• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
izgleda da je tu i greška. dosta se treslo i cijeli poklopac hidraulika nije bil stegnut. moram kupiti gumice i to složit. nekak mi to izgleda ko da je to nedavno netko skidal.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pogledajte filtere. Osjetljiv je na prljavštinu. Moj kad se zaštopa samo bruji i trese, nema protoka. U pravilu bude usisni, onaj s desnog boka. Dobro ga operem naftom i ispušem kompresorom i bude ok opet neko vrijeme.
 

slama

Novi član
Tu od
5 Tra 2022
Poruka
15
Pozdrav svima.
Mali Ursus kada se dobro zagrije sporo diže hidrauliku i to samo sa puno gasa, ali podigne.
Dali je to pumpa ili fali ulja ?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Najvjerojatnije. Uvijek kreni od najlakšeg. Provjeri razinu ulja kad stoji na ravnom pa onda traži dalje. Po naputku treba biti 23l ulja u mjenjaču.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Pozdrav svima.
Mali Ursus kada se dobro zagrije sporo diže hidrauliku i to samo sa puno gasa, ali podigne.
Dali je to pumpa ili fali ulja ?
Meni se isto to dešavalo. Pumpa nije jer nova stavljena. Ulje ima.
I kontao kada budem imao manje posla sa njim da proverim prvo sita tj filtere pa da dižem ploču.

E šta se desilo u medjuvremenu,sejem kukuruz i u pola hektara nešto dok dizao sejalicu pod većim gasom "probije" i do kraja njive dizao ekstra na mali gas.
Pa sam zakačio prskalicu, 5 hektara pune prskalice od poda na zadatu visinu diže ko poručen na mali gas(pre jedva dizao pod punim gasom ali digne)
Šta se tu desilo,biće enigma.

Vidi sita,operi ih.
Vidi jel puno gusto ulje.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
gdje oko Zagreb a ima za kupiti štel šerafe na korpi kvačila za mali ursus stari tip korpe
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
I ja danas oprao filter hidraulike, tj 3 kom što stoje s desnog boka kod špere. Osjetno brže diže, bitno je ne izgubiti malu o ringu na vijku m12 koja dihta. Bez nje ne radi hidraulika. Da li je netko skraćivao i proširivao nosač zadnjih blatobrana? Imam mjesta minimalno 7 cm u širinu i visinu skratiti, pošto je trag kotača raširen... Što bih dobio s time osim više komocije za vozača i eventualno što bi motorka stala pored sjedala...
 

Prilozi

  • IMG_20220508_153855.jpg
    IMG_20220508_153855.jpg
    51 KB · Pregleda: 26

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Bolje ništa ne diraj, za motorku možeš napravit na blatobranu izvana, ako imaš kabinu. Meni je sa lijeve strane, na šunki, akumulator, pa smeta ručici kardana...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Moram ga obojati za reg, pa da to napravim ranije ako već mislim. Nije to nešto previše komplicirano samo da mi ne bude poslije žao...
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Pozdrav
320 radnih sati i klizi kvačilo kardana. Novi tip sa 6 capica je. 90% vremena frezam i malčiram.
Da li mijenjati korpu ili ju tokariti i uzeti set za reparaturu?
Od kako su stavljene nove lamele kvačilo kardana uvijek klizi. Kad malčer zapne ne proklizi kuplung na samom kardanu nago kvačilo (drugi stupanj). Radi toga sam ju valjda i spalio.
Jel moguće kako otvrdnuti/pojačati lamelu kardana? Ne smeta me ako drugi stepen bude tvrd.
Koje lamela da kupim? Hoću nešto kvalitetnije.

Hvala na odgovirima
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Hvala na o
Oce li i prvi stepen biti tvrđi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Ok, hvala
Znaš možda koje su lamele kvalitetnije?
Hoće li tokarenje i set za reparaturu biti ok? Ili da uzmem novu korpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
LUK probaj nabaviti.
Ja bi probal za početak samo ubaciti još federa.
 

swand

Član
Tu od
2 Lis 2018
Poruka
74
Ufff
Upravo sam rasklopio, lamele su potrošene 0.5mm. Ploča je 11.95mm. Sve je ok. Ali je sve masno, prema mjenjaču ima i ulja u koritu.
Pogonska lamela je suha ali isto je masno u koritu.
E sad, semering prema motoru ili semering prema mjenjaču? Kak da znam koji mijenjati?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tak nekak sam si i mislil, malo mi bilo čudno da nakon tih par sati popusti lamela.
Najvjerojatnije prema mjenjaču a i ulje je najvjerojatnije žuto?
 
Na vrh