• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ulja ima dosta?
Jel vozila kad na suho?
Nije "drajvala" nikad na suho,a što se tiče ulja,čini mi se da je na minimumu:?:
Čitam sad malo da je mrgu isto zezalo,možda i kod mene se nakupilo kakvog smeća...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nije "drajvala" nikad na suho,a što se tiče ulja,čini mi se da je na minimumu:?:
Čitam sad malo da je mrgu isto zezalo,možda i kod mene se nakupilo kakvog smeća...
Onda kreni od filtera
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
E,pitanje...jel bi moglo imat veze sa regulatorom? Jer kolko se sjećam,mislim da mi se to počelo dešavat nakon što sam mjenjao gumice na regulatoru...Vjerojatno sam nešto onda zezno po tom pitanju...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
E,pitanje...jel bi moglo imat veze sa regulatorom? Jer kolko se sjećam,mislim da mi se to počelo dešavat nakon što sam mjenjao gumice na regulatoru...Vjerojatno sam nešto onda zezno po tom pitanju...
Moguče da si negde fulal
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Neznam jel kod od vas blizu Bjelovara,da mi to pogleda,ak bi htio
Ako imaš pinke nije problem jedan vikend.
A zakej to nebi sam probal riješiti, ako si se upuštal u zamjenu gumica u razvodniku neznam zakej nebi onda dalje išel sam?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ako imaš pinke nije problem jedan vikend.
A zakej to nebi sam probal riješiti, ako si se upuštal u zamjenu gumica u razvodniku neznam zakej nebi onda dalje išel sam?
A neznam dalje šta da radim? Da opet kopam van gumice,pa nove i ponovo? Karika i manžete na cilindru su nove,pumpa je nova,jedino ta kockica me jebe... Izgleda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
A neznam dalje šta da radim? Da opet kopam van gumice,pa nove i ponovo? Karika i manžete na cilindru su nove,pumpa je nova,jedino ta kockica me jebe... Izgleda
Polako, ne prostači (to smiju samo odabrani :lol:)

Daj ti meni točno reci kaj se događa na hladno, a kaj na toplo?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Polako, ne prostači (to smiju samo odabrani :lol:)

Daj ti meni točno reci kaj se događa na hladno, a kaj na toplo?
A gle,jednako se ponaša i na hladno i toplo...jednostavno više nemože podić "jači" teret...recimo utovarivač stajskog gnoja,kao što je prije dok sam stavio pumpu radio ko lud na leru...A onda sam skužio da nemože držat,da popušta hidraulik,pod bilo kakvim teretom,pa sam išo raskopat regulator...I sad se dešava to da više nemože dizat..i zuji pumpa...e sada...dal je uletilo kakvog smeća unutra ili sam nešto zezno sa kockom,neznam...a ni nije neka preša,što se tiče tog traktora,jer ionakomi samo za utovarivač treba,mislim,dobro bi došo...sav je pred generalno
I nisam napomenu da filtera ulja hidraulike stvarno nema na njemu već nekoliko godina,a nema ga tu kod nas trenutno nigdje za kupit,pa......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kak nebi bilo filtera za kupiti?
Rastepi to i rastavi pumpu hidraulika, zamjeni semering, bolesni su na to i usput pogledaj da ti na usisu ne vleče zrak.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kak nebi bilo filtera za kupiti?
Rastepi to i rastavi pumpu hidraulika, zamjeni semering, bolesni su na to i usput pogledaj da ti na usisu ne vleče zrak.
Misliš da je dobila pumpa po labrnji?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Misliš da je dobila pumpa po labrnji?
Pa pošto nije bilo filtera, moguče. Mada nemora biti. Napravi ono kaj sam ti rekel, tj rastepi i prerešetaj jer ovak moremo popravljati do prolječa
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Pa pošto nije bilo filtera, moguče. Mada nemora biti. Napravi ono kaj sam ti rekel, tj rastepi i prerešetaj jer ovak moremo popravljati do prolječa
Bum to napravio,čim malo vremena se skupi...:partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo danas smo konačno uradili nešto konkretno na malom ursuzu od šuraka
zamijenili smo lijevu kočnicu , stavljene nove pakne i semerinzi a doboš sam obradio na strug
sve je sastavljeno i što se toga tiče sve je ok , nastavak možda bude i sutra da napadnemo i desni točak

moram da dodam da je mnogo lakše spojiti ''trubu'' i reduktor vani pa sve to skupa okačiti na traktor , tako nema straha da semerinzi dobiju po nosu pri sklapanju

inače kao što sam i priej rekao , radi se o zapuštenom traktoru tako da na njemu ima mnogo posla

e sad , njegova hidraulika mi je totalno nejasna , danas kada sam je probao podigla je poluge onako polako cimajući (nije bilo ni dovoljno ulja u mjenjaču pošto nismo vratili što smo ispustili jer redimo i desni točak uskoro)
i nije htjela da ih spusti , poluge se se kretale pomalo na dole kada se stane na njih ali se odmah podignu gore kada se oslobode , ovo mi govori da je ono cimajuće dizanje uzrokovano nedostatkom ulja
ali problematično mi je što neće da se spuste :shock:

kasnije nisu htjele ni da se dižu , ali sam vjerovatno isključio pumpu za koju nisam ni znao da može da se isključi dok malo prije nisam vidio u uputstvu čemu služi ona ručica ispred kardanske :oops:

motor je takodje u lošem stanju , mora se raditi
jesu li u njega ''mokre'' stubline ?

i ako neko može da mi malo pojasni ovaj problem sa hidraulikom , znači šta raditi ? odakle početi ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
evo danas smo konačno uradili nešto konkretno na malom ursuzu od šuraka
zamijenili smo lijevu kočnicu , stavljene nove pakne i semerinzi a doboš sam obradio na strug
sve je sastavljeno i što se toga tiče sve je ok , nastavak možda bude i sutra da napadnemo i desni točak

moram da dodam da je mnogo lakše spojiti ''trubu'' i reduktor vani pa sve to skupa okačiti na traktor , tako nema straha da semerinzi dobiju po nosu pri sklapanju

inače kao što sam i priej rekao , radi se o zapuštenom traktoru tako da na njemu ima mnogo posla

e sad , njegova hidraulika mi je totalno nejasna , danas kada sam je probao podigla je poluge onako polako cimajući (nije bilo ni dovoljno ulja u mjenjaču pošto nismo vratili što smo ispustili jer redimo i desni točak uskoro)
i nije htjela da ih spusti , poluge se se kretale pomalo na dole kada se stane na njih ali se odmah podignu gore kada se oslobode , ovo mi govori da je ono cimajuće dizanje uzrokovano nedostatkom ulja
ali problematično mi je što neće da se spuste :shock:

kasnije nisu htjele ni da se dižu , ali sam vjerovatno isključio pumpu za koju nisam ni znao da može da se isključi dok malo prije nisam vidio u uputstvu čemu služi ona ručica ispred kardanske :oops:

motor je takodje u lošem stanju , mora se raditi
jesu li u njega ''mokre'' stubline ?

i ako neko može da mi malo pojasni ovaj problem sa hidraulikom , znači šta raditi ? odakle početi ?
Stubline su mokre.

Ajde vi njemu prvo natočite svo ulje (kad odradite kočnice), pa probajte onda da vidimo prvo u vezi dizanja, a kaj se tiče spuštanja možda se nekaj unutra odkopčalo.
Jel imaš onaj radionički koji sam metnul na forum?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
imam radionički , čitao sam ga ali nema dijagnoza vezanih za hidrauliku

siguran sam da je malo ulja da bi pumpa radila normalno ali malo me zbunjuje to što neće da spusti :rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh