• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
jel ima tko ideju ili bolju informaciju po pitanju cijene
Evo sutra bum zval i ispital (samo za tebe) ;)
Kolega mi je poklonio Pumpu za ulje i lamelu navodno za C -335 kako nisam stručan o kojoj se pumpi radi i za koji traktor a pari mi se da se radi o uljnoj pumpi za C-360, lamela nije bitna nju budem provjerio lako u trgovini.
U pravu si, to je pumpa ulja i lamela od 355 ili 360
Edit
Lamela kardanska

http://imageshack.us/photo/my-images/89/59281838.jpg/

otvorite sliku
trebam dimenziije za semering
25 x 35 x 7
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Na taj postoječi ventilator se može ugraditi još jedan takav metalni ventilator sa dva krilca. Plastični mislim da bi trebal pasati od Zetora s tim da bi trebalo malo pera prikratiti.

Hladnjak možda pun kamenca, ali mi se čini da u njega ni ne stane toliko tekučine :scratch Bum pogledal kaj piše u priručniku.
Edit, stvarno piše 10 litara :shock:

Termostat staviti OBAVEZNO jer inače mali medo kuha pod opterečenjem.

Grijač, nemam pojma. Pitaj ovdje http://www.hubzin.hr/Kontakt.aspx

Sa dekompresorom bi mu trebalo biti lakše upaliti uvijek, a naročito ispod nule.

Ovaj iz tvoje firme bi mogal i koju kunu dati za forum kak ga reklamiraš...:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo večeras smo rasturili motor od šurakovog usre

stanje je žalosno ali to nije ni bitno pošto ide zamjena sklopova i remont glave , radilicu nećemo dirati

zatečeno stanje samo govori o prethodnom vlasniku , ventili nemaju konusa nimalo nego neke stepenice , na jednom klipu kompresiona karika je u 9 dijelova , drugi klip je nema nikako i pola klipa je izgorelo , cijev od uljne pumpe do bloka je odvrnuta , i još milion sitnica
ma da ne povjeruješ kako ljudi mogu da se ophode prema mašini , strašno

samo mi nikako nije jasno da je radilica preživjela i nema nimalo oštećenja a nije imala podmazivanje ptem pumpe , e sad pitanje je i koliko to traje


nego mene zanima koliko je teško izbiti stubline , kakav alat da pravim , može li na vijak ili da pravim alat za hidrauličnu presu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ovaj iz tvoje firme bi mogal i koju kunu dati za forum kak ga reklamiraš...:supz:
Moje firme :scratch
Kaj to iz tebe govori? Sigurno si opet kosal kobaje :finga:

Ako je to za forumaše loše ja više nebum

evo večeras smo rasturili motor od šurakovog usre

stanje je žalosno ali to nije ni bitno pošto ide zamjena sklopova i remont glave , radilicu nećemo dirati

zatečeno stanje samo govori o prethodnom vlasniku , ventili nemaju konusa nimalo nego neke stepenice , na jednom klipu kompresiona karika je u 9 dijelova , drugi klip je nema nikako i pola klipa je izgorelo , cijev od uljne pumpe do bloka je odvrnuta , i još milion sitnica
ma da ne povjeruješ kako ljudi mogu da se ophode prema mašini , strašno

samo mi nikako nije jasno da je radilica preživjela i nema nimalo oštećenja a nije imala podmazivanje ptem pumpe , e sad pitanje je i koliko to traje


nego mene zanima koliko je teško izbiti stubline , kakav alat da pravim , može li na vijak ili da pravim alat za hidrauličnu presu
Kad uređujete glavu pripazite koliko vam ventili budu izlazili iz glave.

Ovo o radilici ti samo govori koliko su te radilice kvalitetne (o tome sam več pisal).

Stubline idu van sa radapcigerom na vijak obično bez problema. Ako slučajno nebi išle kad napneš odozdo pripomogni radapcigeru ;)
Kod ugradnje novih dobro očistite dosjed za O-ringe i namažite mašču SIM-80. Pripazite na visinu novih stublina jer one se podlažu bakrenim podloškama (nemojte uništiti stare jer ove nove su obično predebele),
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
glavu će da radi radionica koja se bavi obradom motora mada ne bi bilo loše da znam i ja koja visina ventila je potrebna , nisam upućen sa time

mast SIM80 , to nešto namjensko ili ............ ? :scratch

i kada smo skinuli dihtung glave , našao sam i bakarne podloške (nezavisne) na dihtungu , jeli to tako ide ili je neko se spašavao od neravnih stublina ili krive glave?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ventili moraju izvirivati iz glave 1,9 - 2,2 mm.

SIM-80 http://www.ivasim.hr/sim-80 Ja koristim i zadovoljan naročito zato jer kad treba drugi put rastaviti silikon stvara probleme.

Bakrene pločice idu ispod košuljice cilindra pa je te neko očito naknadno ugrađival. Bum potražil kakvu sliku pa ako najdem stavim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
mast nedostupna , ići će silikon jer ne mislimo to mijenjati skoro :vragek:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
mast nedostupna , ići će silikon jer ne mislimo to mijenjati skoro :vragek:
Pusti ti to, nikad neznaš kaj te čeka sutra. Novi dijelovi katastrofa ;) Bolje stavi neku diht masu koja se ne stvrdnjava.

Evo slika pločice. Budi oprezan kad buš staru sa stubline vadil jer obično je ta bolja od nove. Nova je predebela i nemože se dovoljno stisnuti glavom pa voda curi na brtvi glave.


image hosting jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hitno potreban podatak na koliko se stežu leteći ležajevi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
e hvala ti
ostalo sam našao , glava 22-24 kile a ventili 0,20

evo večeras smo izvukli stare stubline i stavili nove , sklopili i ubacili klipove , ostalo je da se zategnu klipnjače na mjeru pa da se steže glava glavu smo samo stavili , nije ni pritegnuta
i onda se kreće sa sklapanjem okolice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Nema na čemu.
Sklopite to danas pustite ga da malo odradi i u šumu s njim prije snjega ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nećemo moći danas , idemo u šumu samo uveče imamo vremena za mehaničke akivnosti pa radimo svaku veče po 2-3 sata
njega kada završimo onda je navala na mog T40 da sastavimo mjenjač , isti sistem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
sklop je bio 70e , zaboravio sam čiji je , to više nije ni bitno u moru kojekakvih kopija i svijetu sa kinezima

evo večeras je ursuz sklopljen i upalje, kresnuo je od prve
sasvim uredno radi
ono što me najviše mučilo je pritisak ulja , ali brizi je došao kraj kada sam vidio 3-3,5 bara konstantno :supz:
ostalo je da se sklopi one periferije oko motora
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Savo ima li kakvih slika od tog velikog remonta ili je bilo tako napeto da se nije imalo kada slikati??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nažalost niti jedna jedina slika nije napravljena :oops:
sve smo radili uveče sa totalno masnim (crnim) rukama dok se sve opralo i nikome nije ni padalo na pamet da slika nešto

eto mogu slikati stari klip u kakvom stanju je bio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Savo ima li kakvih slika od tog velikog remonta ili je bilo tako napeto da se nije imalo kada slikati??
Imam ja ali nedam :lol:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
nažalost niti jedna jedina slika nije napravljena :oops:
sve smo radili uveče sa totalno masnim (crnim) rukama dok se sve opralo i nikome nije ni padalo na pamet da slika nešto

eto mogu slikati stari klip u kakvom stanju je bio

Savo koliko je koštao traktor? naravno prije sređivanja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh