• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
pozdrav
prije 2 mjeseca sam promjenio kočnice na malom ursusu i semeringe poluosovine jer je ulje zamastilo pakne, poslje toga sam vozio traktor možda 5-6km, nisam ništa radio s njim, i danas vidim da je ulje opet kapljalo po unutarnjoj strani felge. Ne znam jel to ulje iz bočnih reduktora ili je iz mjenjača, na slici se vidi rupa kroz koju curi ulje i sljeva se na najniži dio bočnog reduktora. Susjed kaže da bi ta rupa trebala imati nekakav čep koji bi spriječio curenje ulja. zanima me vaše mišljenje
 

Prilozi

  • 20140114_125005.jpg
    20140114_125005.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 1,224

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj neku malo vecu sliku .... Ne znam di se tocno ta rupa nalazi pa da ti sutra pogledam bas na traktoru, jer u katalogu nisam pronasel ....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Tu čepa netreba, ta rupa tome i služi da ulje koje procuri ili na reduktoru ili na poluosovini iscuri van , a ne zamasti pakne.

Očito si negde fulal kad si mjenjal semeringe
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To znaci da negdje nije dobro zadihtano.Reduktor mora ponovo van.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Da bi se izbjeglo oštećenje semeringa pri sklapanje predlažem da se skine i truba sa reduktorom
Onda pri sklapanju prvo sastaviti trubu i reduktor pa sve zajedno namontirati na traktor , jeste tako teže ali je sigurnije za semering
 
S

sspol150

Guest
imal sam ursus 335 to su jako dobri traktori i kaj je naj važnije jak je nije brz ko 539 al je jači od njega
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
ta rupa služi da bi ulje iscurilo van i da pri tome ne dođe na kočnice,ulje koje ti curi je ulje iz getribe,vjerovatno prilikom montaže semeringa na trubi si ga malo pritisnuo i pritom oštetio,ja sam imao sličnu situaciju.......
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Nemoj molim te spominjati temu mali ursus vs imt 539 mnogo se vremena i papira potrošilo na rasprave koji je bolji :icon_fU:
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
znači opet me čeka isti posao...
sastavio bi ja to na zemlji i vratio gore ali teško je ko vrag za podići i nezgodno je...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Baš zato što je teško i nezgodno ošteti se semering pri sklapanju
 

Bracek

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
8
Dvoradni cilindar na C-335

Zna li neko kako i kamo spojiti odnosno dali se moze spojiti dvoradni cilindar na 335.....???? radim neku kemiju pa me zanima da li je to moguce da ne pocinjem ako nejde....
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Dvoradni cilindar na C-335

Dvoradni razvodnik,napajanje uzmeš na kiper izvodu a povrat nekud u getribu. Bez dvoradne komande nebu išlo
 

Hodzic Azrudin

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
3
moze se na malog ursusa postaviti prednja vuca sirina vuce je 146cm a stima od mini dempera prednje gume su 16 stim da su dosta sire ova vuca je laka ima na sebi diskovane kocnice i vrlo dobro se ponasa na tom traktoru servo volan moze od mercedesa jedino sto moras kupiti dvosmjerni cilindar postavicu ti sada sliku izgleda vuce

slika pogonskih tockova vuce
 

Prilozi

  • slika-659169-0d34558af82a-velika.jpg
    slika-659169-0d34558af82a-velika.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 2,747
  • slika-66654-43664ff06b83-default.jpg
    slika-66654-43664ff06b83-default.jpg
    10 KB · Pregleda: 426
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A od kud je izveden pogon prednje vuče??
To je najbitnije, sve se ovo ostalo sklepa :)
 

Hodzic Azrudin

Novi član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
3
ispod traktora se nalazi deklo na koje se postavi reduktor vuce sa uklopnim zupcanikom reduktor moze da napravi svaki malo bolji majstor nije posebno ahtjevan nemora biti liven moze se izvariti od debljeg lima 10mm
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Na 2200 je 550 ako nije preko brzina.
Ostalo si izračunaš
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Pozz!

Trebam jendnu informaciju ako netko zna odgovor.
Najme saznao sam da su se orginalan sjedlala Tomo Vinkovića
radila u Poljskoj u istoj tvornici gdje i za Ursusa,
dali netko zna ime przvođača sjedlala.
Jer bi htio nabaviti orginalno.

Puno hvala na pomoći!
 
D

dekimajstor

Guest
pozdrav svim forumasima tema je dostigla vrhunac pa bi volio da malo obratite paznju na video koji cu da okacim .inace imam malog ursusa vec 33 godine .ono sto mene interesira je postavljanje prednje vuce na njega ima dosta video zapisa o tome ali ne vidi se odakle ide izvod iz diferencijala uglavnom ide negdje sa lijeve strane boca od zraka je skinuta jer smeta .ima li neko ideju kako je to rijeseno i kako bi se moglo rijesiti ,od kog traktora bi pasao izvod i sta bi tehnicki trebalo uraditi da funkcionira .sve ideje su dobro dosle .

[YT]www.youtube.com/watch?v=3qb3cZoDQZw[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh