• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,156
Valjda kak je nekada Vukonić ubacival nekakav limić umjesto termostata par vlasnika iz Kž je reklo da je bolje :icon_super:

Tak mora i biti. Ili lim ili termostat, drugačije nevalja.
Ima u temi slika od Save.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak taj limic moze otvarat kad je vruc i zatvorit kad je hladan? pa na termostatu je opruga i bimetal koji to odraduju.:(:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak taj limic moze otvarat kad je vruc i zatvorit kad je hladan? pa na termostatu je opruga i bimetal koji to odraduju.:(:

Jedan moj kolega ima taj limić kaže da je odličan . Opruga ti zatvara živa ti otvara termostat rekao mi taj kolega od 3 termostata koja su provjerili niti jedan nije radio kak treba . Bimetal ti nema termostat nego sonde termoprekidaći neki senzori itd .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedan moj kolega ima taj limić kaže da je odličan . Opruga ti zatvara živa ti otvara termostat rekao mi taj kolega od 3 termostata koja su provjerili niti jedan nije radio kak treba . Bimetal ti nema termostat nego sonde termoprekidaći neki senzori itd .

Pa na koju foru ziva zna kad je dostigel radnu pa otvori?
Di je smjestena ziva?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa na koju foru ziva zna kad je dostigel radnu pa otvori?
Di je smjestena ziva?

U dijelu koji okrećeš prema toplijoj strani živa se širi kad temperatura raste primjena stari liječnički toplomjeri frižideri škrinje stari laktofrizi itd nedostatak živa je otrovna :drink::mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U dijelu koji okrećeš prema toplijoj strani živa se širi kad temperatura raste primjena stari liječnički toplomjeri frižideri škrinje stari laktofrizi itd nedostatak živa je otrovna :drink::mur:

Aha tako je to rjeseno nije lose .
Da znam da je ziva otrovna al vjerojatn je dobro zasticena da nebi iscurila van.
:icon_eyes:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Aha tako je to rjeseno nije lose .
Da znam da je ziva otrovna al vjerojatn je dobro zasticena da nebi iscurila van.
:icon_eyes:

Upravo to je prob ako iscuri term zašteka vidim da ti to kužiš .:icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kuzim ,a kad zasteka parada.
Hvala na informaciji,a ja sad idem rusat hrastove sa svojom sthilovkom 064 pa se cujemo kasnije.:icon_super:
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
Ja sam poslušal savjet starog meštra koji mi je savjetoval da istokarim jedan komadić cijev koja će zatvorit prolaz vode između bloka i cijevi koja vodi to kilera, dok su ona dva prolaza koja vode na pumpi i kiler sa doljnje strane otvorena tako da voda stalno cilkulira kroz cijeli sistem. Tko god je kod mene to napravil kažu da je ok. Bumo vidli. Netko je na forumu već nešto slično napravio, i objavil slike, samo šta je još i stavil nekakve gumice.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja sam to pravio šuraku sa gumicama i radi uredno , mišljenja sam da je termostat bolja varijanta ali radi i ovo , jedini problem je što je motor ''hladan''
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Frend govori da kod njega sve radi normalno kao i radna temp.

Da al do kad ide?
Nije dobro za motor da radi pod opterecenjem na manjoj temperaturi od radne koja je predvidena!
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
A niš ak nebu valjalo kupit ću termostat i metnit. Jedino je problem jer moram za Karlovac do najbliže trgovine, zato sam se i odlućil na prvu varijantu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A niš ak nebu valjalo kupit ću termostat i metnit. Jedino je problem jer moram za Karlovac do najbliže trgovine, zato sam se i odlućil na prvu varijantu.

Pa zamoli nekog ko ide u tom smjeru da ti kupi il ti ak pes nekam prema karlovcu kupis.
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
Možda ga i narićim internetom, ima trgovina u Križevcima kad narićiš možeš platit i po uzeću. baš sam našal malo prije. 130 kn.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
jel zna netko gdje bi se mogao kupiti neki jeftiniji obtomjer za ursusa, moze biti i manualni i digitalni, svejedno, samo da imam uvid u okretaje motora, jer ovaj original neradi vec 20 godina i staklo je toliko mutno da vidim samo lampicu od svjetala kad ih upalim.... hvala
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima ga u agroprodaji mislim da je moj susjed prije 4mjeseca platil oko 250kn.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
pozdrav svima....

ekipa samo da vam javim da sam uspio riješit ono curenje ulja na vijcima bočnih reduktora na ursusu 335
 

Najnoviji postovi

Na vrh