• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
šanana , kad jednom alt "poprimi" , tj. počne punjenje kontrolnu žarulju možeš izvaditi , kao i kontakt ključ.... punjenje ne prestaje ....


vaš veelčasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Punjenje prestaje ako padnu okretaji pa opet treba pobudu ŠANANA spoji cuk šalter za kontakt žica br 30 i 15/54 ako te ne smeta a funkcija ista .:icon_super:
 

u335

Novi član
Tu od
11 Stu 2013
Poruka
5
Pitanje za majstore. Ovih dana trebam mjenjati brtvu glave na 335. Dali je potrebno brusiti glavu? Kažu netreba zbog toga sto je kod 335 glava malih dimenzija te da se ona netreba ravnati.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ja bi ju makar malo na šmirgl potegnul na nečemu ravnom da vidim kak diše.
Dalje je lako odlučiti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se dešava da mu moraš brtvu mjenjati, probila je ili nešto drugo ga muči??
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
van serijsko pitanje... Ima ko kakav rabljeni hladnjak za malog Usronju? Pa tolko mi je pohrđo onaj okvir limeni,pogotovo dole gde se pričvršćuje,da je to za bečat...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Evo mene opet, problemi sa hidraulikom prošle godine zamjena svih gumica i ulja čišćenje filtera i ostalog, radilo do neki dan pristojno odjedanput izgubila snagu dizanja diže tek kad dam veći gas, čim gas padne spušta se i hidraulika tanjurače jedva digne. Dali netko zna što bi moglo biti u pitanju, pumpu nismo dirali iako je na osovini imala lufta osovina se pomicala naprijed nazad par milimetara. Ako je u pitanju pumpa dali se isplati reparacija iste ili da odmah razmišljam o novoj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@gomahers...budem ja provjeril gde je završio stari kiler od malog mede pa ti javim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo mene opet, problemi sa hidraulikom prošle godine zamjena svih gumica i ulja čišćenje filtera i ostalog, radilo do neki dan pristojno odjedanput izgubila snagu dizanja diže tek kad dam veći gas, čim gas padne spušta se i hidraulika tanjurače jedva digne. Dali netko zna što bi moglo biti u pitanju, pumpu nismo dirali iako je na osovini imala lufta osovina se pomicala naprijed nazad par milimetara. Ako je u pitanju pumpa dali se isplati reparacija iste ili da odmah razmišljam o novoj.

Ja sam imal slican slucaj,samo kaj je meni pumpa imala dosta lufta i isto nije htjel dizat bez gasa,al nije padala hidraulika dok je radil,mozda je do kojeg ventila ili gumice.
Nova poljska pumpa je bila oko 800kn.
 

u335

Novi član
Tu od
11 Stu 2013
Poruka
5
Poceo mi je dizati temperaturu, nabija pritisak u hladnjak pa mi izbaca i vode malo
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Hvala, bio sam danas u trgovini nudio mi je org Poljsku 700 kn tražio sam da vidim pumpu i pokušao pomicati osovinu naravno nema lufta tako da ću za prvu ruku pokušati sa zamjenom o ringova i semeringa ako ne bude išlo stavljam novu pumpu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
U večini slučajeva na malom ode semering ili ova dva O-ringa



Ovde se nema kaj popravljati, eventualno zamjeniti igice, ali od toga je malo uspjeha.
Možda počistiti dosjed za semering i ništa više



Sve ostalo zahtjeva zamjenu pumpe.
@ Oficir, pumpa na malom i na tvom Zetoru koju si ti mjenjal nemaju baš nekih dodirnih točaka oko lufta osovine
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ček malo,ak sam dobro pročito,piše da kad smanji gas,hidraulika opada? što nema veze sa pumpom... prije kreni sa razvodnikom ,nego sa pumpom... ja sam imal i vode u getribi :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znam da nisu iste i ja taj luft nisam videl tak majstor veli i da se potrosilo nekaj .
Al obje su zupcaste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
U pravu si, nisam pažljivo čital.
Ali svejedno kad je več poklopac dole i pumpa pri ruci nije loše zamjeniti navedene djelove uz reparaturu razvodnika i cilindra.
Od toga svega je najskuplja pumpa, ovo sve ostalo je par kuna.

@ Oficir, nebum ti zamjeril ovo zupčaste.
I meni se nekad omakne, ustvari puno put :eek::
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
pumpa je zapravo najmanji problem,za zamjenit,naravno :) -al ja sam stvarno imo vode u diferencijalu...i upravo mi se to dešavalo :icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh