovi kaj kupite ovak da paše na navoj su 1 ili 1,2 bara. Zato mu treba da nabi tlak.
Ubacili novi termostat pa kako bude.

Skinuo stari i čini mi se da je to orginal gore ili se varam? Piše 1972, sad ne znam jel to godina proizvodnje ili nešto drugo?
Vjerojatno godina. Inače piše temp. Imaš 3 vrste 74,79 i 82/83c stupnja. Po orginalu ide 82/83c.

Pardon, ovaj drugi je Mannove oznake W940/24
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Pozdrav,evo danas smo malo orali sa utb 445 i plugom lemind 12 cola visoki(kopija imt).Plug je proširen za 5 cm.Universal ga je ljepo vukao.
FB_IMG_2056491498232764331.jpg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Pozz ekipa.

Imam problem s uni 640dtc.

U oranju mi je izbacao vodu iz kilera. Tu sam priomjetio da baca kompresiju u kiler. Zamjenio sam brtvu glave, samo na jednoj, druga glava je ok.

Sad u sub sam primjetio da je opet baco vodu, sace su bile suhe.


Termostat sam izvadio, ne znam ni sam zasto. Ima li netko ideju zbog cega on to radi?

Lp
 

Dominik99

Aktivni član
Tu od
22 Lis 2015
Poruka
120
pozdrav svima planiram kupit universal-a 550 pa me zanima jel ima dijelova za njih posto bi trebalo generalku na motoru radit jel trosi ulje?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Šta se tiče klipova, karika, letećih ležajeva i sl ima. Glave su problem, blok, za radilicu neznam.

Najbolje nazvati u Traktor Universal u Sesvetama i pitati.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Prijatelj je kupovao blok i sve nedavno kod njih za 500 dt i nije bilo problema s nabavom dijelova. Najbolje nazvati i provjeriti jer je cifra bila dosta velika i treba to ukalkulirati u cijenu kupovine, jer mora biti jako jeftin da se to isplati raditi.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Savjetujem ti da provjeriš cijene u više trgovina jer ih većina naručuje dijelove od istih dobavljača (što se tiče Universala), ali se cijene dosta razlikuju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh