• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

univerzal 445 dt

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Najjednostavnije ti je dodati tubinu ;)
Znam ali teško bi to bilo upakirati a da k nečemu sliči, ne da mi se zafrkavati na tehničkom. Ako kupim blok onda budem polako skupljao dijelove i složio i samo zamijenio. Teško je doći do nekih pravih informacija jer ne znam da li je tko u okolici to slagao. Ova ideja za 102 klipove mi se jako sviđa, dok su bili univerzali bez prednjeg pogona za nešto trebao sam još jednog polako kupiti i imao bih sve dijelove, pa sad gledam ako uzmem novi blok je 1200 eura, plus sve što treba bude već oko 3000, uglavnom nije jeftina igra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,464
Najjednostavnije ti je dodati tubinu ;)
Kaj ti nisi na svojeg turbinu dodal?
A i to o turbini je najlakše napisati.... treba se s tim u borbu uhvatiti pa da to ide.

O pokojnima sve najljepše, ali ja nisam još na blok s debelim piksama naletel a složil sam takvih motora barem 5 komada. I novijih i starih godišta.

I na kraju da te pitam.
Jel znaš odgovor na pitanje jel idu jači ventil?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,160
Ne znam. Trebalo bi pogledati u katalogu dijelova, a nemam ga.
Bilo bi logično da su za fi 102 onakvi kakvi su za 640 ili 530.

Netko je tu na Forumu davno spominjal da je to radil (453 slagal na 533), ali se više ne sjećam koji član i kad.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,464
Ne znam. Trebalo bi pogledati u katalogu dijelova, a nemam ga.
Bilo bi logično da su za fi 102 onakvi kakvi su za 640 ili 530.

Netko je tu na Forumu davno spominjal da je to radil (453 slagal na 533), ali se više ne sjećam koji član i kad.
Imam ga ja. Imam i radionički pa dođi i vidi.
Usput buš mi pokazal te dve vrste blokova jer u katalogu moraju postojati ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,160
Rekoh kaj mi je pokojni rekel...nisam nikad provjeraval, a ak je on lagal, ja mu pomažem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,160
To je za Fiat 480, imt 533 i 540, motor serije 8035.02
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,417
Zar ne bi taj trebao pasati na 445? To sa serijama meni malo znači kad nisam u tim vodama i nemam takvih podataka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,464
Rekoh kaj mi je pokojni rekel...nisam nikad provjeraval, a ak je on lagal, ja mu pomažem...
Opet stara dobra floskula (otrcana fraza). Rekli bi po Hrvaški ispraznica... Čula, rekla kazala....
Prava selska birtija :hahah:

@jocc imam dečka koji bi to trebal imati u malom prstu. Njega ti modeli Fiata strašno zanimaju, a sa Rumunom je bil u istoj kuči....
Bum ti to ispital čim ga vidim.
Znam da ima razlika u glavama ali da se i tu nekaj iskemijati jer paše samo trebaju i dize..... kad pitam znal bum točnije objasniti.
Ovaj blok je najvjerojatnije Indijanac ili Turčin jer kolko ja znam orginala več odavno nema. To ako buš kupoval uzmi ga obavezno na revers i odnesi u dobru strojnu obradu na premjeravanje ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh