• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
medo šapće ali me mući kontrolka od ulja:scratch
naime napokon sam nakon ohoho(čitaj cca2g) vremena promijenio ulje u motoru ali u zadnjih mijesec i po na starom ulje je na medeku morao biti nešto jači ler gas da bih se spomenuta lamPICA ugasila i mislio sam da če se to promijeniti s novim uljem ali nije:scratch
da vas čujem???????
P.S-mislim da sam davno nešto čito o tome ali sad ne mogu nači taj dio teme
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
medo šapće ali me mući kontrolka od ulja:scratch
naime napokon sam nakon ohoho(čitaj cca2g) vremena promijenio ulje u motoru ali u zadnjih mijesec i po na starom ulje je na medeku morao biti nešto jači ler gas da bih se spomenuta lamPICA ugasila i mislio sam da če se to promijeniti s novim uljem ali nije:scratch
da vas čujem???????
P.S-mislim da sam davno nešto čito o tome ali sad ne mogu nači taj dio teme
Indikator si mijenjal?
Pritisak kontroliral manometrom?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ništa od navedenog, i sam sam pomislio na indikator za početak, za pritisak mislim da znam tko če mi to obaviti
malo mi je nejasno to s indikatorom, on ili radi ili ne radi????
ne znam kako bih mu malo jači gas mogao pomoći:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ništa od navedenog, i sam sam pomislio na indikator za početak, za pritisak mislim da znam tko če mi to obaviti
malo mi je nejasno to s indikatorom, on ili radi ili ne radi????
ne znam kako bih mu malo jači gas mogao pomoći:scratch
Indikator ti je najjeftiniji u toj cijeloj priči, a ako nije on onda bu to malo skuplji zahvat.
Veči gas, veči broj obrtajapumpe, a sa time i veča količina ulja koju nestigne raspišati uokolo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
koliko košta taj malo skuplji zahvat:scratch
okvirno
To ti bum rekel kad me pozoveš da ti ga izvedem :finga:

Teško ti je to za reči. Ovisi kaj bu sve trebalo, a kad je več širom onda nema kemijanja. 10-tak metri stučeš i unovčiš i teraj dalje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
samo 10-ak, znam da je jeftin što se tiče popravaka ali baš toliko:shock:
ma ako če dolaziti do toga da bude bio rastepen onda definitivno ide sve novo ali stvarno sve, zaslužio je:supz:
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
malo pretjerivanja al eto moralo se
 

Prilozi

  • sa mobitela 100.jpg
    sa mobitela 100.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 330

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
malo pretjerivanja al eto moralo se

Čista ravnica, blago tebi... vidim od rastepača gnoja si spigal rudo od tereta ili me oko vara? pa ne diže ti niš prednji kraj od 335 budući da je takav teret na njemu?
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
Kolega di je to od ravnice to je samo jedan ravniji dio a ruda ja popigana još osamdesetih inače svim tim prikolicama je ruda slabiji dio al imam ja ideju kako da je preradim i to na donju kuku a prednji dio traktora začudo ovaj teret nemože podignut ali ga vrtim ko servo
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kolega di je to od ravnice to je samo jedan ravniji dio a ruda ja popigana još osamdesetih inače svim tim prikolicama je ruda slabiji dio al imam ja ideju kako da je preradim i to na donju kuku a prednji dio traktora začudo ovaj teret nemože podignut ali ga vrtim ko servo

Ja imam Pottinger 2500 i isto ima slabu rudu, neznam koja im je to fora...
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
to su brdske prikolice predviđene za vožnju gnoja sa orginal stranicama ali svejedno konstrukcijski su rude jako loše zamišljene još kad sam se sagnuo ispod pa vidio zavare katastrofa odma sam uzeo aparat i pojačao ih
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Normalno da je slaba ruda kad su povišenja 70% orginal staranice:scratch:rolfer::mrgreen:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
dečki...ovoje radni stroj ...:mrgreen:

P4071199.jpg


P4071197.jpg
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Evo da prvo potvrdim mogučnosti medeka.

100_0523.jpg

Zna se da je u zagorju malo ravnica 8)


Eeeee sad malo "tehnike"!
Prilikom spuštanja prikolice niz brdo (mašina koči) počelo je jako nekaj strugat i lupat negdje u pogonu. Kad je stisne kočnica prestaje (znači kad je rasteretn pogon) danas sam malo škicnul pod poklopac i evo kaj sam videl

100_0524.jpg

Na prvi pogled nič :rolleyess:

Skužil sam da su šrafi los koji drže vilice. Vilic šeče 3-4mm sim tam. Kad se vrti i i dolazi do anšlaga koda struže nakaj po zupčaniku.Sad sam to stegunl i probal koliko je moguče dok nije neki veči teret.Šrafe sam stegnil koliko ide,zaljepil loctitom i zakurajbal drotom kak je bilo. Čini i se da je ok sad.Bume vidli 8)

@muhaničar
:partyman::drinkers::drinkers:
100_0525.jpg
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
dečkovi...a zašt meni tuli pumpa i više nemrem dignut teret teži od 200kg...?! Pumpa nova...bila lani.....:?:shock:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
dečkovi...a zašt meni tuli pumpa i više nemrem dignut teret teži od 200kg...?! Pumpa nova...bila lani.....:?:shock:
Ulja ima dosta?
Jel vozila kad na suho?
 

Najnoviji postovi

Na vrh