• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kad otvoriš taj šraf na filteru onda baca mjehuriče?
Meni se to stalno događalo mislim da je zbog gumice na usisu pumpe da je tu falširal zrak.

@gomahers
Ja sam prvp stavil kutiju i na kraju te 2 šrafe 8mm s gumicom i limičom ispod.

Ne puki, ide normalno ulje bez mjehurića, samo se razlije, dovoljno je samo malo, zategnem taj šuplji šaraf i digne 400 kg bez problema...

Gumica na usisu pumpe, di ti je to?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Bravo muhaničar :prayer::prayer::prayer:
Točno na te šrafe mislim.Nisam skužil čemu služe?
A kaj se kobasa na metre tiče...mislim da znam samo jedno mjesto8)
I jaaako sam blizu...
Več sam čul da sam vam bil tema razgovora a ja se čudil kaj mi se štuca cijelo jutro:cool:

@mrga
Kad malo prolistam ove postove čini mi se da je muhaničar več dost toga napravil tak da mu ide bar jedno 5-6metri .....

Evo možemo dogovorit okupljanje kod mene. I ja vas onda s medom vozim na breg k lisice...:rolfer::rolfer::rolfer:
:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
šurak mi je kupio malog usru , na njemu ima podosta posla da se vrati u neko upotrebljivo stanje
za početak imam pitanje kako pristupiti kočnicama i kakve su za uraditi ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pristup je nikakav (čitaj-skidaj trube)
Sve u svemu sve prosto nema neke mudrosti, kad skineš sve to obavezno novi svi semeringi i gumice na koje nalaziš jer mu je to glavni problem.
Dijelovi su u HR bagatela tak da je kod vas sigurno još jeftinije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
jeli se skidaju kompletne trube sa reduktorom ili samo bočni reduktori ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Za kočnice bi trebalo bit dost samo reduktor.
Al ja kad sam sebi radil zamjenil sam i semering na poluosovini i za to treba truba dolje.
Ja sam ih odmah skinul jer nije bil neki veči posal kad se sve to več raskapa.
Ako se dobro sječam kod sklapanja sam ubacil trubu komplet sa poluosovinom.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
I na kraju ipak neznam čemu služe ti šrafi 8mm ?:scratch:scratch:scratch

@savoris
Koliko sam te skužil siguran sam da nebu nikakve frke oko slaganja kočnica na medu.
Dapače, jedva čekam slike ( kak bi rekla T.V.ekipa) izboljšanja, iliti medo na reketni pogon ili nekaj slično :)

Samo mi nije jasno kak nisi šuraka nagovoril na nekog malog rusa vladka ili slično.
Al dobro ipak Je i URSUS tu negdje :)
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
šurak mi je kupio malog usru , na njemu ima podosta posla da se vrati u neko upotrebljivo stanje
za početak imam pitanje kako pristupiti kočnicama i kakve su za uraditi ?
Savo, kao što kaže puki najbolje je skinuti kompletnu trubu, a naročito ako naiđeš na ovakvo stanje unutra.
Obavezno provjeri dali su mazalice ispod trubi prohodne da nebi poslije bilo problema i ako skidaš desni reduktor, a da ne skidaš cijelu trubu obavezno stisni šperu i nečim ju učvrsti da ostane stisnuta.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Uff mrga, teške su to riječi.
Inače znam da sused moj samo fino meseko stavlja v kobasice 8)8)8)

To su krajnlske, dakle iz dučana, lokalni mesari i nemaju tak loše al, metro, getro billa, bljak...

Savo, dosta ti bu posla s tim kočnicama, ja i tast smo to rastavljali i sastavljali pol dana, samo kod mene su i one poluge bile zarostale, semeringe nisam mijenjal jer je bilo sve u nutra suho, a i kućište ti ima s donje strane pored pakni rupu za odljev ulja tak da i ako slini nebi tebalo ulje do pakni doći....

Pakne su bagatela (4 polovice po 30 kuna) kao i uglavnom svi dijelovi za medu...

PS: danas upalim stroj i hidraulika dela normalno... više neznam kaj da mislim...

Stručnjaci: da li bi meni pasali utezi prednjih kotača sa 355 na 335?

dakle ovo:

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/utezi-prednjih-kotaca-ursus-c355-oglas-3029249
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ajde vidjećemo kada ga razvalimo
danas sam se raspitivao za cijenu dijelova
planetarni alnaser 90e , onaj njegov 110e , kompletna generalka 100tinjak evra , smiješne cijene :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
ajde vidjećemo kada ga razvalimo
danas sam se raspitivao za cijenu dijelova
planetarni alnaser 90e , onaj njegov 110e , kompletna generalka 100tinjak evra , smiješne cijene :D
Ta generalka za 100-tinjak eura je mazanje očiju (mislim na kvalitetu ugrađenih dijelova), a i sama usporedba sa cijenom alnasera sve govori ;)
Ovaj sklop sa slike vrijedi 500-tinjak kuna, plus ležajevi, uređivanje glave, obrada radilice (ako je potrebna), dize, pumpa ......... Ali da su dijelovi bagatela je istina, kao i njihova kvaliteta.



Uploaded with ImageShack.us
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
500kn veliš...jel to slučajnost da na papiru piše mahle:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
što se tiče kvaliteta svjestan sam o čemu se radi , a i dobro je da sve ima za svakoga , onaj ko hoće kvalitet mora i da ga plati , a dobro je što i zbog nas ima i jeftinijih varijanti za traktore koji rade manje posla

bdw , za rusa sam danas pitao , komplet od 4 seta košta 100e , kineski vjerovatno
 

Djtino

Novi član
Tu od
9 Ruj 2011
Poruka
14
imam jedno noobs pitanje, dal ima semering u mjenjačovoj kutiji di je lamela
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam jedno noobs pitanje, dal ima semering u mjenjačovoj kutiji di je lamela
naravno da nema :mrgreen:
Prostor u kojem je lamela je suhh.
OD strane motora nesmi ući motorno a od strane mjenjača mjenjačevo ulje ..dakle oko vratila moraju biti semeringi ili neko drugo brtvilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
imam jedno noobs pitanje, dal ima semering u mjenjačovoj kutiji di je lamela
Lamela nije u mjenjačevoj kutiji, nego u zvonu mjenjača. a semerinzi su ti več pojašnjeni, a ako nisu dovoljno nacrtam ti ja sličicu kak to izgleda časkom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh