• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
imam radionički , čitao sam ga ali nema dijagnoza vezanih za hidrauliku

siguran sam da je malo ulja da bi pumpa radila normalno ali malo me zbunjuje to što neće da spusti :rolleyess:
Pa i mene, a naročito to kaj veliš da pod opterečenjem spusti, a čim maknete opterečenje opet podigne.
On ima kopiranje preko poluga pa je možda tu nekaj zaštekalo ili se kaj u poklopcu raskopčalo na polužju.

a jeste se probali igrati sa onom drugom polugom za izbor načina rada?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
dilema oko poluga je ja mislim riješena , jedna ručica je slomljena i nisam je vidio , znači imaju tri ručice

a to što je spuštao po opterećenjem je ja mislim jer nije imao dovolno ulja pa je pumpa nafilovala vazduha u cilindar , bar se tako meni ponašalo

danas smo trebali sastaviti i desni točak ali pošto sam ja magarac oštetio semering pri ubacivanju čekićom onda smo zaustavili radove do sutra dok se ne nabavi semering
snikuo sam mu i dizne i provjerio , lijepo praše ali im mali pritisak , oko 110 bara a nisam mogao da ih podesim , onaj vijak kroz preliv šrafciger nemože ni da mrdne
a kada skinem cijelu kapu sa dizne nemožem opet da dodjem do tog regulacionog vijka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
dilema oko poluga je ja mislim riješena , jedna ručica je slomljena i nisam je vidio , znači imaju tri ručice

a to što je spuštao po opterećenjem je ja mislim jer nije imao dovolno ulja pa je pumpa nafilovala vazduha u cilindar , bar se tako meni ponašalo

danas smo trebali sastaviti i desni točak ali pošto sam ja magarac oštetio semering pri ubacivanju čekićom onda smo zaustavili radove do sutra dok se ne nabavi semering
snikuo sam mu i dizne i provjerio , lijepo praše ali im mali pritisak , oko 110 bara a nisam mogao da ih podesim , onaj vijak kroz preliv šrafciger nemože ni da mrdne
a kada skinem cijelu kapu sa dizne nemožem opet da dodjem do tog regulacionog vijka
A da probaš lagano malim čekičem uokolo ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
misliš kapu da nalupam sa strane ?
nisam o tome razmišljao
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Onda bi to izgledalo ovako:
''Jebes masinu koja nemoze da se napravi i popravi brusilicom i aparatom za varenje, a fina mehanika čekićem''
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
misliš kapu da nalupam sa strane ?
nisam o tome razmišljao
Pa da. Ono neki tvrdi drveni komad drveta odozdo (bar to tebi nije problem), a mali čekićak odozgo i tako uokolo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
danas smo uz milion problema završili i desnu kočnicu , jutros kupim nov semering ali pogrešan , uzeo drugi semering i ponio , magarac :x

došli da montiramo ono nigdje veze sa vezom , šurak ode 25km po drugi , odgovarajući

ajde rekoh da skinemo i filtere da zamijenimo , kad vidi čuda :shock: uložaka u filterima nema NIKAKO , stvarno neke vlasnike treba tući da bi se opametili
kupimo nove filtere i postavimo
nemogu da shvatim ljude da za filtere od 5 evra je sreman da žrtvuje boš pumpu i dizne koje košta malo više od 5e

sa kočnicama smo prezadovoljni , stvarno imaju snage na kočenju , čak se nadam da će se još pojačati dok nalegnu jer su doboši obradjeni pa je malo veći prečnik doboša nego pakne , ali i ovako da ostane to je i više nego zadovoljavajuće

najvjerovatnije da će i motor veoma skoro morati da se radi , nema kompresije skoro ništa , radi na jedan klip , dim je nesagoreli , ujeda za oči
šta da vam pričam kada vam je dovoljan samo jedan podatak o prethodnom vlasniku a to je oni filteri malo prije što sam opisao

mo'š misliti kako je on i motor čuvao :rolfer:
vjerovatno jadan i nezna kako izgleda novo ulje :D ima da mu se obraduje k'o dijete sladoledu :supz:
 
S

salle79

Guest
ursus335

imam problem sa ursusom 335 radjena generalna pre par dana sve novo al nesto ne radi kako treba sporo prima gas i gubi snagu u brdo jako brzo.ako neko zna sta moze biti hvala unapred
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Friški sam vlasnik sam mede 76. god. ljetos mi je pomješo ulje i vodu (ošle gumice na stublinama) ja popizdio i kupio nove klipove,stubline,ležajeve i sve ostalo što je trebalo brušenje glave dihhtung ruke majstora cca 2000 kn. Sa motorom sam zadovoljan mada ga još ga razrađujem, promjenio ulje filter, oprao sam hladnjak, ispuhao kompresorom, stavljen novi antifriz -36.
Moje pitanje dali bi trebao zamjeniti ventilator koji ima dva krilca sa nekim koji ima više krilaca radi boljeg hlađenja? Dali paše od nekog zetora i kojeg?
Sljedeće pitanje po knjizi treba u sustav stati 10 lit. rashladne tekučine kod mene stalo 7 (možda manji hladnjak)?
Nemam termostat, dali bi ga trebalo staviti?
Koliko bi koštala ugradnja grijača i dali se to isplati? (sada kad je zahladilo malo teže pali) i moje zadnje pitanje je U kojim prilikama je primjereno koristiti dekompresor dali je to sada po zimi ili uvjek na hladno.
P.s. Medu sam opremio sa automatskom kukom i kabinom koja je još uvijek "vila promaja" nemam ni jedno staklo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Friški sam vlasnik sam mede 76. god. ljetos mi je pomješo ulje i vodu (ošle gumice na stublinama) ja popizdio i kupio nove klipove,stubline,ležajeve i sve ostalo što je trebalo brušenje glave dihhtung ruke majstora cca 2000 kn. Sa motorom sam zadovoljan mada ga još ga razrađujem, promjenio ulje filter, oprao sam hladnjak, ispuhao kompresorom, stavljen novi antifriz -36.
Moje pitanje dali bi trebao zamjeniti ventilator koji ima dva krilca sa nekim koji ima više krilaca radi boljeg hlađenja? Dali paše od nekog zetora i kojeg?
Sljedeće pitanje po knjizi treba u sustav stati 10 lit. rashladne tekučine kod mene stalo 7 (možda manji hladnjak)?
Nemam termostat, dali bi ga trebalo staviti?
Koliko bi koštala ugradnja grijača i dali se to isplati? (sada kad je zahladilo malo teže pali) i moje zadnje pitanje je U kojim prilikama je primjereno koristiti dekompresor dali je to sada po zimi ili uvjek na hladno.
P.s. Medu sam opremio sa automatskom kukom i kabinom koja je još uvijek "vila promaja" nemam ni jedno staklo.
Na taj postoječi ventilator se može ugraditi još jedan takav metalni ventilator sa dva krilca. Plastični mislim da bi trebal pasati od Zetora s tim da bi trebalo malo pera prikratiti.

Hladnjak možda pun kamenca, ali mi se čini da u njega ni ne stane toliko tekučine :scratch Bum pogledal kaj piše u priručniku.
Edit, stvarno piše 10 litara :shock:

Termostat staviti OBAVEZNO jer inače mali medo kuha pod opterečenjem.

Grijač, nemam pojma. Pitaj ovdje http://www.hubzin.hr/Kontakt.aspx

Sa dekompresorom bi mu trebalo biti lakše upaliti uvijek, a naročito ispod nule.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
na mome su 4 krilca ali orginal su 2, osobno dekompresor ni ne koristim, i sam razmišljam da mu stavim glavu s grijačima (koliko sam se uspio informirati cijena je nešto manje od 2000kn) , antifriz mu nisam stavio iz razloga što mi nije problem ispustiti vodu a kad mu nalijem vruču vodu u sustav i tako ostavim cca 7-10 min zapali ko puškica, i u mojeg ide 7-7,5 l tekučine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
na mome su 4 krilca ali orginal su 2, osobno dekompresor ni ne koristim, i sam razmišljam da mu stavim glavu s grijačima (koliko sam se uspio informirati cijena je nešto manje od 2000kn) , antifriz mu nisam stavio iz razloga što mi nije problem ispustiti vodu a kad mu nalijem vruču vodu u sustav i tako ostavim cca 7-10 min zapali ko puškica, i u mojeg ide 7-7,5 l tekučine
Kolko ja znam tu se samo usisna grana mijenja, a ona ima oko pol kile i aluminijska je, a kila aluminija 6-8 kn :rolleyess:
Znači da brat bratu sa ljevanjem i obradom ne vrijedi više od 100-tinjak kn ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Kolko ja znam tu se samo usisna grana mijenja, a ona ima oko pol kile i aluminijska je, a kila aluminija 6-8 kn :rolleyess:
Znači da brat bratu sa ljevanjem i obradom ne vrijedi više od 100-tinjak kn ;)

6-8 kn ti je alumini na vage;),
kolika je cijena lijevanja aluminija,
znam da je cijena obrađenoga odljevka gusa oko 20 kn/kg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
6-8 kn ti je alumini na vage;),
kolika je cijena lijevanja aluminija,
znam da je cijena obrađenoga odljevka gusa oko 20 kn/kg
Znam za aluminij ;)

Granu onda treba složiti gusenu, Možda se bu odma lakše motal :rolfer: Samo kad uzmeš u obzir da treba i kalup delati :scratch
Možda se nekome isplati pa evo slika


adult image hosting
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
6-8 kn ti je alumini na vage;),
kolika je cijena lijevanja aluminija,
znam da je cijena obrađenoga odljevka gusa oko 20 kn/kg

Partner krapina ima to na lageru, vidio prekjučer, neznam kolika je cijena neki deda je pital, a oni mu pokazali, to ti ide novi komad između filtera zraka i motora s dva dosjeda za grijače... te dosjede možeš i sam izbušiti i s gornje strane dovariti u nekoj spec. firmi da budu "duži" pa urezati navoje... grije se samo zrak, ja imam to tvornički na medi 86. god. bez toga mi gotovo ne pali niti po ljeti... još nisam to sredil... :axe:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Kolega mi je poklonio Pumpu za ulje i lamelu navodno za C -335 kako nisam stručan o kojoj se pumpi radi i za koji traktor a pari mi se da se radi o uljnoj pumpi za C-360, lamela nije bitna nju budem provjerio lako u trgovini.



 

Najnoviji postovi

Na vrh