• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Na ovoj temperaturi vani ti se niti nebu temperatura digla...
Ja ga garim celi dan i nejde do zelenog, na jesen kad malciram kuruznicu cijelu onda oce i prek zelenoga
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Ako imaš kakav ručni digitalni termometar pa da nakon nekog vremena kako traktor radi, probaš izmjeriti temperaturu u hladnjaku.
Moguće da je termostat ostao otvoren.
Probaj zagrijat indikator pa vidi jel radi.
Uglavnom nije to nikakva znanstvena fantastika, sve je to manje više isto na svim tim starijim motorima, odnosno na isti princip rade.
Zagrijal danas indikator i niš ne pokaže na vuri (novi indikator kupljen prije tjedan dana pa da več ne valja u startu)a kad stisnem masu na blok onda kazaljka podivlja u iber temperaturu ,uzel van termostat budem sliku dal kak je ostal u kojem položaju a dad dal je ok ili ne nemam pojma samo sam ga poslje stavil u vruču ključalu vodu i nikakvog pomaka nije imal
 

Prilozi

  • IMG_20240325_163101.jpg
    IMG_20240325_163101.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 12

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Indikator kad se grije van bloka treba spojiti žicom na tijelo masu, da bi to radilo ako je original indikator koji je spojen preko žice a ne kapilare.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Grijal sam ha industrijskim fenom indikator je bil u bloku zašrafljen
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kud je grijan, s gornje strane gdje je žica dok je bio u bloku? To ae uzme van i voda ili fen i tako isproba , drukčije baš i ne bi išlo, pa kak bi zagrijali vodu s fenom preko bloka kad je senzor na vrhu indikatora?
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Probal sam sikak,i u bloku i van bloka sa žicom na njemu sa fenom sam grijal onaj pipac baš i niš
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Moguće da ne valja stvarno, moguće je izmjeriti otpor ako imate instrument ili pravac u dućan i zamjena. Ja sam stavio sa podjelom na stupnjeve i kapilarom jer mi je to bijelo, zeleno , crveno išlo na živce, uvijek je bio u bijelom i nisam imao pojma koliko je to stvarno stupnjeva i da li stvarno radi.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Od čega tj.od kojeg traktora ste stavili sat i indikator
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Pozdrav samo da javim da sam danas rješil oko temperature ,a ježi ga zezal vas sve a ja sam bil sam kriv na kraju,kad sam menjal vuru od onih tri žica prvu i zadnju sam krivo spojil i onda sprobaval i rešil i uz to sam promjenil termostat i sad šljaka Sve ,hvala uglavnom svima koji ste si uzeli vremena i pomagali mi a na kraju ja sam kriv al ok stari indikator i termostat istina i bog nisu bili ok tak da...
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Pozdrav društvo opet problemi sa univerzalom 445 ,heh sad ovak ide kak sam rješio temperaturu to je sve super al sad počelo kapati ulje crno ispod mjenjača gdi su one šplente ili rascjepke kak ko veli koji klinac sad ovo i kaj treba napraviti ,
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ak nije potok ispod njega ja ga ne bi rastavljao na pol, radio sam to jednom i opet je bilo isto. U prijevodu puno posla za ništa, sad možda tko ima bolja iskustva.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Pa ono nije da je potok al ono crno ulje Sad je stajal traktor ovih dana nekih tjedan dana i iskapalo je za širinu šake ulka onak se razlilo po podu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Rastavljao sam i sam jednog svog, primijenio semering radilice i od tada je bio suh.
Da ima posla ima dok se dođe do semeringa, ak ne smeta tjeraj dalje pa dok ide.
 

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
To bi bilo super da moj nema kabinu pa još to šraufati .a treba na tri djela ili samo tu kod motora rastaviti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nov-utbovac

Novi član
Tu od
8 Sij 2024
Poruka
20
Evo ovak izgleda to kak kaplje a na mjestu traktor ne vozi se več tjedan dana
 

Prilozi

  • IMG_20240403_161023.jpg
    IMG_20240403_161023.jpg
    30.8 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20240403_161039.jpg
    IMG_20240403_161039.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 41

snjego10

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2012
Poruka
105
Poz ekipa.
Sused ima 445 utb pukla mu boš pumpa,oni su to skinuli odvrnuli maticu zupčanika kroz onu malu rupu. Sad me moli da montiramo novu pumpu ja sam skinul onaj poklopac sa kompresorom, vidim na zupčaniki pumpe broj 4 dali je to oznaka faze i sa kojom oznakom se mora poklopiti na susjednom zupčaniku. Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh